• $13,4418
  • €15,3186
  • 769.743
  • 1857.4
7 Ocak 2016 Perşembe

Hırs ve nefret mahkûmları

Allah’a inanmadığı gibi kuldan da pek utanmazdı. Bir yılı aşkın bir süre yakınımda bulundu. İbretle izlenecek değişik bir vakaydı. Nem oranı yükselip romatizma ağrıları arttığında, hep Melih Gökçek’e yüklenirdi:

-Boynun altında kalsın Melih. Ankara’nın iklimini değiştirdin.
Hızını alamayan kadın, daha sonra cepheyi daha da genişletirdi:
-AKP’liler mahvettiniz memleketi!
O günlerde yadırgardım ama sonradan alıştım. Bu tiplerden çevremizde o kadar çok ki! Açın belli başlı bazı televizyonları, adının başında “profesör” unvanı olanlarını bile görürsünüz. İçine düştükleri kin ve nefret benliklerini o kadar sarmış ki, adeta bu duyguların mahkûmu olmuşlar. Tıpkı, “Boynun altında kalsın, Ankara’nın iklimini değiştirdin Melih” diyen kadın gibi!
Doğru, Melih Gökçek, Ankara’yı çok değiştirdi…
Bundan 20 yıl önce kişi başına düşen yeşil alan 2 metrekareydi. Nüfusun ikiye katlanmasına rağmen, bugün 20 metrekareye kadar çıktı. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Ama en basitinden böyle bir icraatın altına imza attı.
* * *
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün Başbakan Davutoğlu’nun da katıldığı bir toplantıda 2016’da ve sonrasında hayata geçecek projelerini açıkladı. Hepsi de “dev” denilebilecek eserler…
Anka Park: Selçuklu mimarisiyle inşa edilen geniş bir kapıdan girecek ve içinde 1217 tane irili ufaklı oyuncağın yer aldığı dünyanın en büyük Disneyland türü parkıyla karşılaşacaksınız.
İnanç Müzesi: Dünyanın henüz yeni idrak etmeye başladığı Kur’an mucizelerine şahit olacaksınız.
Ankara Boğazı: TRT Genel Müdürlüğü Binası’ndan baktığınızda adeta bir denizle karşılaşacaksınız.
Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi: Tamamlandığında Cumhuriyet Tarihi’nin en görkemli camisi olacak.
Ankara Fuar ve Kongre Merkezi: Havaalanının yakınında yapılacak, 50 bin metrekare kapalı ve bir o kadar da açık alanı bulunacak.
Stadyum: Eryaman’a 18 bin kişilik stadyum yapılacak.
Mamak, Kuzey Ankara, Dikmen Vadisi, Hacıbayram, Ulus ve çevresi, Hıdırlık, Atıfpaşa ve İsmetpaşa, Keçiören-Gümüşdere kentsel dönüşüm projeleri.
Saymakla bitecek gibi değil, liste uzayıp gidiyor…
İlaveten yeni otobüs terminali, yeni hayvanat bahçesi, yeni çevre yolları, şehir içinde tüneller, teleferik hatları, sosyal konutlar, öğrenci yurtları, köprülü kavşaklar ve ilçelerde yapılacak sayısız tesisler de var.
Çehresi değişen Ankara daha da değişiyor.
Üstelik bütün bunlar için vatandaşın cebinden para çıkmıyor. Çoğu, yap işlet devret modeli, kat karşılığı ve özel sektör yatırımı olarak gerçekleşiyor.
Bütün bunları “olmaz, yaptırmayız” diyen belli çevrelerin tavırları ve o mahkeme benim, bu mahkeme senin gezen odaların engelleme çabalarıyla birlikte düşünmek gerekli!
Buna rağmen yapılıyor işte.
* * *
Bir yanda Ankara, Konya, Kayseri gibi örnekler var, diğer tarafta ise Doğu ve Güneydoğu’nun belli yerlerindeki HDP ve DBP’li belediyeler gerçeği…
Melih Gökçek, kaynağı kendi bulup, şehir üstüne şehir inşa ediyor. HDP’li belediyeler ise, parayı merkezden alıp çar-çur ediyor!
Hırs ve nefret mahkûmlarının ise, ne hendekleri, ne onları kazan iş makinelerini, ne de akan kanı görmeye niyeti var. İçine girdikleri kin ve düşmanlık histerisi, hepsini HDP destekli, PKK merkezli hendek siyasetinde birleştiriyor. Atışa devam ediyorlar:
-Seni hiç sevmiyoruz ve sevmeyeceğiz Melih!
Başbakan Davutoğlu, dün Mardin’den örnek verdi. Belediye gelirlerinin yüzde 96,7’si merkezi bütçeden karşılanıyor. Bu paranın büyük bölümü artık ne için istihdam edildiğini bildiğimiz personel maaşlarına gidiyor. Yatırım ise yok denecek düzeyde.
Diğer HDP’li belediyelerin durumu da farksız!
Halk hendeklerle çöp dağları, akmayan musluklar, yetersiz kanalizasyon şebekesi ve terörün arasına sıkıştırılmış durumda.
Halka hizmet yok ama teröristin kazması ve iş makineleri bunlardan!
Başbakan, dün halkın bu belediyelere hesap sorması gerektiğini söyledi. Soranlar elbette var. Ancak belli bir güruh, halen aynı yerde. “Demokrasi” ve “insan hakları” gibi değerlerin arkasına gizlenip, insanlık düşmanlarına desteği sürdürüyorlar.
Hayır, Kürtçü, bölücü ya da PKK’lı değil bunlar. Sadece hırs ve nefret mahkûmları…
Hem de müebbetlik ıslah olmaz tiplerden!

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı