• $13,5944
  • €15,3635
  • 781.054
  • 2000.25
13 Temmuz 2017 Perşembe

Enerji Bakanı’ndan tarihi uyarı

15 Temmuz öncesinde defalarca yazdım ve söyledim. 15 Temmuz’un ardından da tekrarlayıp duruyorum. Hep büyük fotoğrafa dikkati çekmeye çalışıyorum. “İtleriyle uğraşırken, sahiplerini gözden kaçırmayalım” diyorum.

Dün, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen “15 Temmuz Milli İrade Paneli”nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı dinleyince rahatladım. Hem büyük fotoğrafı net olarak ortaya koydu, hem de FETÖ ve PKK gibi örgütlerin asıl sahiplerine oldukça düşündürücü ve sert mesajlar verdi…

Albayrak, yaklaşık 40 yıllık bir hazırlıktan bahsetti. PKK ve FETÖ gibi örgütlerin 15 Temmuz benzeri günler için beslenip büyütüldüğüne dikkati çekti. Yaşananlar için “Olup biteni doğru okumak lazım” dedi:

-Çok üst bir akıl var bunların arkasında.

Ardından, milletin yüreğine su serpen sözleri peş peşe sıraladı…

“Amaç belli, Türkiye’yi uçurumdan aşağı atmak” dedi.

“Bırakın bu maşaları, Allah’ın izniyle bu maşaların arkasındaki güçler de bu milleti yenemeyecektir” değerlendirmesini yaptı.

Bize karşı yıllardır kullanılan maşaların arkasındaki asıl güç ve irade olan “Üst Akıl” sahiplerine “Sizi net olarak uyarıyorum” sözleriyle seslendi:

-Türkiye uçurumdan aşağı düşerse tek başına düşmez. Bu örgütlerin arkasında kimler varsa, onları da paçasından aşağı çeker. Hep birlikte düşeriz.

***

Berat Albayrak’ın 15 Temmuz’la ilgili çok önemli bir tespiti var…

Anadolu’da bir söz vardır, sonucu hayırlı olan olaylarla ilgili olarak “Kurban olayım tipiye, esti getirdi kapıya” değerlendirmesi yapılır. 15 Temmuz’da da bir anlamda öyle oldu. Yıllar boyunca Türkiye’ye yönelik düşmanca planlar yapanlar, kelimenin tam anlamıyla “suçüstü” yakalandılar.

Bakan Albayrak da işte bu noktaya dikkati çekti. “Tehdit, hiç bu kadar net olarak gün yüzüne çıkmamıştı” dedi:

-Türkiye’ye karşı hazırlanan bütün oyunlar 15 Temmuz’da deşifre olmuştur. Artık, oynanan bu oyunu anbean okuyan 80 milyon insan var bu ülkede.

Hemen arkasından bir de uyarı yaptı:

-Bugün yeni bir dalgayla yeni bir psikolojik harekât yapıyorlar. Oluşturulmak istenen psikolojik havaya kanmayın.

***

Çok net konuştu Berat Albayrak

FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinden bahsederken, onlara destek veren “maşalardan” da söz etti. 15 Temmuz şehit ve gazilerine dikkati çekip, bu gerçeğe rağmen o gün yaşananlara “kontrollü darbe” diyenlere çok sert bir gönderme yaptı:

-Osmanlı dönemi dahil, tarihimizin en kanlı ihanetine “kontrollü darbe” diyenler, ya bu darbenin içindedirler ya da bu darbeye destek veriyorlardır.

Ve önemli bir noktanın altını çizdi:

-Unutulmayacak, unutmamamız ve unutturmamamız gereken bir tarihtir 15 Temmuz.

Panelde başka konuşmacılar da vardı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 Temmuz’u “İkinci bir Kurtuluş Savaşı” olarak değerlendirdi. Bir başka Genel Başkan Yardımcısı olan Mahir Ünal, “Türk Milleti ne zaman liderini bulmuşsa hep sıçramalar yaşamıştır” diyerek, 15 Temmuz’un arkasındaki asıl niyeti ortaya koymaya çalıştı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, 15 Temmuz’u “Milli Demokratik Halk Devrimi” olarak değerlendirdi. Meslektaşımız Oğuz Haksever de o gece medyanın sergilediği destanı anlattı.

“15 Temmuz Milli İrade’nin Zaferi Araştırma Raporunun” tanıtımıyla ilgili olarak AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen panel ve diğer konuşmalarla tarihe bir not düşüldü.

***

Ben tekrar Berat Albayrak’ın konuşmasına dönmek istiyorum…

O gece Cumhurbaşkanı’nın yanındaydı. Hem darbecilerin en önemli hedeflerinden biriydi, hem de kendi ifadesiyle “bazılarını birlikte mezara götüreceği” çok önemli gelişmelere tanıklık etti.

Söyledikleri herkesin kulağına küpe olacak cinsten…

15 Temmuz’un faili olan FETÖ’den bahsetti, ama Fetullah Gülen’e takılıp kalmadı. Arkasındaki asıl büyük organizasyonu ve o organizasyonun hedeflerini de ortaya koydu. Öyle görünüyor ki FETÖ’nün başı ezilecek, zaman içinde yok olup gidecek. Ancak, “Üst Akıl” olarak nitelendirilen arkasındaki güç ve irade yine ayakta kalacak. Belki yeni planlar yapacak, belki yeni organizasyonlar kuracak. Bizim asıl bu gerçeği hiçbir zaman unutmamamız lazım!

<p>Peki, Ümraniye Belediyesi'nin yeni projeleri neler olacak?  3. Ümraniye Kitap Fuarı için çalışmal

2. Ümraniye Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü…

Eren Kış-12 Tendürek Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur Operasyonu başladı

Peru'daki kazılarda bulundu! 800 ile 1200 yıllık olduğu tahmin ediliyor

Bursa'da aracın metro alt geçidi merdivenlerine düşmesi sonucu bir kişi öldü