• $13,0823
  • €14,9016
  • 753.648
  • 1817.27
10 Mayıs 2014 Cumartesi

Piti 'Anne' diyecek dünya o an duracak!

Gülben Ergen, bir meleğe koruyucu anne olan gazeteci arkadaşım Mutlu Tönbekici’ye “Yalnızlığını paylaşmak için mi aldın Piti’yi?” diye sorunca kanım dondu!

Algı öyle tuhaf ki memleketimizde, şaşmamak elde değil. Hikaye şu; Mutlu Tönbekici bir yıl kadar önce koruyucu anne olur Piti’ye. Deneyimlerini köşesinden paylaşır ve konuyla ilgili muhteşem bir kamuoyu oluşturur. O gün bugündür de televizyon programlarına katılarak, evlat edinmek ve koruyucu anne olmakla alakalı tecrübelerini paylaşır; amacı da elden geldiği kadar çok sayıda çocuğa yuva bulmaktır!
Geçtiğimiz hafta Gülben Ergen’in programına katıldı; korktuğum oldu! Ergen, Tönbekici’ye “Çocuğu yalnızlığını paylaşmak için mi aldın” diye sordu. Doğurmak tercih meselesi/kader, bir şey dediğim yok ama burada bir dram aramak da neyin nesiydi? Mutlu doğurabilirdi doğurmadı, kendi bileceği iş. Koruyucu aile olanların alkışlanması gerekirken, ‘çaresizlikten, doğuramamaktan, yalnızlıktan ve son ihtimal olarak’ evlat edinilir gibi bir algı oluştu. Ne yanlış, ne berbat bir algı! Evlat edinilenlerin ya da evlat edinenlerin duyguları kimsenin umurunda değil. Yalnızlıktan koruyucu anne olmadı Mutlu, imkânlarını, elindekileri, hayatını paylaşmak için istedi Piti’yi; kendi deyimiyle ‘kalabalığını paylaşmak için’...
İnsanoğlu var olalı tüm canlılar yumurtlayarak ya da doğurarak çoğalıyor. Gülben Ergen, yani doğurmak değil de, doğurmadığı bir evlada anne olabilmek kutsal olan. Mutlu’yu zor durumda bıraktığınızı hissettim, koruyucu aile olmanın veya evlat edinmenin ‘zor-son çare-ikinci sınıf’ olarak algılanmasına sebep olmazsınız inşallah. Sayın Ergen, biz gazeteci kadınların, hepimizin evladıdır Piti; ezik, zavallı veya gariban değildir. Bilakis çok kıymetlidir, annesinin bir tanesidir, gözbebeğidir. Bu tarz programları izleyen, evlatlık çocuk büyüten annelerin veya bir aileye evlat olanların kırılmamalarını dilerim. Mutlucuğum, anneler günün kutlu olsun; en çok seninki kutlu olsun. Bir de evladına gerçekten ana olanlarınki…

ANNELERE A-PLUS HEDİYELER...

- Anneler günü hediyesi olarak ütü almak kesinlikle ‘out’, sakın öyle bir hata yapmayın. Ama annelerimizin cildini ütüleyebiliriz. Mucizevi kremler mevcut, en etkili olanlardan biri OHT serisi, eczanelerde satılıyor. Düzgün kullanımla ciddi bir sıkılaşma ve gerginlik sağlıyor. Göz kremi özellikle inanılmaz derecede başarılı. Gençliklerini çocukları için heba eden, önceliği her zaman evlatlarına veren annelere kaliteli bir bakım kremi almak akıllıca olur. “Seni daha fazla güzelleştiremez zaten güzelsin” gibi bir not eklemek de gerekir, aklınızda bulusun.

- Espace Privé Chenot D-Life’da geçirilecek bir gün; bir kadına verilebilecek en güzel hediye olacaktır. Tüm dünyada sağlıklı yaşamın mucidi olarak tanınan Dr. Henri Chenot’nun ‘Chenot Metodu’ olarak bilinen program, vücudun optimum fiziksel ve ruhsal noktaya gelmesini hedefleyen bir sistem olarak biliniyor. Chenot metodu, her insanın vücudunun değişik dönemlerde farklı ihtiyaçları olduğunu savunuyor ve vücudun gerek stres, gerek çevresel faktörler, gerekse beslenme ve yaşam tarzı sebebiyle biriken toksinlerden arındırılarak erken yaşlanmasını önlemeyi amaçlıyor. Su terapisiyle başlayıp, çamur terapisi de aldıktan sonra Chenot metoduna uygun masajlarla devam edip, cilt bakımıyla günü tamamlayabilir anneniz ve inanın dünyaları vermiş olursunuz.

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Van'da aracın çarptığı ayı tedaviye alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Kasım 2021)

2300 yılından geldiğini iddia ediyor! 300 yıl sonra neler olacak