• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
4 Ağustos 2022 Perşembe

İşte fark

Ortaya atılan iddia şu:

"KPSS sınav soruları, bir yayınevinin deneme testleri ile bire bir aynı çıktı."

Sonra ne oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan hemen harekete geçti. Konunun araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat verdi. Kamuoyuna da bir açıklama yaptı:

"Tek evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz."

Yetmedi, bitmedi. Soruşturmanın selameti için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ü anında görevden aldı.

Sert tedbirlere başvuruldu. Ama yine bitmedi. Bekleyecek ve göreceğiz. Soruşturma sonucu ne olduğu ortaya çıkacak. Ona göre de gereken yapılacak.

Devlet böyle işler zaten. Olabilir, devlet mekanizması içinde sıkıntılar ya da sıkıntılı tipler çıkabilir. Ya da aslı astarı olmayan iddialar ortaya atılabilir. Denetim mekanizmaları bunun ve gerçeklerin ortaya çıkarılması için var.

Geçmişte "Cemaat" ya da "Hizmet Hareketi' denilen yapıda gördük bunu. Devletin kılcal damarlarına kadar sızmışlar. Her türlü madrabazlığı yapmışlar. Emniyet ve askeriyede soruları çalmış, pek çok kritik noktaya adamlarını doldurup, köşe başlarını ele geçirmeye çalışmışlar.

Halen sıkıntılarını yaşıyoruz FETÖ'nün!

***

Mesele şu ki, yaşadığımız onca tecrübe ve acıya rağmen, halen o yapıyı masum göstermeye çalışanlar var...

15 Temmuz'da sokağa inen askeri okul öğrencileri üzerinden algılar oluşturmaya çalışıp "Ne suçu var onların?" söylemleri geliştiriyorlar. O okullara nasıl girdiklerini, kimlerin nasıl soru hırsızlığı yaptığını gözden kaçırıp illüzyonlara başvuruyorlar. Hiç sınava girmeyip mezun olan ve rütbe alan isimleri bile görmezlikten geliyorlar.

Yetmiyor, bitmiyor, iktidara geldiklerinde hepsini serbest bırakacaklarını ilan edebiliyorlar.

Bu kadarla da kalmıyor. FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle kamu ile ilişkileri kesilen isimlere bile sahip çıkarak, onları masumlaştırmaya çalışıyorlar.

***

Bir de CHP'li belediyelerde ayyuka çıkan iddialar üzerine yapılan operasyonlar var...

Oralara denetim görevi için İçişleri Bakanlığı'ndan iki müfettiş gittiğinde yer yerinden oynuyor. "Dokundurmayız başkanımıza" yaygaraları koparılıyor. "Çalışamıyoruz, çalıştırmıyorlar bizi" söylemleri ile müfettişlerin faaliyetleri ve teftişleri engellenmek isteniyor.

Bazı başkanlar hakkında net bilgiler ortaya çıktığında, doğal olarak görevden alınıyorlar. Bu defa el ele verip önünde siper olmak istiyorlar. O tür isimlere bile toz kondurmamak için çırpınıyorlar.

Böyle garip ve acayip bir tablo ile karşı karşıyayız işte! Aradaki büyük ve çarpıcı fark da bu!

Cumhurbaşkanı, daha önce de örneklerini yaşadığımız gibi bir sıkıntı gördüğünde anında harekete geçiyor. Gereğinin yapılması için talimat veriyor.

CHP'de ise özellikle belediyelere yönelik her türlü sıkıntının üzerini örtme çabası hâkim. Gerçekleri ortaya çıkarma adımlarına sürekli olarak set oluyorlar. Hatta göğüslerini bile siper ettikleri söylenebilir.

Tekrarlıyorum, her yerde her topluluk içinde sıkıntılar ve sıkıntılı tipler ortaya çıkabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şudur:

Kim bu sıkıntıların üzerine gidiyor ve gerçeği arıyor? Kimler üzerini örtmeye çalışıyor?

<p>Olay Yeni Mahalle'de yaşandı. Edinilen bilgiye göre, vatandaşlar kaldırımda yılanı fark etti. Bun

Elazığ'da kaldırımda yılan paniği

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü