• $13,1768
  • €14,9695
  • 758.521
  • 1815.08
1 Eylül 2013 Pazar

Milyon euroluk tekneler görücüye çıkıyor

Sunseeker’ın yeni tasarımı Manhattan
FİYATI: 1 MİLYON 576 BİN EURO

İngilizlerin yat sektöründeki ‘trendsetter’i olarak bilinen Sunseeker’in yeni markası, daha önce pazara sürdükleri 6 yeni model sonrasında bu yıl tamamen yeniden tasarlanmış 4 yeni model daha çıkarıyor. Bunlardan biri, dudak uçuklatan fiyatıyla Manhattan 63… Geniş iç hacmi nedeniyle zaten çok tutulan bir model olan Manhattan 60’ın yerini doldurması için tasarlanan bu tekne, yaşam alanlarında sunduğu yüzde 11’lik ek hacimle öne çıkıyor. Master kabinde, büyük alabanda pencereleri ve yüksek tavanıyla ferahlık duygusu veren teknenin bir diğer özelliği yakıt tasarrufu. Yakıt sarfiyatında yüzde 20-25’lere varan tasarruf sağlıyor. Teknenin iç tasarımı sahibinin isteğine göre çeşitlendiriliyor. Örneğin iskele taraftaki kabinlerden birini ranzalı misafir veya çocuk kabini, bebek bakıcı kabini, yiyecek kileri, depo gibi kullanmak mümkün. Teknenin kıçında bulunan hidrolik platform, servis botunun ve kimi zaman da yüzücülerin kolaylıkla denize indirilip çıkartılmasını sağlıyor. 

Keyifli ve verimli: Princess 82
FİYATI: 3,5 MİLYON EURO


Princess 82 teknesi en son teknolojinin kullanıldığı zarif tasarımıyla İstanbul Boatshow’da sergilenecek. Genişletilmiş pencere hatları, şık, dinamik profili ve ana güverteden olağanüstü görüş alanına sahip salonuyla hem keyifli hem de verimli bir megayat Princess 82. Geniş ön ve arka güneşlenme bölümleri, özel yemek alanları, rahat kullanımıyla kalabalık ekipler ve çocuklu aileler tarafından özellikle tercih ediliyor. Tüm iç mekânları düşük seviyede ve rahat kullanımlı mobilyalarla döşenmiş, bu da iç mekânlarda gereksiz kalabalığı kaldırıp ferah bir görünüm sağlıyor.

Kaptanlığa meraklı olanlar     için Monte Carlo 70
FİYATI: 5,5 MİLYON EURO


Geçen sezonun yıldızı MCY 70, 21,30 metre boy ve 5,42 metre eninde. Flybridge’in yanı sıra üst güvertenin gölgelendirdiği kıç havuzlukta da geniş bir grubu ağırlayabilecek alan var. Sancaktaki L şeklinde oturma grubu ve önündeki U mutfağın yerleşimi, salonda geniş bir alan yaratacak şekilde planlandı. MCY 70’in üç ya da dört kamaralı versiyonunda da ana kamara teknenin tam vasatına, teknenin tüm enini kullanacak şekilde yerleştirildi. Ana kamarada yatağın alışılandan farklı konumu, alanı daha da genişletiyor. Teknede misafir alanlarından ayrı düşünülen ve motor dairesine doğrudan girişi bulunan iki de mürettebat kamarası bulunuyor. 
MCY 70, 26 knot seyir, 33 knot azami hızı ve muhteşem kumanda mahalliyle, teknesini kendi kullanmayı sevenlerin vazgeçilmezi olacak… 

Kalite-konfor-fiyat     dengesi: 78 FLY
FİYATI : 2,5 MİLYON EURONumarine 78 FLY, vakum infüzyon teknolojisiyle üretildi; agresif hatlara sahip 24 metrelik bir performans motoryatı. Tasarımında Can Yalman ve Tomasso Spadolini’nin, mühendisliğinde de Umberto Tagliavi’nin imzasını taşıyan yat, 35-36 knot’a ulaşan hızıyla dikkat çekiyor. Tekne iki farklı kamara yerleşim planıyla beğeniye sunuluyor. Avrupa tipinde alt güvertedeki tüm kamaralara salondan iniliyor. Teknenin en çok vakit geçirilen alanlarından flybridge bölümündeyse iskelede kumanda mahalli, sancakta güneşlenme alanı, hemen arkasında oturma bölümü ve küçük bir kuzinenin tüm özelliklerini barındıran bir wet-bar yer alıyor. Wet-bar’ın arkası isteğe göre güneşlenme alanı veya jakuzi için değerlendirilebiliyor. İç mekânda ise kamaralarda 2 metre tavan yüksekliği ve özellikle ana kamaranın 
4 metreden fazla genişliği dikkat çekiyor. 

Zarif ve Ferah: Merlin - FİYATI: 4 MİLYON EURO

36 metre uzunluğundaki megayelkenli Merlin 100, yelkenlinin deniz keyfini, mega özelliklerle birleştiriyor. Zarif ve ferah tasarlanan Merlin 100, akıcı eğrilerin verdiği 360 derece görüş ve ferahlık sağlayan yeni nesil dizaynlar arasında yer alıyor. Güçlü makinesi, sanat gibi armasıyla kusursuz yelken performansı veriyor. Merlin 100, iç dekorasyonunda da rahatlık ve kusursuzluğu yansıtıyor. 8+1 yolcu, 4 lüks kamarada konaklayabiliyor. Ayrıca 4+1 mürettebat için de 3 kamara bulunuyor.

 

 

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Van'da aracın çarptığı ayı tedaviye alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Kasım 2021)

2300 yılından geldiğini iddia ediyor! 300 yıl sonra neler olacak