• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
10 Nisan 2024 Çarşamba

İyiyiz biz, iyiyiz

Bugün bayram...

Yıllar önce "Şeker Bayramı" diye diretilirdi. "Ramazan Bayramı" diyenlere de tepki gösterilir, ters ters bakılırdı. Değiştirmiştik bayramın adını, öyle dayatılmış, öyle istenmişti çünkü.

Çok şükür, artık Ramazan Bayramı'nı kutluyoruz...

Bakın şaka yapmıyorum. Gerçekten büyük meseleydi, bayram tartışması. Dini konuların çoğunda olduğu gibi, orada da duvarlar örülmüştü. Devletin tepesinde bile "şeker" deniyor, Ramazan kelimesinden fellik fellik kaçılıyordu. Ramazan Bayramı milletin elinden alınmıştı.

Mücadele ede ede bu noktaya gelindi!

Daha o kadar çok engeller vardı ki, en basiti buydu. Şaka gibi geliyor, ama bayram kutlamasının önünde dahi bariyer vardı. Mücadele ede ede zaman içinde hepsi temizlendi.

Geçmişi yaşamayanlar, o sıkıntıları çekmeyenler, cenazelerde Chopin'in Marşı çalınırken, tekbir getirmelerine izin verilmeyenler bilmezler elbette bunları. Bilmezler, ama İslam ve dindarlık adına geçmişte millete bunları reva görenlerin ekmeklerine yağ sürmekten de geri kalmazlar.

Bu şaşkınlara her şey serbesttir. Hatta ortalığa dökülüp "Katil Erdoğan" diye bağırmak bile!

***

Artık "şeker" değil, "Ramazan" bayramını kutluyoruz, ama yine de bir burukluk var içimizde...

Gazze'de 35 bine yakın mazlum din kardeşimiz katledildi. Hayatta kalanlar ise, ölüm yağdıran İsrail bombalarından birinin tepelerine inmesini bekliyorlar. Gazze sakinleri sefil, çoluk-çocuk aç ve perişan durumda. En acısı ise kendisine "hür" ve "medeni" adını veren batının eseri bu!

Milletlerarası alanda onlarla mücadele ediyoruz...

Kana doymayan bu emperyalistler, yanı başımızda bir terör devleti oluşturmaya çalışıyorlar. Bir başka bela da bu ve yıllardır o oluşumu darbelemeye, kırmaya çalışıyoruz. Ülkemize kaçmak zorunda kalan Suriyeli sığınmacılar onların eseri.

Hemen dibimizdeki Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ortaya çıkardığı olumsuzluklar da cabası.

Üstelik kendi derdimiz var bizim. Asrın Felaketi denilebilecek büyük bir depreme maruz kaldık. Yıkıldı ülkenin büyük bölümü. İnsanlarımızı toprağa verdik. Kalanları da insanca yaşatmak zorundayız. Bir seferberlik içindeyiz. Milyarlarca dolarımız gitti. Bölgede her ay 15-20 bin konut inşa etmek durumundayız.

Yetmez...

PKK'dan FETÖ'ye kadar pek çok terör oluşumunun saldırısı altındayız. Sırtlarını Batı'ya dayayıp darbelemek istiyorlar ülkemizi. Özellikle FETÖ denilen örgüt, sosyal medyada her gün yeni bir operasyon çekiyor bize.

Sıkıntı çok da, isterseniz bir de bunlara ekonomi teröristlerini ekleyelim. Onlar da etiketler üzerinden vurmaya çalışıyorlar ülke insanını.

İşte biz bayramı böyle bir atmosfer içinde kutluyoruz!

İçten ve dıştan, dört bir cepheden saldırı altındayız. Dur durak bilmiyorlar, geliyorlar dört bir yandan...

Elbette baş ediyoruz hepsiyle, diz çökmüş değiliz. İçinde bulunduğunuz ortama bakılırsa, iyiyiz biz, hem de çok iyi!

En büyük sıkıntımız içimizdeki müsilaj takımı. Tekerimize çomak sokanlar, ayağımıza pranga vurmaya çalışanlar. Elbette sonuç alamıyorlar, ama yoruyor ve üzüyorlar hepimizi.

Hepinize huzurlu ve mutlu bayramlar. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

<p>Televizyonlarda hayatını kaybeden Filistinlilerin  görüntülerine yer verilmiyor. İbranice yayınla

İsrail televizyonları katliamı nasıl anlatıyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!