• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
20 Ekim 2021 Çarşamba

Kime güveniyormuş Kemal Bey

Bağımsızlık denildiğinde mangalda kül bırakmayanlar... Her fırsatta "adalet" ve "yargı bağımsızlığından" söz edenler... Süslü laflar etmekte son derece mahir olanlar...

Sırra kadem bastınız. Neredesiniz?

ABD peşine 9 ülkeyi daha taktı. ABD'nin Ankara Büyükelçisi, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Kanada, Norveç Yeni Zelanda ve İsveç büyükelçileri ile birlikte, Türkiye'ye talimat vermeye kalktı:

"Osman Kavala derhal serbest bırakılsın."

Bağımsız bir ülkeye yapılan çok büyük hakaret bu!

Peki, bunu içeride kim dillendiriyordu uzun süredir? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Üstelik bir değil, iki değil; sürekli böyle oluyor. Batının dayatmaları ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemleri hep aynı noktada buluşuyor. Suriye, YPG, Libya, Karabağ gibi pek çok konuda CHP'nin yaptığı açıklamalarla batıdan gelen dayatmalara bakmak lazım.

Lafa geldi mi de Kemal Bey, Atatürk'ün kurduğu CHP'den bahsediyor. Kuvayı Milliye Ruhu'na atıfta bulunuyor.

Ayinesi iştir kişinin tabi ki, lafa bakılmaz elbette. İşte Mustafa Kemal Atatürk'ün 6 Mart 1922'de TBMM'de yaptığı konuşma:

"Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupalıların emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupalılardan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi.

Halbuki hangi istiklal (bağımsızlık) vardır ki, ecnebilerin nasihatleri ve planları ile yükselebilsin?

Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir."

Kemal Bey ve bugünkü CHP yönetimine ne kadar uzak sözler bunlar değil mi?

HHH

Şimdi gelelim Osman Kavala'nın kimliğine...

Nihai kararı elbette Türk Yargısı verecek. Ancak, Cumhuriyet Savcılığı'nın dosyaya koyduğu bilgilere bakılırsa, Kavala'nın yöneticisi olduğu Açık Toplum Vakfı, ABD'li ünlü spekülatör George Soros'tan para alan bir kuruluş. Kendisi de Gezi Parkı Olayları, FETÖ'nün 17-25 Aralık Yargı Darbesi ve 15 Temmuz Darbe Girişimi kapsamında "yöneticilik ve organizatörlük" yapmakla suçlanıyor. O yüzden tutuklu yargılanıyor.

Tesadüfe bakın ki, TESEV de Soros'un fonladığı bir kuruluş. Bunu kendileri açıkladılar. En önemlisi ise Kemal Kılıçdaroğlu, TESEV'in kurucu üyesi.

Bitmedi, bir noktaya daha dikkat çekmek lazım. Kendi ifadesi ile Osman Kavala, aynı zamanda İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kuzeni.

Üstelik çok ağır bir suçlama ile karşı karşıya ve halen cezaevinde.

"Kızıl Milyarder" olarak da adlandırılan Osman Kavala, çok derin ilişkileri olan ve batı açısından son derece önemli bir isim. O yüzden 10 ülke el ele verip saldırıya geçti.

HHH

ABD'de Fethullah Gülen denilen bir adam var. Yıllarca kan kusturdu bu ülkeye. Nihayetinde darbe girişimi yaparak hepimizi esir almaya çalıştı.

"Tutuklansın" ve "iade edilsin" diye kamyon dolusu belge gönderdik. Ama elini kolunu sallayarak geziyor. Bu darbeci katili koruyup kollayanlar ise, bize adalet dayatmasında bulunma küstahlığı gösteriyor. İçeride de çeşitli postlara bürünmüş destekçileri var.

Bu ülkenin vatandaşları olarak hepinize soruyorum şimdi:

Yenir yutulur bir durum mu bu? Hazmedebiliyor, içinize sindirebiliyor musunuz bütün bu olan biteni?

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi