• $15,9538
  • €16,881
  • 945.854
  • 2372.35
24 Aralık 2011 Cumartesi

Yeni yıldan beklenen süper hareketler

Sayfalar dolusu yeni yıl beklentilerimi yazabilirim, hatta yazı dizisi yapabilirim; öyle devasa birikmiş bir potansiyelim var. Bu kadar çabuk geçen bir yıl görmedim, bu kadar çok söylenecek sözün biriktiği bir yıl yaşamadım... Beklentiler büyük 2012'den.

Hayatımın hiçbir dönemini kariyer odaklı yaşamadım. Ne istediğimi bildim, istediklerim önüme geldi; fazlasına göz dikmedim. Büyük düşünen, büyük isteyen, hırslı, hedefine ulaşmak için türlü numarayı göze alanlara gıptayla baktım lakin. Yeni yılda en büyük dileğim 'hırs'lı olmak, tembellikten bir miktar kurtulmak ve adım atmak.
İçimden geçenleri yapabilmek veya yapılmalarını sağlamak. Şöyle bir özelliğim olduğunu söylemiş miydim size bilmiyorum ama ciddi biçimde konsantre olduğum zaman, istediklerim oluyor. Ben öyle tembelim ki konsantre olmaya bile üşeniyorum! Üşeniyordum! Fakat ben değiştim artık, an itibarıyla tatlı cadı misali burnumu kıvırtıp olaya el koyacağım. Olay 2012'nin bizzat kendisi...
Bakınız isteklerimi kısaca sıraladım; hepsi hepimiz için.
- Öyle bir makyaj yapmalıyım ki, gecenin ilerleyen saatlerine kadar iyi görünmeli, bozulmamalı ve hatta yeni yapılmış gibi durmalı.
- Evlilik tarihi, ödenmemiş fatura, herhangi bir konuda sitem, kariyer ve gelecekle alakalı konuşmak üzere arayanları anında tespit edip meşgul sesi verecek bir telefon.
- Saçlara dalga veren şampuan! Yıkanayım, saçımı kurutayım ve dalgalansınlar, budur...
- 'Durup dururken hediye günleri' olmalı, illa doğum günü, yılbaşı, yıldönümü beklenmemeli.
- Zihin okuma... Yalan söyleyeni anında anlama, hatta yalan söyleyen inkar etmesin diye onun zihninin kağıda dökümünü sağlayan bir aparat.
- Anahtarlarım, telefonum, tarçınlı sakızımın kaybolmayacağı bir çanta. Hatta ne istiyorsan sana uzatacak, içinde bir çanta içi el aparatı olan basit bir çanta.
- Aynı çantanın içinde, gizli bir bölmede yer alan ve aniden bir davete katılmak gerektiğinde içinden çıkarıp kullanılabilecek bir baget.
- Hızlı yürümeyi, koşmayı ve hatta Nişantaşı'nın berbat sokaklarında yürümeyi mümkün kılan topuklu ayakkabı.
- Görünmezlik! Aslında kimi zaman araba kullanırken öyle olduğumu düşünüyorum, içimden geçmeye çalışları görünce.
- Süpersonik göz... Bakınca sadece baktığın yeri değil, ta öteleri görebilmek için. Göz olmazsa, dokununca o maddenin içindeki bileşimleri ve tüm hikayeyi anlamak için süpersonik parmak ucu.
- Yaşlanmayan, buruşmayan, kırışmayan kadın ama hızla yaşlanan erkek!

Haftalık
- Pınar Aylin'in yeni albümü, eskiye dair ne kadar güzel anı varsa gözümün önüne getirdi. Albüm lansmanında çok iddialı bir kostüm giyerek, yeni dönemde yapacağı çalışmalara dair ipuçları da verdi bana kalırsa. Dünyanın en komik kızlarından biridir Pınar, keşke bir komedi-müzikal yapılsa ve Pınar döktürse dedim o kıyafetle görünce. Bu arada tam bir yıl çalıştı albüm için Pınar, lansmana böylesi özenmesi çok normal. Kremanın kremasını da yapmak istedi, kıyafetler Kayhan Kitapçıoğlu tarafından yapıldı ve koreografi Serkan Bozkurt imzalı. Yüzde 95'i canlı olarak kaydedilen albümdeki müzikler Berlin Flarmoni'de görev yapan yabancı müzisyenlere ait. Pınar, 'Hit 70'ler' adını verdiği albüm için şöyle dedi, 'Tıpkı muhteşem bir binayı renove etmek gibiydi  yaptığımız çalışma. Detaylara sadık kaldık, özünü zedelemedik ve ortaya bir cover ya da nostalji albümü değil, bambaşka bir çalışma çıktı...
- Aynur Tartan'ın ikinci yemek kitabı çıktı; 'Bak Mutfakta Hayat Var'. Yüze yakın ünlünün de yemek tarifinin yer aldığı kitapta aynı zamanda yemeklerin hikayeleri de yer almakta. Benim de 'bamyalı çipura' tarifim var, bakın ben verdim diye söylemiyorum ama şahane bir yemektir, mutlaka deneyin. A, bakarsınız yemek programı yaparım, Jamie Oliver olurum 2012'de.
- Güzeller güzeli Deniz Uğur yeni yıla bir operasyon geçirerek giriyor. Geçen gün, ameliyatının hemen ertesinde konuştuk, gayet iyiydi, sesi billur gibiydi. Onun ne kadar korkusuz ne kadar cesur ne kadar iyi bir kadın olduğunu biliyorum; bu olayla da ders verecek kadınlara...
- Necati Şaşmaz TRT Müzik'te katıldığı bir programda 'en gerçek' haliyle seyirci karşısındaydı. Polat Alemdar onun markası kabul ama Necati'nin çok yakın zamanda bambaşka yönlerini de sergileyeceği bir işte yer almasını çok istiyorum.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak