• $8,3236
  • €10,1051
  • 490.62
  • 1440.53
04 Mayıs 2018 Cuma

Şeytana 'şeytan' deriz biz…

Emin Pazarcı
Emin Pazarcı
YAZARIN SAYFASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gerçekten bir hoş! Duruyor, duruyor, ortaya garip laflar atıyor. Sonra da o söylediklerinin ciddiye alınmasını istiyor Son olarak “HDP’yi şeytanlaştırmayalım” dedi.

Ya ne yapalım?..

Yıllardır yaşadığımız bütün gerçeklere gözlerimizi kapatıp melekleştirelim mi? Allayıp, pullayıp, sonra da aklayalım mı? Sahi ne yapalım, nasıl davranalım? Bu ülkede yaşananların tamamını yok mu sayalım?

Kemal Bey ya çok iyi, ya da son derece kötü niyetli! Bir ihtimal daha var, o da hayal dünyasında gezdiği!

Bu ülkeye yıllarca kan kusturan PKK adında bir terör örgütü duruyor karşımızda. Binlerce masum insanı katletti. Ülkenin milyarlarca dolar kaybetmesine yol açtı. Üstelik bir proje örgüt bu! Türkiye düşmanlarının kucaklarında gezip duruyor. Bir gün ABD’nin, bir gün batıdaki herhangi bir devletin kucağına oturuyor. Zaman zaman da Rusya’ya göz kırpıyor.

Herkesle dost, tek düşmanı Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Ülkemizi bölmek, parçalamak için uğraşıyor. Geçmişi de işlediği insanlık suçları ile dolu.

HDP, onu destekliyor…

Yargı kararlarına bakılırsa HDP’nin bazı örgütleri PKK ya da onun uzantısı olan PYD’nin “asker alma şubesi” gibi çalışıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ise, “HDP’yi şeytanlaştırmayalım” diyebiliyor! “Şeytan” kelimesinin ne anlama geldiğini biliyor mu acaba?

HHH

Kemal Bey, oluşturdukları seçim ittifakına HDP’yi de eklemlemek için çok uğraştı. Fakat, sağduyu galip geldi, beceremedi. Ancak, henüz her şey bitmiş değil. Siyasette alavera-dalavera çok. Öyle görünüyor ki, bir yolunu bulup HDP’yi koluna takmak için bundan sonra da uğraşacak.

Bunu da sözde “demokrasi” adına yapıyor!

İyi güzel de HDP demokratik bir yapı değil ki. Kandil’le iç içe olan, zaman zaman Türkiye’yi tehdit eden, hatta “Biz sırtımızı PYD, YPG’ye dayadık” diyen terör destekçisi bir oluşum. Geçmiş seçimlerde sandıklardan nasıl oy topladığını da biliyoruz. Eline silahı alan PKK’lı köy bastı, bölge insanını tehdit etti:

-Oy kullandığınız sandıkta HDP’den başka partiye ne kadar oy çıkarsa, ayrım yapmadan aynı sayıda adam seçer ve meydanda kurşuna dizeriz.

Evlere gidip, çoluk-çocuğunun önünde babaları öldüresiye dövdü. Böylece geniş kitlelere gözdağı verdi. Zor kullanarak bölge insanının iradesine el koydu.

Bütün bunlara rağmen HDP gibi bir yapı ile “demokrasiyi” birlikte anmak, milleti aptal yerine koymak demek!

HHH

Kılıçdaroğlu, eline böyle bir imkân verir de HDP boş durur mu? Grup Başkan Vekili Filiz Kerestecioğlu da hemen bir açıklama yaptı:

-Biz ittifaklar içinde yokuz, Türkiye’de iki sağ ittifak yarışacak.

Belli ki, Kerestecioğlu, bir tek HDP’yi “sol parti” olarak kabul ediyor.

Türkiye’deki bütün sol kesimlere hakaret bu! Özellikle de Vatan Partisi gibi yapılara ve “Biz HDP denilen terör destekçisi bir parti ile bir araya gelemeyiz”diyen Doğu Perinçek’e yapılan ağır bir hakaret!

Hayret!..

Solun yeni bir tarifi daha ortaya çıktı: Demek ki, “sol” denince Kerestecioğlu’nin aklına terör destekçiliği geliyor. Vuracaksın, kıracaksın, kan ve gözyaşı üreteceksin. İnsani değerlerin tamamını bir kenara atacaksın. Ülkeni bölmeye ve parçalamaya çalışacaksın. Bütün bunları yaparken de “Yok mu beni kullanmak isteyen?” diye sağa sola çağrılar gönderecek, taşeronluğunu ilan edeceksin.

Hakaret, hem de çok ağır bir hakaret! Solcu olmak için ille de vatana ihanet etmek mi lazım?

HHH

Bir de bunlar gibi düşünen birkaç yazar-çizer takımı var… Onlar da Kemal Bey’e destek verip, “HDP sistem dışına itildi, bu yapılanlar demokratik ve ahlaki değildir” türünden yazılar yazıyorlar…

Bir dakika, durun orada… Terör destekçiliği yapmak mı, yoksa teröre karşı çıkmak mı ahlaki?

Eğer teröre karşı çıkmak, “dur” demek ahlaki değilse, bütün dünya bir ahlak çöküşü yaşıyor! Avrupa’dan Amerika’ya her yer ahlaksızlarla dolu!

Değil tabi ki…

Ortada bir ahlaksızlık varsa eğer, “ahlak” ve “demokrasi” maskeleri takıp, illüzyonlar peşinde koşanlarda aranmalı! Teröre, teröriste ve terör yandaşlarına destek vermektir en büyük ahlaksızlık ve alçaklık! Şeytanı melekleştirmek bir ahlaksızlık değil de nedir?

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Sağlık çalışanlarının özverisini kare kare gözler önüne serdi

Adana'da polis, Engelliler Haftası dolayısıyla engellileri evlerinde ziyaret etti

''Mucize bitki''nin hasadına başlandı