• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
22 Ocak 2011 Cumartesi

Star olmanın yolu Betty Ford'dan geçer

Eğer ünlüyseniz ya da çok paranız varsa herhangi bir kötü alışkanlıktan kurtulmak için Betty Ford Center'da rehabilite edilmeli ve bunun havasını da atmalısınız.

Hollywood'da pek çok 'şöhret'in yolu ilaç, uyuşturucu, alkol veya seks bağımlılığından kurtulmak için mutlaka bir rehabilitasyon merkezinden geçmiş gibi görüyor. Geçen hafta düzenlenen Golden Globe ödül töreninde sivri anonslarıyla dikkat çeken sunucu Ricky Gervais, Robert Downey Jr.'ı takdim ederken, 'Onu rehabilitasyonlarından ve çıkardığı olaylardan tanıyorsunuz' deyiverdi. Garip olan bunu kimsenin garip karşılamamasıydı! Çünkü o salonda bulunanların çoğu bir klinikte tedavi görmüştü, görmeyenler ise mutlaka bir gün görecekti. Amerika'daki klinikler içinde en popüler olanı kuşkusuz Betty Ford Center. Amerika'nın    38. Başkanı Gerald Ford'un karısı olan ve ilk first lady olarak anılan Betty Ford tarafından kurulmuş bu klinik. Kendisi de ilaç bağımlısı olan, alkol kullanmayı da neredeyse alkolizm sınırına vardıran ve bunu itiraf etmekte bir sakınca görmeyen Betty Ford, Kaliforniya'da açtığı merkezde Hollywood'un birçok 'baba' ismini ağırlamış. Magazin basınına en son Lindsay Lohan sayesinde konu olan kliniğin odalarından kimler geçmemiş ki? Jerry Lewis, Liza Minelli, Michael Jackson, Mel Gibson, Charlie Sheen, Matthew Perry, Drew Berrymore, Michael Douglas, Sharon Stone, Keith Urban, Ann Nicole Smith, Ozzy Osbourne...
Liste uzayıp gidebilir, Britney Spears ve Ben Affleck'in yattığı haftalığı 9 bin dolar olan Promises Treatment Center, Eva Mendes'in yattığı ve aylık ücretinin 26 bin dolar olduğu Cirque Lodge, Stephen Baldwin sayesinde tanınan ve aylık ücretinin        40 bin dolar olduğu söylenen Passges Rehab Facility gibi kliniklerde tedavi görenler de eklenirse listenin sonu gelmeyebilir.
Aylık ücretinin bir hayli tuzlu olduğu söylenen Betty Ford bu kadar meşhur olunca da 'sıradan' insanlar eğer paraları varsa tedavi görmek için elbette 'sıradan' bir kliniği tercih etmediler. Whitney Houston'un yattığı odada yatmak havalı bir şey ne de olsa! Bu arada Whitney'nin yatmadığı klinik yok neredeyse...Betty Ford, first lady olarak çok sevilmiş, Beyaz Saray'da yatak odasında veya çalışma masasının üzerine çıkarak verdiği pozlarla 'olay' olmuş zamanında. Kanser olan ve uzun süre tedavi gören Ford, sosyal yardım konularında fazlasıyla mesai harcamış. Kendini kadın haklarına adamış, Başkan Gerald Ford'dan daha çok takdir edilmiş. Kendisiyle 1972 yılında yapılan bir röportajda 'Kocanızla ne kadar sıklıkla seks yaparsınız' sorusuna, 'Mümkün olduğu kadar çok' diye cevap veren inanılmaz bir kadın; eşi benzeri de yok. Şimdilerde kliniğin sahibi olarak herhangi bir Ford adına rastlamasak da ülkesi adına sıkı işler yapmış radikal bir kadın olan Betty Ford sayesinde içeri kirlenmiş girenler tertemiz çıkıyorlar baksanıza. İnsanın tıksırana kadar içesi ve alkolik olası; akabinde de tedavi için Kaliforniya'ya akası geliyor...

