• $15,888
  • €16,8307
  • 940.744
  • 2393.61
28 Ekim 2012 Pazar

Türk denizcileri bayrama mutlu girdi

Türk denizcilik sektörü dünya sıralamasındaki yerini gün geçtikçe sağlamlaştırıp ön sıralara doğru ilerliyor. Bu hafta bu sektörde faaliyet gösteren şirketleri, dünya çapındaki başarılarını duyuruyoruz.

"esin.20121027194309.jpg"

Sirena Marine, Azimut'un dünya çapındaki bayileri arasında yılın birincisi seçildi. Her yıl şirketin dünyanın farklı yerlerindeki bayileri tarafından beklenen ödül, bu yıl Türkiye'ye geldi. 46 bayi arasında satış, satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyeti başlıklarının değerlendirildiği ödüllerde, Sirena Marine 'Azimut Başarı Ödülü'nü (Azimut Achievement Award) aldı.
Azimut'un bayilerine verdiği en prestijli ödül kabul edilen 'Azimut Başarı Ödülü'ne ilişkin, Sirena Marine Pazarlama ve İletişim Direktörü Banu Tekin, 'Satış sonrası hizmete verdiğimiz önemin sonucunda bu ödüle layık görüldük. 2007'de aldığımız 'Azimut En İyi Marka Temsili Ödülü'nün ardından bu yıl aldığımız 'başarı ödülü' ile dünya standartlarındaki kalitemizi de kanıtlamış olduk' açıklamasını yaptı.
Azimut motor yatlarının üretimi ve distribütörlüğüyle sektördeki yerini güçlendiren Sirena Marine, bugün İtalya, İspanya, Avustralya, Hong Kong ve Yunanistan'da satışları devam eden Azuree serisini, 2012'nin sonuna kadar başta Çin, İngiltere, Almanya ve Fransa olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki yelken severlerle buluşturmayı hedefliyor.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ

Cannes Boat Show'da açıklanan 'Avrupa'nın en iyileri' arasında Türk yat üreticilerinden biri katıldı. Bilgin Yat, 2012 En İyi Tasarım Ödülü'nü bu yıl 'Bilgin 160 Klasik'le World Yachts Trophies'ten aldı.
Cannes Boat Show sürecinde Carlton International Hotel'in sahil terasında Lux Media Grubu tarafından 15 Eylül'de düzenlenen ve yatçılık dünyasından önemli isimlerin de bulunduğu gala gecesinde, Bilgin Yat '50 Metreye Kadar En İyi Yat Tasarım' ödülü için kürsüye davet edildi. Ödül, Bilgin Yat'ın iki adet Bilgin 160 Klasik'lerin 2012 Ağustos ayında tamamlanmış olan ilki için verildi. Ödülü şirketten İsmail Şengün ve Eric Breda teslim aldı.
TÜRKİYE'DEN İTALYA'YA...
İtalyan Perini Navi Group'un Türkiye'deki ortağı olan Yıldız Gemi Tersanesi, şirketin en önemli yatlarından birini daha bitirdi. İstanbul Tuzla'daki tersanede üretilen ve 'devasa' olarak nitelendirilen yeni nesil 60 M yelkenli serisinin ikinci gövdesi geçtiğimiz günlerde denize indirildi. Ardından da 11 Eylül'de İtalya'nın Viareggio kentine ulaştı. Gövde ve üst bölümü alüminyumdan inşa edilen yelkenlinin deplasmanının 570 ton olduğu açıklandı. İtalya'ya Perini Group'un merkezine ulaşan yeni yat, şirketin tasarım ekibi ve Ron Holland'ın ortak çalışmasıyla üretilen, özel bir yelken kontrol sistemine sahip olacak.
60 metre boyundaki Perini, master kamara ve 4 misafir kamarasında 12 kişiyi ağırlayabilecek. İç ve dış tasarım işleri Vieraggio'daki tersanede tamamlanacak olan yeni Perini, 2014'ün ilk yarısında sahibine teslim edilecek.
ABD HAMLESİ
Sanko Holding'in büyük ortağı olduğu ve ABD pazarında önemli bir yeri olan Vicem Yacht, bu ülkedeki etkinliğini artırmak için harekete geçti. Lüks yat ve megayat üretiminde uzman olan ve bu yıl denize indirdiği yeni yatlarıyla dikkat çeken Vicem, Florida merkezli, sektörün en eski broker firmalarından Sarasota Yacht&Ship ile anlaşma imzaladı. Sarasota, Vicem'in lüks megayatlarını Kuzey, Güney, Orta Amerika, Kanada ve Karayipler gibi geniş bir bölgeye satacak.
Vicem'in ABD temsilciliğini Dave Mallach yapacak. 1999 yılından bu yana denizcilik sektöründe çalışan Mallach, daha önce de Vicem için çalışmıştı ve yaklaşık 30 milyon dolarlık satışa imza atmıştı. Vicem Yacht'ın kurucusu ve ortağı Sebahattin Hafızoğlu, 'Dave, Vicem yatlarını, çok güçlü iletişim yetenekleriyle ABD yatçılık sektörüne gösterdi' açıklamasını yaptı.

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister