• $ 8,3465
  • € 9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kınamak yetmez, çözüm gerek

Alabildiğine kirlenmişti sosyal medya. İğrençlik kol geziyordu. Nihayet, Albayrak Ailesi üzerinden zirve yaptı. Adiliğin de bayağısı tavırlar sergilendi. İnsanlıktan çıkmış mahlûklar, iğrenç paylaşımların altına imza attı.

Ve siyasiler kınamak için sıraya girdi…

Timsahın gözyaşları bunlar. Çünkü çirkinliğin zirve yapmasının sorumluları onlar. Toplumu tahrik ettiler. Kin ve düşmanlık tohumları ektiler. Düzenledikleri algı operasyonları ile siyaseti alabildiğine kirlettiler. Yol gösterdiler, örnek oldular ahlak yoksunlarına.

İşte sonuç bu!

Tam bir imam ve cemaat örneği ile karşı karşıyayız: Günlerdir “Sosyete Damat” söylemleri ile algı oluşturmaya çalışan ve gerçekleri ters yüz edip toplumun önüne koyanlardır bu yaşananların sorumluları. Düzenledikleri yıpratma kampanyasının meyvesidir yaşanan bu kepazelik.

Hedefi onlar gösterdiler…

Ortamı onlar gerdiler…

Hazırda bekleyen değersizler ve ahlak yoksunları da zincirlerinden boşanmışçasına saldırıya geçtiler…

***

Öncelikle bir noktanın altını çizmek lazım:

Kim tarafından ve kime karşı yapılırsa yapılsın, kabul edilmesi mümkün olmayan çirkin, hatta iğrenç saldırılarla karşı karşıyayız. Maalesef bu tür iğrençlikler ilk değil ve son da olmayacak. Çünkü sosyal medya dediğimiz alan her geçen gün daha da kirleniyor. Giderek tam bir bataklık haline dönüşüyor.

Durdurmamız lazım bu gidişi…

Çeki-düzen vermek zorundayız sosyal medyaya. Aksi takdirde yaşanamaz bir hal alacak ülkemiz. Kimi profiline Atatürk resmi koyup saldıracak. Kimi “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı altında operasyonlar düzenleyecek. Kimisi de din maskesini takıp haysiyet cellatlığına soyunacak.

Biz de “kınamaya” devam edeceğiz. Peki nereye kadar? Sürdürülebilir, katlanılabilir bir durum mu bu?

***

Son yaşananlar üzerine kolluk kuvvetleri ve yargı devreye girdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da “Söz, çocuklarımıza kirli bir dünya bırakmayacağız” dedi.

Bu arada alçaklardan biri yakalandı.

İyi güzel de alçak bir tane değil ki! Onlarca, yüzlerce, hatta binlerce… Çoğu da FETÖ ve PKK gibi kirli terör örgütleri adına hareket ediyor. Ya kimliğini gizliyor, ya da ülke dışından iğrenç ve ahlak dışı saldırılar düzenliyor.

Birini yakalıyorsunuz, diğeri ortaya çıkıyor. Bataklığı kurutamadığımız için sivrisinekler ortalıkta cirit atıyor.

Çocuklarımıza kirli bir dünya bırakmamakta kararlıysak eğer, köklü bir çözüm lazım. O yüzden de sosyal medyaya çeki düzen vermek şart. Hem de hiç vakit geçirmeden ve acilen.

Yasak savmak için yarım ağızla kınama demeçleri vermekle çıkamayız bu sıkıntının içinden. Olmuyor işte, kirlilik her geçen gün daha da katmerleniyor.

Bu ülkenin köklü bir sosyal medya düzenlemesine ihtiyacı var. İktidarı ve muhalefeti ile herkes bir araya gelmeli. İhtiyaç duyulan adımlar biran önce atılmalı.

“İfade Özgürlüğü” gibi bazı kavramların arkasına sığınarak bu kirliliğe omuz verenler de millete teşhir edilmeli.

Samimi misiniz?

Var mısınız?

Kınama mesajları yayınlayıp yasak savmanın bir adım ötesine geçmeye, bu iğrenç görüntüyü engellemek için gereken adımların atılmasına var mısınız? 

Emin Pazarcı Diğer Yazıları

İzmir'de deprem sonrası bir binanın yıkılma anları cep telefonu kamerasında

İzmir'de deprem sonrası bir binanın yıkılma anları cep telefonu kamerasında

İzmir'in Bayraklı ilçesinde yıkılan binanın enkazın

İzmir'in Bayraklı ilçesinde yıkılan binanın enkazından yaralılar çıkarıldı

Bakan Karaismailoğlu, Kahramanmaraş-Göksun kara yolunda yapılan ç

Bakan Karaismailoğlu, Kahramanmaraş-Göksun kara yolunda yapılan çalışmaları inceledi

Tekneyle gidilen kayalığa artı yürüyerek gidiliyor

Tekneyle gidilen kayalığa artı yürüyerek gidiliyor