• $13,5316
  • €15,3114
  • 796.941
  • 1910.29
15 Ocak 2011 Cumartesi

Ruh ikizimizi nasıl bulacağız?

Bana kalırsa insanın hiç bilmediği ikiziyle aniden karşılaşması faciadır ama gelin görün ki, ruhumuz yana yakıla ikizini aramaktadır...Ruh ikizini bulunca ne yapacağız, erkeğe nasıl davranacağız, ne söyleyeceğiz, ne söylemeyeceğiz!

Bu yıla da sevgiliniz olmadan mı gireceksiniz, diye başlayan bir    e-mail geldi, Susan Miller kadar olmasa da kendi çapından güzel bir insan olan Carol Allen'dan. Aynı gün aynı soruyu (uzun zamandır aynı soruyu sorduğu için telefonlarını yanıtlamıyordum) bir kız arkadaşım da mesaj olarak yolladı; 'Bu yılı da yalnız mı geçireceğiz?'
Bazı kadınlarda şöyle bir takıntı var, hayatlarında bir erkek yoksa kendilerini dünyada bir başlarına kalmış hissediyorlar. Bu durumdan kurtulmak isteyenlere ve elbette espriden anlayanlara 'Neden sadece bir erkekte ısrar ediyorsunuz, birçok sevgiliniz olsun, iyice kalabalıklaşın' diyorum. Buna bekarlık sendromu diyor Carol Allen, bu sendrom yüzünden hayatlarına olmadık insanları sokan kadınlar yine sonuçta mutsuz oluyorlar ve yalnız kalıyorlar. Hayatınıza bir erkek girdi diyelim, girdiği yerde kalmasını sağlamak da maharet istiyor. Bay Doğru'yu bulanlar basit hatalar yapmaktan kaçınmalılar, erkekler uçmaya pek meraklılar bilirsiniz, üstelik aşık olurlarsa kaçmaya çalışırlar. O halde erkeğin üzerine fazla düşmek yok, fazla seksi olmak yok, fazla konuşmak yok. İşte, kadınlara ellerindeki erkekleri kaçırmamaları için tüyolar... Erkeği bul, ele geçir ve yönet...

BİR ERKEĞE SÖYLENECEK EN ZOR SÖZ NE OLABİLİR?
- Berbat bir kıyafet giydi ne demelisiniz: Senin kadar genç ve yakışıklı bir erkek, daha seksi kıyafetler giymeli.
Ne denmeyecek: Berbat görünüyorsun, kim seçti bu kıyafeti; annen mi?
- Önemli kişilerle yemektesiniz, sevgilinizin dişinde maydanoz var! Ne diyeceksiniz? Hiçbir şey! Sadece göz teması kurup ona dişinde bir şey var sinyali yollayacaksınız. Sakın ola herkesin içinde uyarmayın.
- Yatakta hiç sevmediğiniz ve rahatsızlık veren bir 'şey' deniyor! Ne diyeceksiniz: Beni daha çok mutlu ettiğin bir pozisyon vardı, hatırlıyor musun? Asla, 'Bu da ne böyle, çekil üstümden' dememelisiniz...
- Birbirinize sadık kalacaktınız ama siz aldattınız! Ne diyeceksiniz şimdi, bu durum nasıl izah edilir: Çok büyük bir hata yaptım ve seni aldattım... Dürüstlük iyidir, zordur ama iyidir. İdare etmeye çalışmak ve bu durumun onun tarafından ortaya çıkarılması çok ama çok daha kötü sonuçlanır.
- Beraber olmaya başladınız ama size göre olmadığına karar verdiniz. Nasıl anlatacaksınız? Cevap, 'Tüm gerçekliğiyle' olacak. Bazen zoru söylemek aslında çok kolaydır.

BİR ERKEKLE ASLA KONUŞULMAYACAK DURUMLAR
- İnternette araba, teknoloji, spor sayfalarına bakıyorsa.
- Televizyon seyrederken.
- Seks için adım atmak üzereyse.
- Seksten hemen sonra.
- İşten eve gelince.
- Tam işe giderken.
- İşinin tam ortasında.
- Yabancı bir ortamda, yabancılar arasında.
- Tanıdık bir mekanda, tanıdıklar arasında.
- Sevdiği bir yemeği yerken.
- Sevmediği bir yemeği yerken.
- Sadece ve sadece konuşmaya karar verip tam 100 defa geri adım attıysanız bir erkekle konuşmak için doğru zamandır.

BONUS: ERKEĞİN AKLINI ALACAK MESAJLAR
- İş yemeğindeki sevgiliye: Yemekten sonra benim evdeki parti için bekliyorum.
- Taraftarı olduğu takım yenildi: Belki bu gece başka bir maçı kazanırsın.
- Aranız limoniyse: Bütün gün ikimizi hayal ettim, seni düşünmek bile beni heyecanlandırıyor.
- Çok çalışan kocaya: Banyodayım, gelip beni kurular mısın?

Hayatın durduğu anlar nasıl anlamlı hale getirilir?
- Kredi kartlarınız mı çalındı? Belki de çalanlar borçlarınızı öderler!
- Çantanız mı çalındı? Daha güzel ve daha pahalı bir çanta satın almak için harika bir zaman değil mi?
- Araba kazası mı yaptınız? Hiç sorun değil en azından hava yastıklarınızın nasıl çalıştığını görmüş oldunuz.
- Açık havada yaptığınız düğünde yağmur yağmaya başladı! Olabilir ama bu durum çok daha sinematografik değil mi?
- Kızdınız, bağırdınız ve pişman oldunuz! Sizin sadece ne kadar tatlı ve güzel olduğunuzun dışında, duyguları olan gerçek bir kadın olduğunuzu da öğrendiler, ne var bunda?
- Mideniz bozuldu ve iki gün kustunuz! Hadi şimdi dar gelen pantolonunuzu bir daha deneyin, bakın nasıl da rahat giyeceksiniz.
- Durup dururken yüzünüzü kaplayan sivilceler mi var? Sizi daha genç gösterdiklerinden eminim, ver elini ilk gençlik yılları...

HAFTALIK
- Güneri Cıvaoğlu ve 'Hürrem' Meryem beraber dans etmeli, figürleri çok uyumlu geldi bana. Acun Bey'e önerilir.
- Mecidiyeköy'de bir halı saha yaptırmış belediye, tam halı saha kadar da pankart asmışlar. Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e övgü ve teşekkür; nasıl yani?
- Oray Eğin, 'Eski Babil'deki astroloji haritası farklıymış' demiş. Akrepken terazi oldum, iyi midir, hayırlı mıdır acaba?
- Melih Gökçek twitter'da mesai harcamakta, bu arada Kadir Topbaş gündüz gezmelerine başlamış. Nazlı Ilıcak'lara gitmiş geçen gün. Bir nevi seçim çalışması mıdır bu, oy verecek adamı ne kadar ilgilendirir? Aklımın korunmasını talep ediyorum.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor