• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
21 Ocak 2015 Çarşamba

İhanet ve casusluk

Sürekli olarak “Paralel yapılanma yok” diyeceksin. Türkiye’de yapılan bir “cadı avından” bahsedeceksin. “Bunlar algı operasyonu” diye bağıracaksın. Bizden de bu söylediklerini kabul etmemizi isteyeceksin.
Peki, aldık kabul ettik…
İyi güzel de sizin adınıza hareket eden bu Fuat Avni neyin nesi? Türkiye’de yapılacak bütün paralel yapı ile ilgili operasyonları önceden duyuruyor, isimler veriyor. Yazdıkları da büyük ölçüde doğru çıkıyor.
Nereden geliyor bu bilgiler? Nasıl akıyor Fuat Avni‘nin Twitter hesabına? Cadılar, cinler, periler mi haber veriyor?
Tabii ki değil…
Belli ki, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış bir yapı var bu ülkede. Bilgiler o kanallardan geliyor. Bir yerlerde süzgeçten geçiriliyor. Daha sonra da bu hesaptan kamuoyuna duyuruluyor.
Yetmiyor, beraberinde tehditler de savruluyor.
Siz “Ne paralel yapılanması, bunlar algı operasyonu” demeye devam edin, sadece bu örnek bile ne kadar ciddi bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.
Belli, Türkiye direkten dönmüş. Ama henüz tehlike geçmiş değil. Devlet içinde çöreklenmiş Paralel Yapı hâlâ direnmeye devam ediyor.
* * *
TÜBİTAK ve TİB’deki Paralel unsurlara karşı başlatılan dünkü operasyonda da durum aynı. Yine “Algı Operasyonu” diye feryat ediyorlar…
Oysa, bu son derece önemli bir operasyon!
Çünkü, bu ülkede Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar Kurulu üyeleri, Genelkurmay Başkanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı ve MGK üyeleri dinlendi. Bu dinlemeler de TÜBİTAK’ın ürettiği kriptolu telefonlar üzerinden yapıldı.
Peki kim vardı o dönemde TÜBİTAK’ın başında?
Bu sorunun cevabını Sanayi Bakanı Fikri Işık’tan dinleyelim…
Aylar önce gazetemizi ziyarete gelen Işık’ın söyledikleri insanın kanını donduracak nitelikteydi. TÜBİTAK’ın Paralel Yapılanmanın önemli üslerinden biri haline geldiğini söylüyordu.
Işık’ın, Hükümet tarafından TÜBİTAK’a önerilen Kanada’daki bir bilim adamı ile ilgili verdiği bilgiler tüyler ürperticiydi:
-Kendisini, Türkiye’den önce görüşme yapmak için Pensilvanya’ya çağırmışlar. Açıkça “Seni kuruma hükümet tavsiye etti. Ancak, bize çalışmayı kabul edersen göreve başlayabilirsin” demişler.
Dahası da var…
Bakan Işık’ın verdiği bilgiye göre, kuruma iş başvurusunda bulunan bir grup genci, bir cumartesi günü telefonla aramışlar:
-TÜBİTAK’ın önüne gelin.
Sonra, tek tek araçların içine alarak sorular sormuşlar. İstedikleri cevapları alamadıklarını da bir daha hiç aramamışlar.
Kısacası…
Bakan Fikri Işık’ın tabiri ile “amirlerinin değil ağabeylerinin talimatı ile” hareket etmişler!
* * *
Devleti yöneten insanların telefonları ne için dinlenir?
İki ihtimal var: Birincisi tehdit ve şantaj, ikincisi de casusluk faaliyeti için!
Her ikisi de son derece çirkin, her ikisi de aşağılık bir faaliyet. İşte şimdi bu eylemi yapanların kimler olduğunun net olarak tespiti ve elde ettikleri bilgileri nasıl kullandıklarının ortaya çıkarılması için bir soruşturma yürütülüyor.
Ve “Algı operasyonu yapılıyor” feryatları sürüyor.
Şimdi kimse kusura bakmasın ama bana göre bu feryatların sahipleri de aynı amaca hizmet ediyorlar. Hepsi bir bütünün parçaları.
Ne demişti yıllar önce bunların başlarındaki zat:
-Tıpkı bir örümcek sabrıyla ağla pusu kurup, o ağın içine düşecek insanları bekleyin.
Yapı bu! Malzeme ortada!
Elbette o yapıdan mert, dürüst ve ilkeli bir tavır beklenemez. Doğal olarak bağıracaklar, çağıracaklar, ortalığı ayağa kaldırıp, başkalarını suçlayacaklar…
Gösterilen tepkileri bu çerçevede değerlendirmek lazım!

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi