• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
8 Şubat 2018 Perşembe

CHP’nin karın ağrısı ABD ile aynı

Hepsi rahatsız, tamamı huzursuz, Afrin Operasyonu alayının tadını kaçırmış durumda. Kimi bunu açıktan belli ediyor, kimisi de “kem-küm” edip duruyor…

Asli fail zaten Amerika; “azmettirici” konumunda. Aynı zamanda PYD-PKK denilen yapılanmalara yardım ve yataklık ediyor. Bizi vuran silahların Çin, Rus ya da bir başka ülke menşeli olması, ABD’yi sorumluluktan kurtarmıyor. O silahların tamamını bunlara Washington veriyor. Yetmiyor, bir de danışmanlık hizmeti sunuyor.

Ruslar, mecburen bizi destekliyor görünüyorlar. Çünkü, “düşmanımın düşmanı dostumdur” anlayışı bunu gerektiriyor. Ancak, Rusların da Suriye’de Türkiye’nin güç ve mevzi kazanmasından pek mutlu oldukları söylenemez.

Avrupa, her zamanki gibi ikiyüzlü ve ahlaksız! Ellerinden gelse bizzat alana inip, Mehmetçik’in karşısına dikilecekler. Bunu yapamadıkları için şimdilik Türkiye karşıtlığı ve YPG’ye psikolojik destek çalışmalarıyla yetiniyorlar.

Suriye rejimi, Türkiye’ye karşı herkesle her türlü işbirliği yapmaya hazır. Bunu her fırsatta gösteriyor zaten.

İran’ın da zaman zaman karın ağrısı tutuyor. İnlemeleri bize kadar geliyor.

Yadırgamıyorum bunların hiçbirini. Hepsinin kendine göre hesapları var. Bizim milli çıkarlarımız, onların bu hesaplarıyla çatışıyor. Alkışlayacak değiller elbet, önümüze takoz koyacak ve engellemeye çalışacaklar.

Esas rahatsız edici ve anlaşılmaz olan içimizden yükselen çatlak sesler. Sahi, onlara ne oluyor ve onların karınları neden ağrıyor? Niçin sürekli olarak inleyip duruyorlar?

Bunun üzerinde durmak lazım!

***

Bakın, HDP’nin durumu anlaşılabilir. Çünkü, PKK denilen bölücü terör yapılanmanın siyasi uzantısı bunlar. Hiçbir zaman Türkiye’den ve Türkiye’nin milli menfaatlerinden yana olmadılar. Hep insanlık dışı terör eylemlerine destek verdiler.

Bugün de güçlerinin yettiği ölçüde YPG’yi arkalayıp, Türkiye karşıtlığı yapacaklar elbet. Onların tavırlarında da yadırganacak bir durum yok.

İyi de bu CHP’ye ne oluyor? Bu partiye oy verip destekleyen kitlenin büyük bölümü terör ve terörist destekçisi değil ki! CHP’yi yönetenlerin karınları niye şiş? Onlar neden ve niçin sürekli olarak inleyip duruyorlar?

Kemal Kılıçdaroğlu, yine garip laflar etti. Neymiş, Türkiye’de 3,5 milyon Suriyeli varmış. Onlar neden Afrin’e gidip savaşmıyorlarmış, ülkelerini savunmuyorlarmış da Mehmetçik cephedeymiş! Vesaire, vesaire…

Belli ki anlamamış, algılayamamış, halen ne olup bittiğinin farkında değil. Ya da her şeyin farkında olmasına rağmen, böyle konuşuyor. Anlamamış ya da algılayamamış olması belki mazur görülebilir. Ancak, olan bitenin farkında olup böyle söylüyor ve ABD, İran, Suriye’nin peşine takılıp, içeriden atış yapıyorsa, bunun kabul edilebilir ve mazur görülebilir bir yanı yok.

Anlamamışsa, bir daha anlatalım:

Türkiye’deki Suriyeliler gidip toprakları için savaşmıyorlarsa, bu onların sorunu. Ama biz topraklarımızı korumak zorundayız. Afrin’de de Suriyeliler için değil, kendi insanımız için operasyon yapıyoruz. Füzelerle vurulan vatandaşlarımızı korumaya, toprak bütünlüğümüze yönelik bir saldırıyı def etmeye çalışıyoruz. Derdimiz orayı işgal etmek, gidip yerleşmek değil. ABD ve Rusya gibi ülkelerden farkınız var bizim. Ülkemizin bekasını korumaya çalışıyoruz.

Kemal Bey’in önce bunu anlayıp algılaması lazım! Sonra da dönüp aynaya bakması!

ÖSO’yu içine sindiremeyen kendisi değil miydi? Bugün CHP’yi yönetenler, ÖSO’ya olmadık hakaretleri yapmıyorlar mı? Batı ağzıyla konuşup, son derece çirkin ve mesnetsiz suçlamalarda bulunmuyorlar mı?

İşte ÖSO orada. Arap, Türkmen ve Kürt asıllı Suriyelilerden oluşuyor ve savaşarak, kendi topraklarını korumaya çalışıyor.

Kılıçdaroğlu ise, bir yandan “Suriyeliler neden gidip kendi topraklarını korumuyorlar?” diye soruyor; diğer taraftan da oraya gidip savaşanları itibarsızlaştırmak için elinden geleni yapıyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Ne yapmak istiyor Kemal Kılıçdaroğlu? Niçin böyle konuşuyor? Kime ve neye hizmet etmeye çalışıyor? En önemlisi de CHP’ye oy veren insanlar, partinin genel başkanının ortaya koyduğu bu tavır karşısında ne diyor?

Bir yandan Afrin Operasyonu sürerken, Türkiye’nin de bunları enine boyuna konuşması ve ortaya çıkan sorulara cevap araması lazım!

***

Nedir Kılıçdaroğlu ve CHP yöneticilerini ABD gibi emperyalist bir yapının Suriye’deki oyunlarını gölgelemeye iten karın ağrısı? Ne oldu da Anadolu’da milli mücadele veren Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP, bugün Türkiye’nin milli menfaatleri önüne dikilen bir duvar halini aldı?

Meselenin özüne inilmeli…

Bu sorular açık ve net olarak cevap bulmalı artık!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!