• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
10 Ekim 2014 Cuma

Katillerden 'Masum' gösteriler

Emin Pazarcı
Emin Pazarcı
YAZARIN SAYFASI

Dikkatinizi çekti mi acaba? PKK yanlıları, sadece Türkiye’de sokağa dökülmediler. Almanya’nın Nürnberg ve Hannover, Fransa’nın Lorient ve Rennes, Avusturya’nın Graz kentlerinin de aralarında bulunduğu, 7-8 ülkenin pek çok yerinde gösteriler yaptılar.

Ama ortaya koydukları görüntüler birbirinden çok farklıydı…
Türkiye’yi yakıp yıktılar, ortalığı cehenneme çevirdiler, Molotof kokteylleri ve silahlar kullandılar; kan döktüler. Batıda ise, Kobani’de katledilme tehlikesi altında olduğunu söyledikleri grupların “masum temsilcileri” olarak boy gösterdiler.
Çünkü, öyle gerekiyordu! Çünkü, PYD ve PKK’yı “terörist” olarak kabul eden Türkiye’yi sıkıntıya sokmaları lazımdı. Çünkü, “Bakın bize bir yandan IŞİD, diğer taraftan Türkiye vuruyor” mesajını vermek istiyorlardı.
Türkiye’yi yangın yerine çevirmelerinin arkasında yatan plan budur!
Şimdi bu planın gereği, İŞİD’e karşı savaşmak için batıdan silah isteyecekler. Onun propagandasını yapacaklar. Tabii, daha sonra bunları Türkiye’ye karşı kullanmak üzere! Sözün kısası, Kobani bir bahane.
* * *
Oysa, bunların IŞİD’den bir farkları yok. PKK’nın geçmişine bakarsak, sergilediği eylemler IŞİD’e rahmet okutacak cinsten…
Köyleri, mezraları bastılar; masum insanlarımızı kurşuna dizdiler. Askerlerimizi otobüslerden indirip, topluca katlettiler.
Başbağlar Köyü’nde saatlerce örgüt propagandası yaptıktan sonra, tek bir canlı kalmaması için ateşe verdiler.
Bebek öldürdüler.
Bunların sabıkalarında 400’den fazla bebeğin katli var.
Ortadoğu’da “en acımasız örgütler” sıralaması yapılsa, PKK denilen terör örgütü ilk sıralarda yer alır.
Al birini, vur ötekine…
Ama şimdi, suret-i haktan görünmek için ellerinden geleni yapıyorlar!
* * *
Lafı hiç evirip çevirmeye gerek yok. Eğer bugün IŞİD, Kobani’nin içine kadar girdiyse, bunun sorumlusu PKK ve PYD’dir.
Peşmerge kendini paraladı; Kobani’ye girip IŞİD’e karşı birlikte savaşmak için PYD’ye çağrı üzerine çağrı yaptı. Köyleri korumak amacıyla destek güçleri göndermek istedi.
Bunlar, sürekli olarak “hayır” dediler.
“Biz yaparız, biz ederiz” iddiasıyla, 360 köyün IŞİD’in eline geçmesine yol açtılar. Gücü ve iktidarı paylaşacaklarına, Kürtlerin kıyıma ve sürgüne uğramasına yol açtılar. Hep, “benim olsun” mantığı içinde hareket ettiler.
Sonuç apaçık ortada: Savunduklarını iddia ettikleri insanlara kayıp üzerine kayıp yaşattılar.
Gelinen noktada utanmadan Türkiye’yi suçluyorlar. Hem de Kobani ve çevresinde yaşananlardan sonra 180 bin insana kucak açan bir ülkeyi! Ayrıca, o ülke 2 milyon civarında Suriyeli ve Iraklıya sığınacak bir liman görevi yapmasına rağmen!
Şimdi de “IŞİD, Kobani’deki bütün Kürtleri katledecek” diye bağırıyorlar. Oysa, yok böyle bir şey. IŞİD, Kürtlerle değil, PKK ve PYD ile çarpışıyor. Üstelik, bu örgütün saflarında çok sayıda Kürt militan da var.
* * *
Geçen cumartesi ve pazar, PYD’nin başındaki Salih Müslim, Türkiye’deydi…
Türkiye, “Tamam, size destek veririz, ama” dedi:
1)Terörle bağınızı kesin.
2)Esad’la flörtten vazgeçin.
3) Özgür Suriye Ordusu ile birlikte hareket edin.
Tabii ki, bunların hiç biri PYD’nin işine gelmedi. Çünkü, amaçları üzüm yemek değil; “bağcı” olarak gördükleri Türkiye’yi dövmek!
Sonuçta, Türkiye’nin ne IŞİD’i desteklemesi, ne de bu terör örgütüne karşı bir başka terör örgütü olan PKK ile birlikte hareket etmesi mümkün.
Her ikisi de olacak iş değil!
Biliyorsunuz, bugün “IŞİD Kürtleri kesecek” propagandası yapan HDP, TBMM’deki tezkere görüşmeleri sırasında “hayır” oyu kullanmıştı. Sadece bu tavır bile ne yapmak istediklerini açıkça ortaya koyuyor.
Kandil, PKK ve onların siyasi uzantılarının yer aldığı cephede, dünden bugüne hiçbir değişiklik yok!

<p>Manavgat'ta yardım götüren 4 esnaf alevlerin arasında kaldı. Ölümden son anda kurtulan 4 arkadaşı

Manavgat'ta 4 esnaf alevlerin ortasında kaldı

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi