• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
9 Eylül 2020 Çarşamba

İstikamet tam bağımsızlık

Evet, son günlerde yaşananların özeti budur. Mümkün olduğu kadar değil, hedef tam bağımsızlık! Bunun için veriliyor onca mücadele ve bu yüzden sayısız saldırılara uğruyoruz...

Vazgeçmek niyetinde de değiliz bu hedeften!

Dünya yeniden şekilleniyor. Türkiye de bütün planları ve oyunları değiştirecek hamleler yapıyor…

Dikkat edin, son yıllarda peş peşe attığımız adımlar ve gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla “öğretilmiş çaresizliği” aştık. Milletçe geleceğe umutla bakmaya başladık.

Üstüne bir de Karadeniz’de gerçekleştirdiğimiz doğalgaz keşfi geldi. Bu da bir başka ciddi kırılma noktası oldu. Ne kadar kirletilmeye çalışılırsa çalışılsın, ne kadar küçümsenmek istenirse istensin, çok farklı bir kulvardayız artık. İçimizdeki “yandık, bittik” lobisi bağıradursun, bütün dünya durumun farkında.

Gözler Doğu Akdeniz’e yönelmişken, müjde Karadeniz’den yükseldi. Üstelik, zemin çok müsait, alan kıyıya yakın ve bize ait bir bölgede doğalgaz bulundu. İlk veriler, yeni müjdelerin de geleceğini gösteriyor.

Havzanın tamamı Türkiye’yi uzun yıllar besleyecek gibi.

***

Bizim yüzümüz gülerken rahatsız olanlar var elbette…

Doğu Akdeniz’de karşımıza çıkan direnç ve ekonomik saldırılar da bu rahatsızlığın dışa vurumu. Çünkü beklentilerinin hiçbiri gerçekleşmedi.

“İşsizlik patlayacak” dediler.

Öngörüleri tutmadı.

Enflasyonun zirveye çıkmasını beklediler.

O da olmadı.

Belki döviz yükseldi. Ancak, yine de dünyanın içine girdiği şu kriz döneminde, Türk Lirası süreçten en az etkilenen para birimleri arasında yer aldı.

Buna rağmen, algı operasyonları ve saldırılar devam ediyor. Türkiye ise, ekonomide özellikle son 2 yıldır sessiz stratejik adımlar atıyor.

Geçen yıl ekonomide cari fazla verdik. Salgın sebebiyle turizm gelirlerindeki gerilemeye rağmen yine cari fazla bekliyoruz.

Dünyayı saran ve pek çok ülkeyi çökerten salgında da dimdik ayaktayız. Üstüne bir de ihtiyacı olana yardım gönderiyoruz.

Bu tablo beklentileri tutmayanları rahatsız edecek tabii!

***

Elbette sıkıntılarımız var.

Tabii ki Türkiye beklediğimiz noktada değil.

Buna rağmen büyük aşamalar kaydettik. Dünya tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden biri yaşanırken, pek çok cephede mücadele veriyor, ama sarsılmıyoruz.

Geçmişten çok farklı bir noktadayız. Geleceğe yönelik umutlarla doluyuz artık. Çünkü bize ezberletilen geleneksel metotları terk ettik. Kendi oyunumuzu kendimiz kuruyoruz. Bağımsız politikalar oluştururken, ekonomi üzerinden siyaseti yönlendirmelerine de izin vermiyoruz.

İçeride ve dışarıda bugün attığımız adımlar, önümüzdeki dönemde ekonomimize artılar olarak dönecek.

Görüyoruz bunu ve sesimiz o yüzden gür çıkıyor.

Belli mihrakların sıkıntıları da bu zaten. Bugün, karşı karşıya kaldığı onca sıkıntıya rağmen dik duran Türkiye’nin sesinin, yakın gelecekte çok daha gürleşmesinden korkuyorlar.

Ama dönüşü olmayan bir yoldayız artık. Bedeli ne olursa olsun durmak yok. Çok yol kat ettik çünkü.

Bakmayın siz sosyal medyadaki kirletme çabaları ve algı operasyonlarına. Onlar bile Türkiye’nin tam bağımsızlık yolunda emin adımlarla yürüdüğünün habercisi! 

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor