• $7,3561
  • €8,9358
  • 438.252
  • 1544.65
08 Mayıs 2011 Pazar

Denizlerin Formula 1'i Elazığ ve Tunceli'de koşulacak

Geçen yıl, İstanbul'da Beşiktaş ve Galatasaray ekipleri arasında büyük bir yarışa sahne olan Dünya Offshore Yarışları'nın Türkiye ayağı, bu yıl, bir ilke imza atarak ülkenin Doğusuna da gidecek. Yarış 2-3 Temmuz'da...

Her yıl farklı parkurların eklendiği yarışın Elazığ ve Tunceli ayağı 2-3 Temmuz arasında yapılacak. Yeni yarış sezonu 14-15 Mayıs'ta Haliç'te başlayacak. 2011 yılı programını bir basın toplantısıyla duyuran İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, yeni parkurlar arasına Elazığ ve Tunceli'nin de eklendiğini söyleyince gözler bu iki şehre çevrildi.
Son yıllarda medyanın gündemine çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle gelen Tunceli, bu kez farklılığını bu yarışlar aracılığıyla dünyaya da göstermiş olacak.
İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Işık, teklifin Elazığ ve Tunceli Valiliği'nden geldiğini söyledi. 'Biz de Türkiye'nin en doğusuna bile giden bir şampiyona olarak mutluluk duyduk' sözleriyle bu teklifi kabul ettiklerini anlatan Işık, 'Daha önce hiç yarış yapmadığımız bir yer olması sportif açıdan da sporcuların mücadelesini farklı bir boyuta taşıyacak. Çünkü sürekli aynı yerde yarış yapmak bir süre sonra sportif açıdan alışkanlık yapıyor, yeni bir parkur olması heyecanı arttıracak' diyor. Işık, sporun ülke tanıtımına çok büyük katkısı olduğunu da belirtiyor ve kendilerinin turizm elçisi olduğunu da kaydederek 'Etkileyici bir doğası olan Elazığ ve Tunceli'nin tanıtımına da katkı yapacağız' yorumunu yapıyor.
HALİÇ'TE BAŞLIYOR
Dünya Motonotik Federasyonu (UIM) üyesi ve Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu'na bağlı İstanbul Offshore Kulübü, yeni şampiyona sezonunu 14-15 Mayıs tarihlerinde Haliç'te, 'Fatih Belediyesi Grand Prix'i ile açılacak. Kulüp, bu yıl 10 hafta sonunda 20 yarışa imza atacak.
Işık, offshore yarışlarının son yıllarda oldukça iyi bir gelişim içinde olduğunu belirtiyor ve 'Şu anda dünyada koşulan en iyi şampiyonalardan birini Türkiye'de organize ediyoruz. Böyle bir şampiyonayı düzenlemek, ülkenin ve bölgelerin tanıtımı için son derece önemli. Bu şampiyonada Türk pilotlarımızla Fransa, Danimarka, ABD, İspanya, İtalya ve Almanya'dan gelen pilotlar mücadele edecek. İddialı takımlarımız arasında Beşiktaş ve Galatasaray'ın yanı sıra bizim için son derece kıymetli olan Olimpik Marsilya takımı da yer alıyor. Dolayısıyla yeni sezonda nefes kesen mücadeleler ve heyecanlı bir takvim vaat  ediyoruz' diyor.

Hulda, yazı Çeşme'de geçirecek
Ünlü heykel sanatçısı İlhan Koman'ın teknesi Hulda, bir yılını geçireceği Çeşme'ye gitmek üzere yola çıktı. İlhan Koman'ın 21 yıl boyunca ev ve atölye olarak kullandığı 106 yaşındaki Hulda, geçen yıl 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında İstanbul'a gelmişti. Yüzen bir sergiye dönüştürülen Hulda, son birkaç aydır Rahmi Koç Müzesi'nde ziyaretçilerini ağırlıyordu.
Hulda'nın ev sahipliği yapacağı ilk etkinlik 19 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında Çeşme Marina'da olacak. İlhan Koman'ın eserlerinin yer aldığı sergi, İzmirlilerin beğenisine sunulacak.
2009 yılında Stockholm'den yola çıkan Hulda, 'Hulda Festivali' kapsamında Amsterdam, Anvers, Bordeaux, Lizbon, Barselona, Napoli, Selanik ve İstanbul'da düzenlenen etkinliklere katıldı. İstanbul'da Hulda'nın ev sahipliği yaptığı etkinliğe yaklaşık 40 bin kişi katılmıştı.

<p>HDP’nin Esenyurt ilçe binasına düzenlenen operasyon  kapsamında terör örgütü elebaşı Abdull

HDP siyasette sona mı yaklaştı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...