• $32,4957
  • €34,9002
  • 2405.59
  • 10391.9
6 Eylül 2022 Salı

İşgal kuvvetleri yapmıştı

CHP'li Gürsel Tekin, Altılı Masa sonuç alırsa "HDP'ye de bakanlık verilebileceğini" bir defa daha açıkladı. CHP'li Dursun Çiçek de zaten daha önce televizyonda söylemişti.

CHP içinden var mı bir itiraz? Yok...

Hatta en tepeden gelen bir destek var. Kemal Kılıçdaroğlu, "olmaz" demedi. Tekin'in sözlerinin kendisine sorulması üzerine "Karar alırken altı lider oturup karar alacağız" dedi.

Demek ki Kemal Bey de makul görüyor, olabileceğini düşünüyor! İşte Atatürk'ün kurduğu parti bu noktaya kadar geldi. PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'ye bakanlık vermeyi dillendirebiliyor. CHP öylesine değiştirilip dönüştürüldü ki, parti içinden herhangi bir itiraz da gelmiyor.

Mesela HDP'ye İçişleri ve Milli Savunma Bakanlığı verilirse olacaklar belli: Askere ve polise gerek kalmaz. Ordu ve polis lağvedilir, iç güvenlik PKK'ya, dış güvenlik de YPG'ye havale edilir.

1918'de yapılmıştı bu zaten. İşgal Kuvvetleri silahlarını almış, ordu ve polis güçlerini terhis etmişti. Aradan yüz küsur yıl geçtikten sonra, geldiğimiz nokta yine aynı!

Ve maalesef, o işgal kuvvetlerine karşı milli bir mücadele veren Mustafa Kemal'in kurduğu partiden hiçbir tepki yok.

HHH

Sadece Altılı Masa'da oturan İyi Parti'den yükselen bazı tepkiler var. Kurumsal bir açıklama ise yok. Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu gibi isimler "olmaz" diyorlar...

Neden olmasın?

Sandıkta birlikte hareket ederken ve aynı adaylar desteklenirken oluyor da, iş paylaşıma geldiği zaman mı olmuyor? HDP neden destekleyecek o durumda sizi? Elbette karşılığını isteyecek. Yok, "Biz HDP'siz yola devam ederiz" demek de inandırıcı değil. Altılı Masa'nın HDP desteği olmadan sonuç alması mümkün mü? Hatta HDP desteğinin alınması halinde bile ipi göğüsleyebileceği tartışmalı.

HDP'siz olmaz...

HDP de bunu bedavaya yapmaz. Vereceği desteğin karşılığını ister. İstiyor da zaten. İllüzyonlarla milletin karşısında göz bağcılık yapmanın anlamı yok.

HHH

CHP uzun süredir alt yapıyı oluşturdu...

Kılıçdaroğlu, "Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen Demirtaş'a güzellemeler yaptı. Madalya bile taktı!

Sırf onları memnun etmek için tarihinde ilk olarak yurtdışına asker gönderilmesine ilişkin tezkereye TBMM'de "hayır" oyu verdi.

Kemal Bey, PKK ve HDP ile aynı yolu yürüyen YPG için "Bize mi saldıracaklar?" dedi. Ardından Şanlıurfa'ya roketler yağdı, sınır karakolumuz hedef alındı, şehitler verdik.

Daha sayayım mı?..

O kadar çok ki!

Sırf Erdoğan düşmanlığı üzerine oturtulan Altılı Masa'dan da CHP'nin bu tavrına hiçbir tepki gelmedi. Tam tersine, her seferinde yapılan açıklamalarla yola beraber devam edileceği iradesi vurgulandı.

Tam da "kurbağa haşlamasında" ortaya konulan örnekle karşı karşıyayız: Kurbağayı kaynayan bir suya atarsanız yanar, ama kaçıp kurtulur. Bir suyun içine koyup yavaş yavaş ısıtırsanız, kaçamaz haşlanır.

İşte Türkiye'de de bu yapılıyor. Hakkında PKK terörüne destek vermekten kapatma davası olan HDP'ye toplum yavaş yavaş alıştırılıyor.

Böyle giderse bakanlık verilmesi de çok doğaldır. Ama halk (seçmen) Altılı Masa'ya o imkânı verir mi?

Zaten işin püf noktası da bu! Görmüyor mu millet?

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti | Sıralı tam liste

Ve beklenen transfer açıklandı! Dünya yıldızı sonunda imzayı attı

Yaprak Dökümü ile ünlenen oyuncu ters kelepçeyle gözaltına alındı