• $ 6,7862
  • € 7,4788
  • 374.855
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Türkiye’nin egemenliğine saldırı

Lafı hiç evirip çevirmeden açıkça söyleyelim: Amerika’nın Türkiye’ye karşı tavrı densizliktir, küstahlıktır ve hatta düşmanlıktır. Ülkemize sömürge muamelesi yapmaktır.

Kabul edilebilir, sineye çekilir bir yanı yoktur.

O, internet sitesinde duran John Bass’ın açıklamaları da tam bir ibret vesikasıdır!

Adam, öylesine küstah ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sınırlar çiziyor. Nasıl davranacağını öğretmeye çalışıyor. “Bu yıl ikinci defa diplomatik misyonumuzun bir Türk çalışanı tutuklanmıştır” diyor ve ekliyor:

“Tüm çabalarımıza rağmen, bu tutuklamanın neden meydana geldiğini ve delillerini tespit edemedik.”

Öyle olacak zaten ve öyle olması gerekir.

Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde soruşturmanın gizliliği es enel Müdür Yardımcısı’nı içeri atacaksın. Bir Türk Bakan ve Cumhurbaşkanımızın korumaları hakkında tutuklama kararı çıkaracaksın. Sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi vatandaşı hakkında yürüttüğü bir soruşturmayı sorgulamaya kalkacaksın.

İşte emperyalist kafalar böyle çalışır! O kafanın sahibini de küstahlığın zirvesine çıkarır!

Zaten dün Başbakan Binali Yıldırım, bu adama gerekli cevabı verdi:

-Türkiye bir hukuk devletidir. Beyefendilerden izin mi alacağız?

***

Bizim tartışmadığımız çok önemli bir nokta daha var. Savcılık, terör örgütü ile ilişkileri noktasında bir başka ABD Büyükelçiliği çalışanını daha ifadeye çağırdı. İddialar doğruysa, o kişi ABD’nin İstanbul’daki Konsolosluk Binası’nda saklanıyor.

Bu bir skandaldır. Amerika, Türkiye’de suç işlediği iddia edilen bir Türk vatandaşını saklıyor. O’na yandım ve yataklık yapıyor.

Bass, buna rağmen Türkiye’yi sorgulamaya kalkıyor!

Yetmiyor, yaptığı son açıklamada bir de aba altından sopa gösteriyor. “Uygulamanın uzun süreceğini sanmıyorum. Süreyi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki tesislerimizin ve personelimizin güvenliğine ilişkin taahhütleri belirleyecektir” diyor.

Küstahlığın ulaştığı noktaya bakın: Adam, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne açıktan “Benim adamlarımı serbest bırakın” mesajı veriyor!

Ama bence öyle olmayacak. Baas fena halde yanılıyor. Vize çekişmesi de dahil Türk-ABD ilişkilerinin geleceğini, Washington’ın Türkiye’nin milli menfaatlerine yönelik saldırılardan vazgeçip vazgeçmeme iradesi belirleyecek!

Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışa hazır

Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışa hazır

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin milli devi ''Fatih'' için geri sayım başladı

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...