HAFTALIK
- Maltana içeceği emziren annelere şiddetle tavsiye edilir; . neye benzer, tadı nasıldır hiçbir fikrim yok ama bebeği olan ve Maltana'yı deneyen arkadaşım mutlaka bahsetmemi istedi. İçin, sütünüz çoğalsın kızlar.
- Yeşilköy'ün en eski ve en klas mekanlarından olan Ogün Restoran'ın sahibi Ohannes Nergizyan vefat etmiş, daha geçen gün aklımdan geçiyordu kendisiyle buluşmak; kim bilir ne hikayeleri vardı.
- Ataköy'de Taşlık Sahaf Kahve açılmış, taş plak günleri düzenlenen, kitap okunan, sohbetler edilen şahane bir yer. Taş plaklar gramofonla çalınmakta. info@tasliksahafkahve.com  e-mail adresleri.
- ABD'de Memphis'de bir lisede okuyan 86 genç kız hamile kalıp anne olmuş geçen yıl. Yatıp kalkıp dua edelim geleneklerimize, ailelerimize. Bir televizyon programına katılarak deneyimlerini anlatmışlar, genç kızlar seks yapmak isteyen erkeklere hayır diyemedikleri için hamile kaldıklarını söylemişler.
- Şiir üç kişiliktir. Şiiri yazan vardır, okuyan vardır ve okuyanın aklındaki vardır...
Bir diyen de yanılır, iki diyen de. Şiir kesinlikle üç kişiliktir.

Maalesef hepimiz Kim Kardashian'ız!
Bebek, Nişantaşı, Cadde ve Etiler civarında birbirinin aynı kızları görüp ürperiyorum, herkes bir örnek olmak istiyor, ne garip! Ben de ikon olacağım diyenler ve sürüye katılmak isteyenler için    10 maddede ikon olma rehberi, buyurunuz...
1 - Saçlar mutlaka uzun olacak, yeteri kadar uzun değilse kaynak yapılacak ve kabartılacak. Yıkamaz ve taramazsanız daha kabarık olur, yataktan çıktığınız hali en güzeli. Güvenin bana!
2 - Yüzdeki ifade çok önemli, sabit ve anlamsız bakış da. Dudaklar büzülecek ve öyle kalması sağlanacak. Bir, iki deneyince oluyor. Kaşlar çatık ama gözlerdeki derinlik sıfır olmalı ayrıca, burun delikleri kapalı tutulmalı; nefesi içinize çekin, aynen öyle kalın. Bu da deneyince oluyor! İlk bakışta genç kız olduğunuz asla anlaşılmamalı, yaşını küçük gösteren, olgun ve 'tecrübeli' bir kadın imajı yaratmalısınız.
3 - Topuklu giyilecek, eşofmanla bile! Eşofmanlar kadife olacak, taşlı ve parlak işlemeli olacak. Çanta taşımayı zaten 5 yaşındaki kızlar biliyor, anlatmama gerek yok.
4 - Büyük güneş gözlüğü, moda olsun olmasın, hava kapalı olsun olmasın, yakışsın yakışmasın takılacak.
5 - Tırnaklar uzun ve french boyalı ya da kısa ve ölü rengi olmalı. Kendiliğinden desenli protez tırnak en makbulü. Kaplan desenli olabilir mesela.
6 - Makyaj; her an her daim makyajlı olunacak. Bol miktarda fondöten yüze yedirilecek, gözler şahin gibi ortaya çıkartılacak. Az önce söylediğim, büzük durması sağlanan dudaklara dışarı taşırmak suretiyle en parlak ve kokulu ruj sürülecek. Ruj her ortamda tazelenecek ve her defasında biraz daha dışarı taşırarak sürülecek. Yanaklar koyu, iyice koyu olmalı.
7 - Ten bronz elbette, hatta o kadar koyu bir ten elde edin ki size bakanlar gözlerini ayıramasınlar. Bu sayede kendinize Latin havası verecek ve havanızı atacaksınız.
8 - Küçük köpeğiniz yok mu? Derhal gidip alın ve hatta ona da kendi kıyafetlerinizin benzerlerini diktirin.
9 - Aksesuar seçimi için etrafınıza bakın, kimde ne varsa alın. Sakın özgün bir şey kullanmayın, kürkse kürk, taytsa tayt, büyük küpeyse büyük küpe!
10 - Konuşurken garip sesler çıkarın, kelimelerin son hecelerini uzatın, İngilizce'yle başlayan Türkçe'yle devam eden kelimeleri tercih edin. Sizi seven erkekleri aşağılayın, hakaret edin; kimseyi beğenmeyin...

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi