• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
8 Şubat 2014 Cumartesi

Türk erkeğinden sanal âşık olur mu?

Dijital bir aşkın anlatıldığı, ‘Her (Aşk)’ 14 Şubat’ta vizyonda. Orta halli, orta yaşta, sıradan bir adamın sanal ortamda yaşadığı aşkı anlatıyor film. Her şey Amerikanvari, acaba bir Türk erkeği sanal aşk yaşayabilir mi? Yurdum erkeği “Kalk kız, çay demle” cümlesini sarf edemeden, ne yapar sanal bacımızla?

Şöyle soruyordu muhabir kadınlara, “Eşinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız, kocanız hangi sözlerle aşkını ifade eder?”… Cevaplara gülerken aynı anda gözlerimden yaşların boşaldığını hissettim, memlekette aşk yaşayamayan ne kadar çok kadın ve erkek olduğunu düşünmek bile başlı başına tez konusuydu. Kadınların yanıtları şöyleydi, “Dört çocuğumuz var, sevmese olur muydu?”, “Nişanlıyken demişti”, “Kocam, kız sevildiğini bil, kahveye gitmeyeceğim bu gece, haydi bir çay demle de içelim” der, “İfade etmez, yatakta anlarım, bana sarılmadan uyuyamaz”, “Beyim pek konuşmaz ama kaşından gözünden anlarım”, “Aşk ne evladım, gelmişiz 50 yaşına”… Uzun zamandır memleket insanının mutsuz, umutsuz ve keyifsiz olduğunu gözlemliyorum. ABD’de durduk yere gülümseyen ve birbirini selamlayan kişileri gördükçe meraklanırdım eskiden, ‘bunlar’ neden böyle de biz değiliz diye. Hayattan haz almak, zevk almak ve vermek, günü ve geceyi iyi geçirmek mümkünse yüzler gülüyor, biliyorum. Hiç âşık olmadan, sevmeden-sevilmeden süren ‘bir ömür boyu evlilikler’de insanların yüzü nasıl gülecek ki?
Sadece kadınların değil erkeklerin de büyük eksiği aslında ‘haz’dan yana şansa sahip olmamak. Yaşam derdi, memleket gerçekleri, gelenek diye yutturulan saçma sapan adetler derken; tüketilen ömür içinde aşk şiiri okumaya ne adamın hali kalıyor ne de o şiiri dinleyip anlayacak bir kadın yüreği. Gerçek hayatta sevdiği insanla aşk-meşk yaşayamayan insan nasıl bir sanal ilişki yaşar ki?
Nefis bir film konusu, tamam Hollywood yapmış ama Türk versiyonu kırıp geçirmez mi? Bizim adam kadını, sevdiği için kıskanmak, sevdiği için kılık kıyafetine hatta ses tonuna karışmak, sevdiği için tokatlamak, hatta vurmak istemez mi? Sanal sevgili edepsiz cümleler kursa alim Allah; “Sen bunları nereden öğrendin kahpe?” diye kurşun yağdırmaz mı? Gerçi sanal aşk filminin Türk versiyonunda kadın da tam Türk kadını gibi olmalı; kapris, trip ve tatminsizlikle donatılmalı. Susmalı mesela, adam eve geç gelince “Bu saate kadar nerede kaldıysan, git yemeğini de orada ye” deyip sırtını dönmeli. İyi fikir biliyorum, Türk versiyonunu yazmaya başlıyorum…

14 Şubat için iflah olmaz ‘romantik’ hediye önerileri…

- Çiçek ve çikolata her zaman iş yapar ama içine bir başka hediye daha eklerseniz, kadınınızın ayaklarını yerden kesersiniz.
- Evlenme teklifi için ideal bir gün, hediye almamış gibi yapın ve tatlıyla beraber teklifinizi yapın. Gecenin yıldızı olursunuz.
- Kadın ya da erkek için fark etmez, özel olarak hazırlanmış bir yemek çok şey ifade eder. Televizyon açmadan geçirilecek bir gece planlayın, Leonard Cohen olsun fonda. Çocuklar o gece için bir aile büyüğüne yollansın. Bir gece hediye edin kendinize. Sevgililer Günü bahane!
- Sevdiğiniz adam yeni bir telefonla çok mutlu olacaktır. Ama bu hediyeyi ekranına büyük bir zevkle sizin fotoğrafınızı koyan birine alın, yoksa sevgilisini ‘isim ve soyad’ şeklinde kaydeden birine, değmez! Kontür bile vermeyin öyle birine.
- Çalışma masasına karısının fotoğrafını koyan erkek iyi bir hediyeyi hak eder; ona güzel bir SPA’da masaj hediye edebilirsiniz.
- Sadık, âşık ve merhametli bir kadına sahipseniz, her şeye sahipsiniz demektir. Daha da bakınmayın sağa sola, kadına sahip çıkın ve Sevgililer Günü’nde ona duygularınızı anlatın. Aldığınız çiçekleri teker teker her cümlede kucağına bırakın. Bir de mendil olsun yanınızda, kadın ağlayacaktır; şaşırmayın...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı