• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
22 Nisan 2015 Çarşamba

Bunlardır “soykırım” diyenler

Belki hayli yol aldık, belki dünden çok daha iyi durumdayız; ama üzerimize yapıştırılan aşağılık duygusunun izleri bugün bile yok olmuş değil. Kıvranıyor ama bir türlü kurtulamıyoruz…

Bu aşağılık duygusunu körükleyenlerin bir kısmı kötü niyetli. “23 Nisan, Ermeni soykırımını unutturmak için bayram ilan edildi” diyenlere bakınca, durum zaten anlaşılıyor. Ne yazık ki, bugün aşağılık duygusu içinde kıvranan geniş kitleler de onlarla aynı yolda.
Sürü gibiler…
1915’te İngilizlerin “Sizin Halifenizi Almanlar kaçırdı, Halifenizi kurtarmak için Çanakkale’ye savaşmaya gidiyoruz” diye Müslüman ülkelerden topladığı askerlerden pek farkları yok!
* * *
Bugün “soykırım” diye bağıranlar, bundan 100 yıl önce Çanakkale’ye gelip, her türlü vahşeti sergileyenler. Vatan savunması için cepheye sürmek zorunda kaldığımız, 14-15 yaşındaki çocuklarımızı katledenler.
Yani, dünyanın dört bir yanını kana bulayan, köleliğin ve soykırımın mucidi emperyalist Batı ülkeleri! Sömürdükleri ülkelerde ne kadar eli silah tutan insan varsa, eğitip üzerimize süren sözde “medeni” katiller.
Senegalli Müslümanları toplayıp getirdiler.
İçlerinde Müslümanların da yer aldığı bir tugay Hintliyi gemilere doldurup topraklarımıza çıkardılar.
Nepalli Gurkalara ölüm kusturdular.
Avustralya’nın Aborjinlerini kullandılar.
Bugün “Biz ne yapmışız” diyen Anzakları, Anadolu’nun çocuklarıyla birbirine kırdırdılar.
Dünyanın dört bir yanından toplayıp getirdiklerinin arasında Maori Kabilesi’nin vahşileri de vardı. O Maoriler, esir aldıkları çocuklarımızın kafataslarını dipçiklerle parçalayıp çevresinde yamyam dansları yaparken seyirciydiler. Hatta alkış bile tuttular.
Öylesine bir vahşet uyguladılar ki…
Sahra hastanelerindeki parmaklarını kıpırdatamayacak kadar ağır yaralıları bile öldürdüler. Tayyareleri gökten ölüm kustu. 28 Haziran 1915’te Sargı Yeri Hastanesi’ni yerle bir ettiler. Yüzlerce, binlerce yaralıyı katlettiler. Üstelik o yaralılar içinde üzerimize saldırttıkları kendi askerleri de vardı.
* * *
1915’te Çanakkale’de tarih bir defa daha tekerrür etti…
Haçlı Seferleri’nde akıttıkları kanda boğulanlar, çirkin yüzlerini bir defa daha gösterdiler. Ortaçağ zihniyetini yeniden hortlattılar.
Şimdi de üzerimize yükleniyorlar. Sürekli diri tutmaya çalıştıkları “soykırım” iddialarıyla bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar.
Çünkü örtülü bir aşağılık duygusu içindeler. Tarihleri soykırımla dolu olanlar, Müslüman Osmanlı’ya da “soykırım” yamayıp kendilerini rahatlatmaya çalışıyorlar.
Biz ise, biraz fazla “efendilik” sergiliyoruz. Çanakkale Zaferi’ni kutlarken, sergiledikleri vahşetten hiç bahsetmiyoruz. Genellikle ayıplarını yüzlerine vurmayıp, kendi kahramanlığımızı öne çıkarmakla yetiniyoruz.
Kim bilir, belki de içine düştüğümüz aşağılık duygusunu bu tavrımız tetikliyor!
Onlarsa hiç utanmıyorlar. Yalan, dolan, iftira, ne varsa kullanıyorlar. Hiçbir tarihi gerçeğe dayanmayan iddialar ortaya atıyorlar.
* * *
Bakın HDP’nin içine düştüğü duruma…
İnanın şaka gibi!
HDP bile “soykırımdan” bahsedebiliyor. Hem de bu güne kadar savunduğunu iddia ettiği bütün değerleri ayaklar altına alarak. Ya tarih bilmiyorlar ya da “Türkiye Cumhuriyeti sıkıntıya girsin de ne olursa olsun” diye düşünüyorlar.
Çünkü Osmanlı döneminde Ermenilere yönelik sistemli bir kıyım yaşanmadı ama bölgedeki Müslüman Kürtlere yönelik büyük katliamlar gerçekleştirildi. Onu da Batı'nın desteklediği Ermeni çeteleri yaptı.
HDP ise bugün o katliamları gerçekleştirenlerin torunları ile kol kola. Ne diyelim, HDP’ye yakışır, hayırlı olsun!

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!