• $ 7,8025
  • € 9,1263
  • 471.892
  • 1121.17
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sert tokadın net fotoğrafı

Bazen bir fotoğraf çıkar ortaya, her şeyi anlatır. Başkaca söz söylemeye, kelam etmeye gerek kalmaz. O konuşur zaten. Görüntü karşısında kelimeler kifayetsiz kalır.

Dün de böyle oldu; tek bir karelik fotoğraf, herkese “işte bu” dedirtti. Bir fotoğraf karesi, ülkede 35 yıldır yaşanan mücadeleyi özetledi. Kamuoyu araştırmalarında yıllar boyunca ülke sorunları sıralamasında “en tepelerde” yer alan bir belanın geldiği nokta ortaya konuldu…

Karede 73 kişilik bir grup var. Tamamı terör örgütü PKK’nın elemanı. “Dersim Grubu” adını vermişler kendilerine. Dağ kıyafetleri giyip kameraya poz vermişler. Tavırlarına bakılırsa, hep birlikte meydan okuyorlar.

Sonuç ise ortada:

Yapılan operasyonlarda 66’sı öldürülmüş. 5’i güvenlik güçlerine teslim olmuş. Sadece 2’sinin hayatta olduğu düşünülüyor. Onlar da karedeki diğerlerini ölüme gönderen sözde saha sorumluları.

Üstelik, bu iki ölüm makinesinin yaşayıp yaşamadıkları da net değil. Belki dağda kendi elemanları tarafından vurulup bir köşeye atıldılar. Belki de Tunceli’de yapılan son operasyonda yerle bir edilen mağara mezarları oldu.

İşte bu, ülkeye yıllarca kan kusturan, kundaktaki bebekleri katleden, Türkiye’nin belli bölgelerinde yaşayan insanımıza hayatı zindan eden, yüz milyarlarca dolarımıza mal olan terörün fotoğrafıdır! “Çöküşün fotoğrafı” adını da verebiliriz bu kareye.

“Türkiye’yi parçalayacak, kendi yönetimimizi kuracağız” dediler. Çoluk-çocuğu dağa çıkarıp maceraya sürüklediler. Kirli bir savaşın parçası haline getirdiler. Ülke düşmanlarına taşeronluk yapıp, kirli ve yüz kızartıcı bir kalkışmanın içine girdiler. Can alıp kan döktüler.

Bugün hepsi toprağın altında!

***

Destanları kahramanlar yazar…

Büyük destanın küçük bir fotoğrafı adını verebiliriz buna.

Dile kolay, Türkiye nereden nereye geldi! 1984’te ortaya çıkan PKK terör örgütü, zaman zaman 2 bin 500-3 bin terörist barındırdı dağlarımızda. Ülke dahilinde bile eğitim kampları kurdu. İçinde yaşayanlarla birlikte koca şehirleri esir aldı. Hepimize kan kusturdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasına bakılırsa, bugün sayıları 700’e kadar indi. Daha önceki yılarda binlerle ifade edilen örgüte katılım sayısı geçen yıl 95’e düştü. Şu anda can çekişiyor.

Kolay olmadı elbette bu. Şehitler, gaziler verdik. 15 Temmuz’da milletçe büyük direniş gösterip, FETÖ’yü darbeledik. Silahlı Kuvvetler ve Emniyet içindeki ülke düşmanlarını temizleyip, terör mücadelesini güçlendirdik.

Devletin en tepesindeki kararlılık alana yayıldı. Net bir siyasi irade ortaya konuldu. İşte bu fotoğraf ortaya çıktı!

Sadece bu değil elbette…

Türkiye, Suriye ve Irak’ta da destanlar yazdı. Destekçilerine rağmen, teröristlerin tepesine balyoz gibi indi ve inmeye de devam ediyor. Operasyonlar sürüyor. Cumhurbaşkanı Berhem Salih, dün Ankara yolundayken bile Kuzey Irak’taki terör yuvalarına hava operasyonu yaptık. Başkan Erdoğan da Irak’la güvenlik konusundaki işbirliğinin daha da geliştirileceğini açıkladı.

Terörle mücadelede kazanımlarımızı korumaya ve daha da geliştirmeye kararlıyız. Bu yönde gereken bütün adımları atıyoruz. Amerika da, Rusya da, bütün komşularımız da bunun farkında.

Türkiye makas değiştirdi. Büyük bir cendereden kurtuluyor. Bu “çöküşün fotoğrafı” ise bir işaret fişeği, önümüzdeki günlerde benzer karelerin peş peşe geleceğinin habercisi…

Yeni görüntüler paylaşıldı! İşgalci Ermenistan ordusuna ait tank böyle vuruldu

Yeni görüntüler paylaşıldı! İşgalci Ermenistan ordusuna ait tank böyle vuruldu

Koronavirüs testi pozitif çıkanlar hastaneye böyle gidebilecek! Pozitif

Koronavirüs testi pozitif çıkanlar hastaneye böyle gidebilecek! Pozitif Taksi Adana'da hizmete girdi

Canlı altın fiyatları 28 Eylül 2020 ne kadar, kaç TL? Gram ve &#x

Canlı altın fiyatları 28 Eylül 2020 ne kadar, kaç TL? Gram ve çeyrek altın güncel fiyatları...

Bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı

Bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı