• $9,6086
  • €11,1735
  • 556.195
  • 1492.93
11 Ağustos 2017 Cuma

Siz bunlara mı oy veriyorsunuz?

Osmanlı’da da vardı bu tipler, İngilizlere hayranlık duyardı. Çanakkale’de cepheye gitme yaşı 15’e düştüğünde de ayaklarımıza dolandı bunlar. Milli Mücadele’de çok çıktılar milletin karşısına.

Her devirde oldular, bugün de boy gösterecekler elbet.

Tarihimiz, halk arasında, bürokraside, devlet yönetiminde, siyasette boy gösteren gayri milli sakat zihniyet sahipleri ile dolu. Fırsatını buldukça birer birer dökülürler ortaya, arz-ı endam ederler…

İşte CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın. Kalktı, 250 şehide, binlerce yaralıya mal olan 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni “tiyatro” olarak değerlendirdi. Bu kadarla da kalmadı, bütün dünyaya örnek olacak bir destanın kahramanlarını karalamaya çalıştı. Çıplak elleriyle tanklarla mücadele ederken toprağa düşen 250 şehidimizin “katili olarak devleti” gösterdi. Neymiş, o silahsız insanlara, silahlı güçlere karşı direnme çağrısı yapılmış…

Tüyler ürperten bir değersizliktir bu! Vatan-millet, bağımsızlık, hürriyet gibi kutsallardan bir parça bile nasiplenmemişliktir!

Ne yapılmasını bekliyordu Akaydın? “Kaçın, evlerinize çekilin, darbecilere teslim olun” denilmesini mi? Milletçe esarete boyun eğilmesini mi? Dış destekli bu darbe girişiminin başarıya ulaşmasını mı?

Biz, Çanakkale’de niçin onca vatan evladını toprağa verdik? Milli Kurtuluş Savaşı’nı neden yaptık? Niye manda ve himayeyi kabul etmedik? Hangi değerler o insanları gözlerini kırpmadan ölüme götürdü?

Akaydın profesör olmuş, ama anlayamamış. Rektörlük unvanını almış, yine algılayamamış. Milletvekili seçilmesine rağmen, milletin değerlerden habersiz.

Yazık, işte biz bunlara oy verip seçmişiz, “ülkeyi idare etsinler” diye tutup Meclis’e sokmuşuz.

? ? ?

Akaydın ve O’nun gibiler, her fırsatta Atatürk’ten söz ettikleri için Gazi Mustafa Kemal’i örnek vererek sormak istiyorum:

-Atatürk hayatta olsaydı ne yapardı? Kemal Kılıçdaroğlu’nu örnek gösterip, “Siz de O’nun gibi evinize çekilin” mi derdi?

Elbette hayır. Böyle bir görüşü savunmak, hayatı cephelerde emperyalistlerle mücadeleyle geçmiş Atatürk’e yapılacak en büyük hakaret olur. Hiç şüphe yok ki, Atatürk de 15 Temmuz’da ülkeyi yönetenler ne yapmışsa, onu yapardı. Hiç düşünmeden, gözünü kırpmadan halkı vatan savunmasına davet ederdi.

Emrindeki birliklere “Ben size ölmeyi emrediyorum” diyen bir şahsiyetten bahsediyoruz! Ey sözde Atatürkçü Akaydın, senin “tiyatro” olarak karalamaya çalıştığın o gece, Recep Tayyip Erdoğan da aynısını yaptı!

Bitmedi, devam edelim…

Akaydın, 15 Temmuz Şehitlerimizin manevi şahsiyetlerine saldırıyor ve “katilleri devlettir” ifadelerini kullanabiliyor.

Bu nasıl bir kafa, bu nasıl bir zihniyet, bu ne menem bir söylemdir? Halkı vatan savunmasına davet etmenin adı ne zamandan beri “katillik” oldu? Akaydın’ın ağzından çıkanları kulağı duymuyor herhalde! Aralarında Atatürk’ün de bulunduğu Çanakkale komutanları ve Milli Mücadele’yi yürüten o kahraman komuta heyeti de mi “katil”di?

Bu sözler nasıl söylenebilir?..

En önemlisi de Akaydın’ı oy vererek seçen CHP’liler, siz bu sözleri içinize sindirebiliyor musunuz?

? ? ?

15 Temmuz’da, artık bir dış proje olduğu açıkça ortaya çıkan FETÖ, ülkeyi ele geçirmeye hedefleyen bir kalkışma girişiminde bulunmuştur. O hain girişim, bu milletin vatanını, bağımsızlığını, özgürlüğünü ve namusu dahil bütün kutsal değerlerini hedef almıştır. Millet de dün Çanakkale’de ve Milli Mücadele’de bütün Anadolu sathında yaptığı gibi, onlara gerekli cevabı vermiştir. 15 Temmuz, bizi yok etmeye çalışan Çanakkale, 1. Dünya Savaşı ve Milli Mücadele’nin devamıdır.

Bu topraklara yönelen emperyalist saldırıların son halkasıdır!

Meseleye bu gerçek ışığında bakarsak eğer…

Başta Akaydın olmak üzere, 15 Temmuz’u sulandırmaya ve çarpıtmaya çalışanların tamamın yeri milletin yanı değildir. Başta FETÖ olmak üzere, onları bize karşı kışkırtan dış güçlerin bağrı ve kucağıdır.

Milleti uyarmak, gerçekleri anlatmak, bunların kime ve neye hizmet ettiklerini ortaya koymak da bizim kaçınılmaz görevimizdir. Kimse, birtakım maskelerin ardına saklanarak, Atatürk ve “Çanakkale Ruhu” gibi değerleri kullanıp istismar ederek, kandırmaya kalkmasın artık bu milleti.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri