• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
27 Mart 2015 Cuma

Tükenmez söz, utanmaz yüz

Paralel Yapı mı? Ne olduğu, nasıl bir faaliyet içinde bulunduğu ortaya çıktı artık. Gelinen noktada eldeki fotoğrafa bakıp, “Bunlar bir tükenmez söz kalabalığı ile bir utanmaz yüz imiş” teşhisini koymak mümkün.

Örgüt ama diğerlerinden çok farklı…
Yasa dışı diğer örgütler yaptıkları eylemlere iyi kötü sahip çıkma cesaretini gösterirken, bu yapı tamamen inkâr üzerine kurulu. Bakmayın insanların gözünün içine baka baka sürekli süslü laflar edip mangalda gül bırakmadıklarına. Omurgasız bunlar, hiçbir değerleri, hiçbir kutsalları yok.
Çünkü…
Attıkları ahlak dışı her adımı kendilerine hak olarak görüyorlar. Öyle inandırılmışlar, öyle yetiştirilmişler. Toplumsal çürümedeki payları büyük!
* * *
“Aaa beddua ediyor” diyorsunuz…
“Ne bedduası, mülaane o, mübahele” diye saldırıya geçiyorlar. Sonra cehennemden bir yer bulup, sizi oraya yerleştiriyorlar.
Yasa dışı dinlemeler ortaya çıkıyor, peş peşe operasyonlar yapılıyor…
Hemen aklama atağına geçiliyor. Henüz neyin ne olduğu anlaşılmadan “Bu bir algı operasyonu” yaygaraları başlıyor.
Erdoğan’ın ofisinden böcek çıkıyor…
Paralel Yapı böcekçileri baş tacı ediyor. Onları masum ilan etmek için elinden geleni ardına koymuyor.
Kriptolu telefonlar dinleniyor…
Bu defa da telefon dinlemekle suçlananlara kol kanat geriliyor. Paralel Yapı, bu işe bulaşan elemanlarını alabildiğine koruyor.
Tahşiyeciler “Bize iftira atıldı” diyorlar…
İftira yargı kararıyla kesinleşmesine rağmen, yavuz hırsız rolüne devam ediliyor. Bu defa da iftiracılar ve kumpasçılar “masum” ilan ediliyor. Araya bir de “Özgür basın susturulamaz” sloganı yerleştiriliyor.
Pişkinlik diz boyu. Yalan bütün benliklerini sarmış. “Yap, et; yakalandığında inkâr yoluna git” taktiği karakterleri halini almış.
Hepimizi kör, sağır ve sersem yerine koyuyorlar. Dört bir yandan cerahat akıyor. Ama sorarsanız, tertemizler, pırıl pırıllar! Hatta yumurtadan yeni çıkmış bir civciv kadar saf ve masumlar! Sütte leke var, bunlarda yok!..
Boşuna demedim, “Tükenmez söz ve utanmaz yüzden ibaretler” diye.
* * *
Hak, hukuk, ahlak, adalet mi?..
Bunların nezdinde üç kuruşluk değeri yok. İşte 2010 Yılı’ndaki KPSS Sınavı’nda yaşananlar: Sınavda sorulacak soruları almışlar, daha doğrusu çalmışlar; kendi adamlarına dağıtmışlar. Milyonlarca insanın hakkına tecavüz etmişler. Kul hakkını paspas gibi ayaklarının altına alıp çiğnemişler.
Şimdi bu rezaletin sorumluları ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Önceden belirlenen isimlere yönelik olarak operasyonlar düzenleniyor. Paralel Cenahta hamam da aynı tas da. “Çökmüş iddialar üzerinden örgüt çıkarmaya çalışılıyor” diye bağırıyorlar:
-Bu bir algı operasyonu!
Yuh, en hafif ifadeyle gerçekten yuh… Derileri öylesine kalınlaşmış ki kösele halini almış. Aylardır tele kulakçıların, ajanların, hak ihlalcilerinin, iftiracı ve kumpasçıların, hatta ülke düşmanlarının avukatlığını yapmakla meşguller.
Olay vahimmiş, rezalet ortaya dökülmüş, her şey ayan beyan ortadaymış… Bunlar için ne fark eder. Yalan ve inkâr benliklerinin bir parçası olmuş…
* * *
Her şeye rağmen, “demokrasi”, “ifade özgürlüğü”, “Hak, hukuk, adalet” diye bağırıyorlar ya… İşte o çok komik oluyor!
Çünkü bütün bu ifadeler yasa dışı bir örgütü aklamak için kullanılıyor. Ama bizim Ceza Kanunumuzda “suç ve suçluyu övmek ve korumak” suç! Her gün defalarca bu suçu işliyorlar.
Türkiye bir Hukuk Devleti olduğuna göre… Başlarını belaya soktuklarını, yakında canlarının yanacağını şimdiden söylemek mümkün!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip