• $ 6,862
  • € 7,8399
  • 399.644
  • 117741
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erdoğan'ın bahsettiği proje ne?

Millet İttifakı’nın çok net biçimde 2023 seçimleri adına HDPKK ile birlikte yürüdüğü ve muhtemelen yürümeye devam da edeceği görülüyor. Bence ta 2010’da CHP ve MHP’ye yapılan kaset kumpaslarında bu işi pişiren üst akıl FETÖ aracılığıyla düğmeye basmıştı. Erdoğan’ı devrimenin iki yolu vardı. Darbe ile, seçimler ile…

***

FETÖ, PKK ve bilumum örgütlerin üst aklın kontrolünde olduğu açıktır. Bunlar Gezi, 17/25 Aralık, 6-7 Ekim gibi kumpasları yaparlar. Ancak üst akıl tüm yumurtalarını aynı sepete koymaz. Çünkü AK Parti döneminde Türkiye’de sivil siyaset güçlenmiş, vesayet zayıflamıştır. Yani siyaseten de üst aklın bazı mühendislikler yapması gerekir.

Üst aklın siyaset mühendisliği ise çok basit bir hesaplamaya dayanır.

***

Türkiye’de siyasi bloklar bellidir. Erdoğan ve AK Parti muhafazakar-demokrat blokun yüzde ellisini konsolide etmektedir. Geriye kalan dilimde beyaz Türkleri ve Alevileri kontrol eden CHP, seküler milliyetçilerin adresi olan MHP, HDP’ye müzahir Kürtler ve küçük partiler gelmektedir.

***

Bu hesapla CHP ve MHP’ye hamle yaptılar. CHP’de Baykal’ın ayağı kaydırıldı, yerine Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu gerçekten de geçen dokuz yılda zaten hurda durumda olan partiyi hiçbir omurgası, önceliği, kırmızıçizgisi olmayan bir müsveddeye çevirdi. Çevirdi ama, sonuçta bu parti hâlâ yüzde 20-25 arası bir oy alıyordu.

***

MHP’ye yapılan hamle Devlet Bahçeli’nin dik duruşu sayesinde yarım başarılı oldu. FETÖ’cü hakim ve savcılar ayıklandıkça MHP’ye tam çökemediler. Ancak algı operasyonuyla Batılı seküler milliyetçilerin oyunu bölmeyi başardılar.

Geriye HDP kalıyordu. Bu işin en kolay kısmıydı. Üst Akıl ne derse Kandil onu, Kandil ne derse de HDP onu yapardı.

***

Şimdi bunların hepsini topladığınızda yine tam yetmiyor. Erdoğan’a oy veren yüzde 52’lik kesimi de ufak ufak tırtıklamak lazım…

İşte bu görev de yeni particilere verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün bunlara “proje” dedi. İşte projenin kısa hikayesi de bu.

Kulağı olan işitsin.

15 Temmuz Destanı

15 Temmuz Destanı

Saç kepeğini ve egzamayı önlüyor

Saç kepeğini ve egzamayı önlüyor

16 Temmuz tarihli burç yorumları nasıl?

16 Temmuz tarihli burç yorumları nasıl?

Zihni güçlendiren, unutkanlığı yok eden 5 yöntem

Zihni güçlendiren, unutkanlığı yok eden 5 yöntem