• $16,9817
  • €17,4959
  • 984.545
  • 2403.74
5 Mayıs 2013 Pazar

İkinci elin en güzelleri Haliç’e çıkıyor

İkinci el tekne fuarı ‘Golden Horn Boat Fest’ 9-12 Mayıs tarihleri arasında Haliç’te yapılacak. 60’ı ikinci el olmak üzere 160 tekne, meraklıların beğenisine sunuluyor.İlki geçen yıl düzenlenen ikinci el tekne fuarı 9-12 Mayıs tarihleri arasında Haliç’te yapılacak. NTSR Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan Golden Horn Boat Fest, yaz sezonu öncesi teknesini değiştirmek isteyenler, yeni tekne siparişi vermek için vakti olmayanlar ve otomobil fiyatına alınabilecek uygun fiyatlı ikinci el tekneleri görmek isteyenler için kapılarını açıyor. 60’ı ikinci el olmak üzere 160 teknenin sergileneceği Golden Horn Boat Fest sadece tekne, motor yat, mega yat ve yelkenlileri değil, tekne ekipmanları, su sporları ve geceli gündüzlü etkinlikleriyle zengin bir festival havasında tasarlandı. 
Haliç’in üzerine kurulan ve bir milyon doların üzerinde yatırımla hayata geçirilen bağlama sistemiyle tekne ve deniz tutkunları beğendikleri modelleri deniz üstünde test edebilecek. Festivali kendi teknesiyle ziyaret etmek isteyenler için gün boyu bağlanabilecekleri özel bir misafir pontonu da var. 
NTSR Fuarcılık Başkanı Serkan Tığlıoğlu, geçtiğimiz iki yıl boyunca Pendik Marina’da düzenlenen Boat Fest’in bu yıl Haliç’e taşınmasının birçok açıdan önemli olduğunu söyledi. Haliç’in İstanbul’un kalbi olduğunun altını çizen Serkan Tığlıoğlu “Şehrin merkezinde bot şov yapıyoruz, bu dünyanın hiçbir ülkesinde bulunamayacak bir nimettir. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptık” diyor. 

EN PAHALISI 5 MİLYON EURO
Fiyatları 5 bin 500 ila 5 milyon euro arasında değişen ikinci el ve sıfır tekneler fuarda özel indirimli fiyatlarla satılacak. Görücüye çıkacak en ucuz tekne 19 bin 900 dolarlık fiyatıyla MMP Yatçılık’ın 2012 yapımı Stingray 195 RX modeli. Sadece 3 ay denizde kalmış olan 6 metre boyundaki teknenin adıysa Blue Ray. Bu modelin, sıfır fiyatı şu anda 29 bin 900 dolar civarında. Fuarın en pahalı teknesiyse 5 milyon euroya satışa çıkacak olan A&Z Marina’ya ait 36 metre boyundaki Smyrna. 

FIRTINAYA MEYDAN OKUYOR
A&Z Marina’nın imza attığı 36 metrelik motor yat Smyrna, VIP kabinlerde bulunan ek yatak tasarımıyla 5 kabinde 12 kişi ağırlayabiliyor. 12 kişilik yemek masası olan bir salon ve baş tarafta minderli, yataklı güneşlenme alanı var. Kıç tarafındaki kokteyl ve yemek bölümüyse, misafirlerin konfor ve rahatlığı sağlıyor. Smyrna’da flybridge bar, oturma bölümü ve güneşlenme minderleriyle çevrili 6 kişilik jakuzi var.
Fiyatı: 5 milyon euro 

LÜKS VE ESTETİK BULUŞMASI
Mengi Yay Yatçılık tarafından üretilen 28 metrelik Şevval, ünlü bir işadamı için özel olarak tasarlanmış. 2 yatak, 2 misafir, 2 de çocuk kamarasının yanı sıra mürettebat için de kabinleri var. İç döşemesinde ahşap ve laminat kullanılan tekne, teknolojik altyapısı ve konforuyla dikkat çekiyor. 
Fiyatı: 3,5 milyon euro 

AÇIK DENİZİN PRENSESİ
Deniz mavisi gövdesi, beyaz güvertesiyle Princess V72, hem kıyı, hem açık denizde kullanım için tasarlanmış 22 metrelik, 6 kişilik bir yat. Arka güveteyle birleşik geniş salonuyla dikkat çeken Princess V72, 1.622 beygir gücündeki Caterpillar C32 Acert Aggregation motora sahip. 
Fiyatı: 2 milyon pound 

MANHATTAN RÜZGÂRI
24 metrelik Manhattan 63, Snuseeker tarafından geçen yıl üretildi. Zarif, yenilikçilik, lüks ve performans birleşimi olarak tanımlanan teknenin iç dizaynı da kendine has özelliklere sahip. 4 kamarası bulunan teknenin bir diğer özelliği ise geniş camları… Salon ve eğlence alanında panoramik üst pencere seçeneği de var. 
Fiyatı: 1 milyon 200 bin pound

JIVKOV’UN TEKNESİ DE SATILIK
Boat Fest’te Bulgaristan’ın 1971-1989 yılları arasında başbakanlık yapan ünlü siyasetçisi Todor Jivkov’un teknesi de sergilenecek. Tekne için 2,5 milyon euro değer biçiliyor. Ayrıca konsept tasarım olarak üretilen Angel Lobster 15 de Haliç’te olacak. Teknenin iç tasarımında 14 ve 24 ayar altın alaşımlı ürünler kullanılmış. 209 bin eurodan başlayan fiyatlarla sunulan teknede kişiye özel üretim yapılıyor. İç dizaynda altın kaplama ürünler isteyenler, en az 1,5 milyon euro ödemek zorunda. 

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı