• $13,4682
  • €15,3388
  • 770.222
  • 1857.4
18 Eylül 2013 Çarşamba

Düşman kafalar küçük beyinler

Bizim içimizde, bizimle birlikte yaşıyorlar; bu toprakların ekmeğini yiyip suyunu içiyorlar. Buna karşılık, milletin değerlerinden alabildiğine uzaklar. İşleri güçleri memleketi sıkıntıya sokmak, Türkiye’ye saldırmak... 
Kucağımızda oturup sakalımızı yoluyorlar! 
Kimi, kendini “ulusalcı” olarak tanımlıyor. Kimisi “sol” referanslarla ortaya çıkıyor. Bazıları da “enternasyonalist” olduğunu iddia ediyor. Buluşma noktaları ise, Türkiye karşıtlığı ve ülke düşmanlığı. 
Gazeteler çıkarıyorlar. Bu ülkeye ve bu millete ait ne varsa onunla savaşıyorlar. Genellikle Rusya ve Çin saflarında hareket ediyorlar. Suriye’ye ve diktatör Esad’a hayranlık duyuyorlar. Ortada istismar edecek bir durum varsa, ABD ve Avrupa’nın bayrağını sallamakta da sakınca görmüyorlar. Sürekli olarak yasa dışı örgütlerin sırtlarını sıvazlıyorlar. 
Dün yine saldırı halindeydiler... 
Jetlerimiz, hava sınırımızı ihlal eden Suriye helikopterini vurdu. Olayın önünü ve arkasını araştırmadan başlıklar attılar. Biri “Ankara savaşı kışkırtıyor” manşetini attı. Diğeri “Dünya barışına büyük komplo” yorumunu yaptı. Bir başkası da “Türkiye’nin savaş istediğinden” bahsetti. 
Öylesine ileri gittiler ki, sanki ellerinde radar var da ölçüm yapmış gibi “helikopterin Suriye sınırları içinde vurulduğunu” bile yazabildiler. 
Türkiye’yi karalayıp, Suriye’nin menfaatleri doğrultusunda yayın yapmakta Esad’ı dahi geride bıraktılar. Bunlar iddialarına devam ededursun, Suriye bile “Helikopterin teknik bir arıza sebebiyle Türk Hava Sahası’nı ihlal ettiğini” kabul etmek zorunda kaldı. 
- - -
Esad tarafından finanse edilseler ancak bu kadar olur... 
Reyhanlı’daki patlamada da aynı tavrı takınmışlardı. Masum insanları katledenleri temize çıkartmak için çırpınıp durmuşlardı. Peş peşe komplo teorileri üretip katilleri gizlemeye çalışmışlardı. 
Ardından Suriye destekli bombacılar yakalandı. Yine pes etmediler. Yalanlarının ortaya çıkması da sonucu değiştirmedi. Utanmadılar, sıkılmadılar. Türkiye’yi suçlamaya ve belden aşağı vurmaya devam ettiler. 
Tahrikin her türünden örnekler verdiler! 
- - -
İlginç ve hayret verici bir durumla karşı karşıyayız... 
Suriye Diktatörü, kendi halkına karşı sarin gazı kullanıp binlerce masumu katlettiğinde bile böyle tepki göstermediler. Ama defalarca uyarılan, yapılan telsiz görüşmeleri kayda geçen bir Suriye helikopteri ülke toprakları üzerinde vurulduğu için ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bağırıp çağırıyor, muhaliflerce öldürüldüğü ileri sürülen Suriyeli pilotlar için gözyaşı döküyorlar. 
Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından destek yağıyor... 
Bir tek bunlar karşı çıkıyor! 
Buna rağmen, kendilerine “ulusalcı” diyorlar. Bunlar “ulusalcılığın” ne olduğunu dahi bilmiyorlar. 
- - -
Türkiye’de, halktan yüzde 50’den fazla oy alan ve sandıktan çıkan İktidara karşılar. Bu ülkenin pek çok kurumuyla kavgalılar. Polisi en büyük düşman olarak görüyorlar. Son günlerde Silahlı Kuvvetlere de saldırmaya başladılar. 
Buna karşılık, Gezi Parkı vandallığına destek veriyorlar. Yasa dışı eylemleri kışkırtıyorlar. “Halkçılık” adına halka kan kusturan çetelerle kol kola geziyorlar. Sırf Türkiye’yi sıkıntıya sokmak ve zarar vermek için Suriye’de on binlerce insanı katleden Esad ve Mısır darbecilerinin bayrağını sallıyorlar. 
Garip ve anlaşılmaz bir tutum ve ruh hali içindeler. 
- - -
Allah’tan sayıları oldukça az. 
Şükredelim ki etkili değiller. 
Şanslıyız ki, sürekli olarak komplo teorileri üretiyorlar ve bunların gerçek dışı olduğu çok kısa sürede ortaya çıkıyor. Çünkü, günümüzde doğru bilgiye ulaşmak oldukça kolay ve bu millet gerçekten sağduyulu. Yoksa işimiz zordu vesselam!   

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı