• $17,9561
  • €18,4708
  • 1033.65
  • 2894.5
26 Mayıs 2021 Çarşamba

Beraber olamayız biz

Önünüze ciddi konular koyun; bakalım, inceleyelim. Varsa bir sıkıntı üzerine gidelim. İyi niyetli ve gerçekçi olun, beraber yol yürüyelim. Bizi de alın yanınıza. El ele verip hep birlikte ülkemiz için mücadele edelim.

Ama öyle yapmıyorsunuz...

İllüzyonların, algı operasyonlarının esiri olmamızı istiyorsunuz. İpe sapa gelmez iddiaların peşinden koşmamızı arzu ediyorsunuz. Doğru ve güzel olan her şeyi kirletip gerçekleri ters-yüz etmemizi istiyorsunuz.

Buna alet olmayınca da çirkin bir şekilde saldırıya geçip karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz:

-Yandaş, yalaka, saray soytarısı...

Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu aldınız karşınıza. İpe sapa gelmez iddialarla oldukça sistemli bir saldırıya geçtiniz. İtibarsızlaştırmak için elinizden geleni yaptınız. Yerden yere vurup istifasını bile istediniz.

Oysa, Süleyman Bey bu ülkenin iz bırakan başarılı bakanlarından birisi. Milletçe bizzat yaşıyor ve görüyoruz bunu. Artık masum insanlar terör bombalarının hedefi olmuyor. Uyuşturucu tacirleri okulların önünde cirit atmıyor. Köyler, mezralar, dağlar bile pislikten temizlendi. Çocuklar ve gençler kaçırılıp terör örgütlerinin emrine verilmiyor. Terör baronları kucaklarına alıp istismar edecek küçük kız çocukları bulamıyor.

Dağları tepeleri terör kampları ile dolu olan Türkiye, PKK'nın kırsal kesimde kaçacak delik aradığı bir ülke haline aldı.

Görmüyor ve görmek istememekte direniyorsunuz bunları!

Bir yanda PKK, DHKP-C ve uyuşturucu baronları Süleyman Soylu düşmanlığı yapıyor. Diğer tarafta da siz!

Bu arada Soylu'yu kirletme faaliyetleri içinde olmadığımız, illüzyonlara itibar etmediğimiz için bize de saldırıyorsunuz. Kusura bakmayın ama mümkün değil bu. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz ve hakkı teslim etmek durumundayız.

Yerden yere vurdunuz. Abuk sabuk, saçma sapan iddialarla alabildiğine suçladınız. Bir sürü boş-beleş lafın peşine takıldınız...

Süleyman Soylu da "gelin" dedi:

-Çıkacağım karşınıza, gelin ve ne istiyorsanız, ne soracaksanız sorun.

Tespih taneleri misali dizildiniz karşısına. İpe sapa gelmez bir dizi soru sordunuz. Soylu da gerekeni yaptı ve verdi hepsinin cevabını. Ama yine tatmin olmadınız. "İddialar, iddialar" deyip durdunuz...

Ve baklayı ağzınızdan çıkardınız:

-İstifa etmeyi düşünüyor musunuz? İstifa edecek misiniz?

Soylu'nun bırakıp gitmesi için çırpınan terör ve suç örgütleri ile aynı noktada buluştunuz! Adeta onların dilek ve taleplerini dillendirdiniz!

Yok, ciddiye alınacak bir iddia çıkmadı ortaya. Durum bu olunca kendi yol arkadaşlarınızı bile tatmin edemediniz. Onlar tarafından bile eleştirilip yerden yere vuruldunuz...

Yaptığınız ahlaki değil. Gazetecilik ise hiç değil. Ülke sevgisinden vazgeçtik, insani hiçbir kalıba da sığmıyor. Ama ısrarla dış ayağı da bulunan bir operasyonun aparatı olmaya devam ediyorsunuz.

Aynı yolda yürümediğimiz için bize de saldırıyorsunuz...

"Yandaşız" öyle mi? Çirkin bir operasyonun aleti olmaktansa, ülke menfaatleri doğrultusunda konumlanıp "yandaş" kirletmelerinizin muhatabı olmaya razıyım ben.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...