• $13,4541
  • €15,2861
  • 792.216
  • 2011.16
1 Aralık 2020 Salı

“Yalan söylüyorsun” demiştim…

Üzerinden bir yıl geçmiştir herhalde. CNN Türk’te katıldığım programda bir CHP Genel Başkan Yardımcısı çıktı. Konuyu kirlettikçe kirletti. “Tank palet fabrikasının Katar’a peşkeş çekildiğini” söyledi.

Araya girdim, “Yalan söylüyorsun” dedim. Bu ifadeyi birkaç defa tekrarladım. Ortada bir tank palet fabrikası bulunmadığını, dolayısıyla olmayan bir şeyin satılmasının mümkün olmadığını anlattım. Katarlılarla bir ortak üretimin söz konusu olduğundan bahsettim. Üstüne üstlük, yapılan anlaşmada “Hâkim Ortağın” Türk tarafı olduğunu da ortaya koydum. Hisselerin yüzde 50’den fazlasının bizde bulunduğunun altını defalarca çizdim.

Mustafa Kemal’i, Atatürk’ü anlattım CHP’lilere. “Bakın ne yapmış” diye geçmişten örnekler verdim…

“1926’da Kayseri’de Almanlarla birlikte Tayyere Fabrikası kurdu” dedim. Üstelik tesisin hâkim ortağının Alman Junkers Firması olduğunu üzerine basa basa ortaya koydum. “Atatürk de mi Kayseri’deki Uçak Fabrikasını Alman Junkers’e peşkeş çekmişti?” sorusunu yönelttim.

Ama hiç biri işe yaramadı. Yine suçlamalar devam etti. CHP Yöneticisi “Peşkeş de peşkeş” diye bağırmayı sürdürdü…

Ben de ekranlardan bütün Türkiye’nin önünde yüzüne karşı “Yalan söylüyorsun” ifadesini kulandım. Bunu defalarca tekrarladım. İstedim ki mahkemeye gitsin. Kendisine “hakaret edildiğini” iddia etsin. Söylediklerinin doğru olmadığını belgeleri ile ortaya koyayım. Bu konuda bir yargı kararı oluşsun.

Yapmadı, yapamadı, mahkemeye gitmedi. Ama “Tank palet fabrikası Katarlılara peşkeş çekildi” yalanları devam etti. Konunun kirletilmesi, çarpıtılması ve istismar edilmesi için elden gelen yapıldı!

***

Katar, dünyanın en zengin ülkelerinden birisi. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde yatırımları var. Dünya üzerindeki yatırımlarının miktarı da 400 milyar doları buluyor. Dünyanın pek çok ülkesi, Katar yatırımlarından pay alabilmek için birbirleri ile yarışıyor. Mesela Almanya, 20 milyar Avroluk miktarı artırmak için elinden geleni yapıyor. İngiltere ve diğer batı ülkeleri de farklı davranmıyor.

Katar’ın Türkiye’deki yatırımları ise maalesef oldukça düşük. Sadece 2,5 milyar dolar. İşte böyle bir ortamda, Türkiye’de CHP merkezli bir Katar Düşmanlığı pompalanıyor.

Normal, doğal ve anlaşılabilir mi bu sizce?

***

Nihayet konu öyle bir hale geldi ki iyice zıvanadan çıktı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, televizyonda milyonların karşısında “Ordu Katarlılara satıldı” deyiverdi. Doğal olarak ortalık ayağa kalktı…

Gelinen noktada diyorum ki:

Bir olay ancak bu kadar çarptırılabilir!..

Ülke lehine bir gelişme ancak bu şekilde engellenmeye çalışılır!..

En önemlisi siyaset müessesesi ancak bu kadar çirkin metotlar kullanarak, halkı yanıltarak sonuç almak için çabalayabilir!..

Gerçekten alabildiğine şaşkınım! Bu ülkede bir siyasetçi “Ordu Katarlılara satıldı” gibi bir ifadeyi nasıl kullanabilir? Bu ifadeyi böylesine rahatlıkla kullanan bir zihniyet, eline imkân geçerse böyle bir eylemi yapar mı acaba? 

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı