• $15,883
  • €16,8104
  • 941.747
  • 2393.61
13 Temmuz 2018 Cuma

Kedicikler, İsrail ve yeni Türkiye

Elimde bir görüntü var. Aylar önce bir dostum tarafından gönderildi. “Adnan Hoca” lakaplı Adnan Oktar ile en güvendiği adamlarından biri olan Oktar Babuna arasında yaşanan diyaloğu ortaya koyuyor. Muhtemelen Adnan Oktar’ın İstanbul’daki evinde çekilmiş. “Adnan Hoca” adeta bir tahta dönüştürülmüş koltuğunda oturuyor. Kolunda her zaman olduğu gibi altın kol düğmeleri var. Karşısına masalar dizilmiş. O masalar çiçeklerle donatılmış ve çevrelerine belli bir düzen içinde “kedicik” adı verilen bayanlar dizilmiş…

Oktar Babuna’nın yaptığı İsrail ziyaretinden sonra birtakım yerlere gönderilmek için çekildiği belli olan görüntüler, Adnan Oktar’ın sorusu ile başlıyor:

-Babuna anlat bakalım neler yaptınız?

Oktar Babuna da “Hocam sizin adınıza İsrail’deydik” dedikten sonra anlatmaya başlıyor:

-Başbakan Netenyahu ile görüştük. Sizin selamlarınızı ilettik. Sizin adınızı duyunca hemen gülümsemeye başladı. Kendisini desteklediğimizi gündeme getirdik.

İsrail’in hangi konuda, neden ve niçin desteklendiği de diyalog devam ettikçe ortaya çıkıyor. Gazze’de Müslümanlara yapılan insanlık dışı muameleler, Kudüs’te atılan ve İslam Dünyasını ayağa kaldıran adımlar meşrulaştırmaya çalışılıyor. Oktar Babuna, kameralara karşı kırıtan kediciklerin arasında aynen şu ifadeleri kullanıyor:

-İsrail’in orada kıyamete kadar olacağı inşallah… “Dua ediyoruz” dedik. “Sizi destekliyoruz” dedik. Çok hoşuna gitti. Defalarca selamını iletti. Adnan Oktar da son derece mutlu bir şekilde kafasını sallayarak, Oktar Babuna’nın söylediklerini onaylıyor. Filistin’de insanlık dışı muameleler sürerken, Gazze’de savaş suçları işlenirken, savunmasız insanlar katledilirken çekilen utanç verici görüntüler bunlar. Üstelik büyük bir pervasızlık içinde, adeta hepimize hakaret edercesine kaydediliyor ve kamuoyu ile paylaşılmasına izin veriliyor.

İnanın midem bulandı!

Gazeteciyim ben. Herkesle diyalog kurarım, dinlerim. Ancak o görüntüleri izledikten sonra Adnan Oktar’a yakın isimlerin telefonlarını açmadım. Görüşme taleplerinin tamamını geri çevirdim. Çünkü, iğrençlik öylesine zirveye çıkmıştı ki, tahammül edemedim.

hhh

Görüntülere devam edelim…

Oktar Babuna, İsrail ziyaretini anlatırken, ekrana bazı fotoğraflar yansıtılıyor. Netenyahu’nun yanı sıra İsrail’de Savunma Bakanı Moşe Yalon, Kültür Bakanı, Mülteci ve Kudüs İşleri Bakanı başta olmak üzere bakanlarla yapılan görüşmelerin fotoğrafları bunlar.

Babuna, hepsine ayrı ayrı selam götürdüklerini ve “destek verdiklerini” söylüyor. Her cümlesinin ardına “İnşallah” sözcüğünü ekliyor.

Adnan Oktar da “Maşallah” diyerek kafa sallıyor. Sıra, İsrail İstihbarat Teşkilatı MOSSAD’ın bağlı olduğu Enerji Bakanı’na geldiğinde, Adnan Oktar defalarca araya gidiyor. “MOSSAD’ın başındaki kişi mi?”, “Adını bir daha söyle”, “Ne bakanıydı?” sorularıyla görüşmenin ne kadar önemli olduğunu kayda geçirmeye çalışıyor.

Oktar Babuna, “Sizin adınızı duydukça çok memnun oluyorlar Hocam, maşallah” dedikçe, Adnan Oktar daha fazla gevşeyip, koltuğuna yayılıyor. Daha sonra “Adnan Hocacıların” bazı üniversitelerdeki konferansları hakkında bilgi veriliyor, Tevrat güzellemeleri ve Müslümanlara yönelik aşağılamalar artıyor…

Babuna, “İslam Dünyasındaki bağnazlıktan dolaylı Musevilere karşı bir düşmanlık olduğunu anlattık” diyor: -Sizin, bağnazlığa karşı yaptığınız mücadelenin, dünya çapında desteklenmesi gerektiğini söyledik inşallah.

Babuna, “Ahir zamanda olduklarını söyleyip, Tevrat’taki alametleri anlatınca salonda ‘amin’ sesleri ve alkışların yükseldiğinden” bahsediyor. Defalarca “İsrail kıyamete kadar var olacak inşallah” diyor ve kameralar Adnan Oktar’ın yüzündeki memnuniyeti çekiyor.

İşte, Türkiye yeni bir döneme girerken, büyük bir operasyona uğrayan “Adnan Hocalılar” böyle bir cemaat! İsrail’in insanlık dışı uygulamalarına övgüler düzüyor, Müslümanları ayaklar altında çiğniyor, bu görüntüleri de pervasızca piyasaya sürebiliyorlar.

hhh

Haklarındaki diğer iğrenç iddialar da dikkate alındığında, yapılan operasyonla Türkiye’nin yeni döneme iyi bir adım attığını söyleyebiliriz.

Kendilerine yöneltilen suçlamaların ağırlığına bakılırsa, Adnan Oktar’ın kedicikleri, bundan sonra en fazla mahkeme salonlarında şov yapabilecekler. Ama orada da kamera yok! Artık çok zor günler bekliyor onları…

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister