• $13,4157
  • €15,2045
  • 793.332
  • 2014.21
24 Mart 2016 Perşembe

Bakın bombacılar kimler

Söylenebilecek sözler değil, dinleyenleri dehşete düşüren ifadelerdi. Ama söylendi. Hem de 79 milyonun gözleri önünde.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında kürsüye çıktı. Hepimize “bu kadarı da olmaz, olamaz” dedirten sözler sarf etti. “Brüksel ve Paris’te patlayan bombaların tek sorumlusu vardır, AKP Hükümeti’dir” dedi. Daha da ileri gidip, DAEŞ’e Türkiye’nin 70 ilinden katılım olduğunu söyleyip, “Dünyanın başına dert olduk” cümlesini kullandı.
Halen şaşkınım, biliyor musunuz? Çünkü Türk ve Türkiye düşmanı Rus ırkçısı Jirinovski gibi tiplerden bile duymadığımız sözleri Kılıçdaroğlu söyledi! Kimse Türkiye’ye bu kadar açıktan, böyle büyük bir haksızlık yapmadı.
Durum bu olunca, gerçekleri yazmak da farz oldu. Öyle değil Sayın Kılıçdaroğlu; bu örgütleri başımıza bela edenler, bugün tepelerinde bombalar patladığı için dövünenler. Bunları, dünyanın ve hepimizin başına onlar sardılar.
Kendileri ateşin içine hiç girmediler, ellerini yakmadılar. Hep başkalarını alevin ortasına attılar. Sonra da yine başkalarını suçladılar. 1980’li yıllarda Afganistan’a silah yığdılar. Para musluklarını sonuna kadar açtılar. Oradaki gruplar üzerinden güç gösterisi yaptılar.
El Kaide oradan doğdu…
Taliban onların verdiği destekle gelişip büyüdü.
Yıllarca peşinden koştukları, ardından operasyon düzenleyip öldürdükleri Usame bin Ladin de başlangıçta onların adamıydı. Geçmişte Bekaa’da kamplar kurup, Türkiye dâhil, bütün dünyaya terörist yetiştirenler de onların bir başka versiyonuydu.
Küresel terörizmin temelini onlar attılar!
* * *
DAEŞ’e gelince…
Gerçekler hiç de Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi değil. Üstelik tam tersi. DAEŞ’in yüzde 60’tan fazlasını yabancı savaşçılar oluşturuyor. Bunların büyük bölümü de batılı ülkelerden katılanlar. Çoğu, geçmişte batının sömürge olarak kullandığı yerlerde yaşayan insanların çocukları. Kimliklerinden dolayı aşağılanmış ve horlanmışlar. İşte o travmalar, bunları DAEŞ denilen terör örgütünün kucağına atmış.
Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 70 ilinden DAEŞ’e katılım olduğunu söyledi. Ne kadar biliyor musunuz bunların sayısı? Sadece 400 kişi.
Kılıçdaroğlu’nun bilmediği ya da bildiği halde söylemediklerine gelince…
Rusya’dan gidenlerin sayısı bin 500 kişi. Fransa’dan DAEŞ’e 700 kişi katılmış. Bugün Irak ve Suriye’de Almanya ve Belçika’dan giden 400’er DAEŞ’li var. Şimdi sıkı durun, İsviçre gibi küçücük bir ülkenin vatandaşlarının DAEŞ’e katkısı 60 militan. Avustralya, uçakla neredeyse bir günlük yol. Oradan bile DAEŞ’e katılanların sayısı 250 kişi.
Bitmedi, dahası var…
Türkiye, bu batılı ülkelerden tespit edilen 37 bin DAEŞ’liye giriş yasağı koymuş. Bir şekilde ülkemize giren ve yakaladığı 3 binini de sınır dışı etmiş.
İnsana biraz vicdan lazım!
* * *
Üstelik DAEŞ’in ortaya çıkmasının ve ardından dökülen kanın da sorumlusu yine Batılı ülkeler.
Amerika ve Avrupa’nın tamamı, Irak’ta Maliki yönetimini destekledi. Türkiye, “yapmayın, etmeyin” dedi. Maliki politikaların aşırılıkları körükleyeceğini söyledi. Bunların bir kulağından girip, diğerinden çıktı. Maliki, Irak ordusunu Sünnilerden temizledi. Şii olmayan halka öylesine baskı kurdu ki, kaçan gidip DAEŞ’e sığındı. Türkiye’nin DAEŞ’in ortaya çıkışında hiçbir sorumluluğu yok. Tersine; uyaran biziz, bu oluşumu destekleyenler de Batılılar. Bu örgütü başta biz olmak üzere dünyanın başına Batı bela etti.
Üstelik bu Batı öylesine his ve insanlık yoksunu ki… DAEŞ’in ya da diğer terör örgütlerinin kendileri dışında vurduğu insanlar umurlarında bile değil. Türkiye olarak yaşıyoruz biz bunları. Brüksel’de bombalar patlıyor, Fransa’da Eyfel Kulesi, Belçika Bayrağı renklerine bürünüyor; İngiltere Başbakanlık Konutu’ndaki bayrak yarıya indiriliyor. Türkiye’deki bombalı saldırılar ise, kuru bir kınamayla geçiştiriliyor.
Bizim canımız yanıyor, çıtları çıkmıyor. Söz konusu kendileri olduğunda dünyayı ayağa kaldırıyor bunlar.
Asıl suçlular onlar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, onlara tek kelime etmeyip, kendi ülkesine vuruyor.
Yazık, çok yazık… Cumhuriyetimizin en köklü partisi CHP’ye böyle bir Genel Başkan hiç yakışmıyor!

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında