• $16,7673
  • €17,4037
  • 971.909
  • 2444.99
9 Mart 2018 Cuma

MHP’ye sakıncalı ve vebalı muamelesi

Türkiye’de uzun süredir olgularla algılar çarpışıp duruyor. Algılar, zaman zaman olguların bile önüne geçebiliyor. Sadece Türkiye’de değil elbette. Dünyadaki durumun da bizdekinden farklı olduğu söylenemez.

Algı çok önemli!..

İkinci Dünya Savaşı yılları ve Sovyetler Birliği döneminde çok uygulandı. “Ajitasyon faaliyetleri” şeklinde geniş kitlelerin önüne konuldu. Soğuk Savaş yıllarının ardından da öneminden hiçbir şey kaybetmedi. Algı operasyonları devam edip gidiyor…

Mesela bizdeki AK Parti-MHP ittifakında da sık sık karşımıza çıktı. Bazı isimler, “Aman ha düşünülmesi bile yanlış” dediler. Böyle bir ittifakın götüreceklerinin getireceklerinden daha fazla olduğunu iddia ettiler. Özellikle Kürt kökenli seçmenlerin bundan çok rahatsız olacağı ve AK Parti’yi terk edeceği tezini tekrarlayıp durdular…

Daha ilk günlerde sormuştum kendilerine:

-Neden, niye rahatsız olsunlar?

Ve devam etmiştim:

-MHP’nin içinde de Kürt kökenli isimler var. Kürt düşmanlığı yaptığına da hiç tanık olmadık. Yoksa MHP’nin bizim bilmediğimiz gizli bir ajandası mı bulunuyor?

Tabii ki bir cevap gelmedi. Sadece kem-küm ettiler.

Zaten en başından itibaren mantıklı bir gerekçe ortaya konulmadı. Bazıları algı oluşturmak istediler; bazıları ise algının esiri olup, “olmaz, sıkıntı ortaya çıkar” diye tekrarlayıp durdular.

hhh

Sonuç ortada: Çıkmadı herhangi bir sıkıntı. MHP’yi “sakıncalı” göstermeye çalışma çabaları herhangi bir işe yaramadı. “Vebalı” muamelesi yapmak isteyenler başarılı olamadı.

A&G Araştırma Genel Müdürü Adil Gür, Şubat Ayı’nın son haftasında 42 ilde yapılan araştırmanın sonuçlarını açıkladı: “Seçmenin yüzde 61’i AK Parti ile MHP arasında yapılan ittifakı doğru buluyor.”

Ayrıca, Kürt seçmenin AK Parti- MHP ittifakından rahatsızlık duyduğuna dair bir veri de ortaya çıkmadı.

Buna karşın, başka önemli bir gerçeğe ulaşıldı:

“Her 100 kişiden 83’ü Zeytin Dalı Harekâtı’nı başarılı buluyor.”

Demek ki, TSK’nın Suriye sınırımızdaki terör yapılanmasını dağıtmaya yönelik olarak sürdürdüğü temizlik harekâtına en az yüzde 83 oranında destek var. Oysa karşımızda yer alan PYD-PKK terör örgütü, kendisini Kürtlerin temsilcisi olarak sunmaya çalışıyor. Sürekli olarak “Türk Silahlı Kuvvetleri, Kürtleri katlediyor” yaygarası ile kamuoyunun önüne çıkmaya çalışıyor.

Ama Türkiye öyle olaylar yaşadı, bu ülkenin insanları öyle tecrübelerin içinden geçti ki… Üstelik tamamı da gözlerinin önünde gerçekleşti. O yüzden olmuyor, terör örgütünün oluşturulmaya çalıştığı bu algı da tutmuyor. Hatta Zeytin Dalı Harekatı için Doğu ve Güneydoğu seçmeninden “ciddi destek alıyor” demek bile mümkün. Bu yönde pek çok veri var elimizde. O yüzden AK Parti-MHP arasındaki ittifak üzerine yürütülmeye çalışılan algı operasyonunun da tutması beklenemezdi. Denendi ama olmadı, bitti.

hhh

Artık bu ülkenin seçmenleri algılarla olguların farklı olduğunun farkında…

Karşımızda ABD’den destek alan, taşeron ruhlu ve hiçbir değere sahip bulunmayan bir terör örgütü yer alıyor. Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü tehdit ediyor. Bize ve ülkemize hizmet etmediği de ortada.

Ayrımı çoktan yaptı vatandaş:

Kürt kökenli vatandaşların hassasiyetleri başka, terör örgütünün konuyu istismar edip Türkiye düşmanı çevrelerin taşeronu olarak yürüttüğü faaliyetler başka.

İşte görüyorsunuz, bazı HDP’li vekiller TBMM’de “Türkiye, Afrin’de etnik temizlik yapıyor” iftirasını bile atabiliyorlar. Zaman zaman son derece yanlış, çirkin ve maksatlı ifadeler kullanabiliyorlar. Yaşadıkları bu ülkeye düşmanlık ve ihanete kadar varan tavırlar içine girebiliyorlar.

Ne oluyor?..

Ne kadar taraftar bulabiliyor? Kim gidiyor peşlerinden?

hhh

Bakın Afrin’de ÖSO bünyesinde YPG-PKK terör yapılanmasını yok etmeye yemin etmiş bir “Kürt Şahinleri” birliği var. Çünkü onlar bölgenin insanları. Biliyorlar ne olup bittiğini, yaşıyorlar gerçekleri.

Ele geçirilen köylerde gözyaşları içinde ellerini göğe kaldırarak, Kürtçe “Allah Türk Ordusu’ndan razı olsun” diye dua eden yaşlılara rastlıyoruz sıkça. Çünkü zulmün acısını bizzat çekenler onlar.

Sonuç olarak rahatlıkla söyleyebiliriz: Algılara şerbetli bu millet. Yaşamış, biliyor ve görüyor. O yüzden algılarla değil, olgularla hareket ediyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı