• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
30 Nisan 2011 Cumartesi

Kadınlar ameliyat masasına kendileri için yatıyor

Hiçbir bölümünü kaçırmadığım 'Dr. 90210' dizisinin efsane doktoru David Matlock, Türkiye'deydi. Kozmetik Jinekoloji Kongresi için İstanbul'a gelen Dr. Matlock'a sordum...

Henüz bir ay olmadı, Los Angeles'a gittiğimde televizyon şovu 'Dr. 90210' doktorlarından plastik cerrah Robert Ray'in peşine düşmüş ama randevu alamamıştım. Amaç uluslararası düzeyde itibar gören bir doktorla sohbet etmek, estetiğe pek meraklı kadın okuyucunun kalbini bir daha kazanmaktı...
Bakınız ne talihliyim, bahsettiğim televizyon programındaki doktorlardan David Matlock, 1. Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi'ne katılmak üzere İstanbul'a geldi. Konu ilginç, vajinal estetik; bir miktar dinledim anlatılanları, sonra da Kongre Başkanı Ankara Numune Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Şefi Doç. Dr. Ferit Saraçoğlu ve David Matlock ile sohbet ettim.
'Dr. 90210' Digiturk E kanalda yayınlamıştı, 3 yıl süren bu şov, programdaki doktorlara müthiş bir popülarite kazandırırken aynı zamanda estetik ameliyat olmak isteyenlerin ve olanların maceralarını yansıttığı için, seyirci estetik ameliyatlar hakkında az çok bilgi sahibi oluyordu. 'Size ne kazandırdı televizyonda olmak, hiç pişman oldunuz mu programa katıldığınız için' diye sordum. 'Asla' dedi, 'Ben çok eğlendim, aksi halde yapmazdım, bir de programın gücünü gördükten sonra çok memnun oldum çünkü dünyaca tanındım'... 'Peki, sizi kıskanan oldu mu, meslektaşlarınız ne dedi?'... 'Programdan önce bu kadar çok arkadaşım olduğunu bilmiyordum, bir anda herkes en iyi arkadaşım oldu ve sürekli benimle takılmaya çalıştılar'...
Hangi ülke, hangi ırk, hangi kültürden olursa olsun kadınların sorunları aynı. Benzer sıkıntılar yaşıyorlar, kendilerini iyi ve güzel hissetmek istiyorlar; Amerika'da yapılan bir araştırma sonucuna göre kadınlar ve erkekler yüzde 20 gibi bir oranla kendilerinden memnun değillermiş. Aslında büyük bir oran bu ve kadınlar vajinal estetik için doktora gitmekten çekinmiyorlar.
ERKEKLER TAVUK GİBİ
Los Angeles ve Beverly Hills'ten sonra Dubai'de de bir klinik açan Dr. Matlock, ameliyatlar konusunda kadınların çok cesur olduklarını düşünüyor. 'Siz bakmayın erkeklerin havasına, onlar ameliyatlar söz konusu olduğunda birer tavuktan farksız' diyor. Dr. Saraçoğlu da aynı fikirde, 'vajinal estetiği kadın kendisi için yaptırıyor' diyor. Dr. Saraçoğlu'na göre kadınlar sağlıklarına da daha fazla özen gösteriyorlar ve çözüm yolları arıyorlar. Tıbbi bir gerekçe olmasa da öyle olmasını istedikleri için ameliyat oluyorlar.
14 YILDA 8 BİN AMELİYAT
14 yıldır vajinal estetik ameliyatları yapan Dr. David Matlock'ın 8 bin civarında hastası olmuş. Bizim memlekette kayıtlar tam olarak tutulmadığı için Dr. Ferit Saraçoğlu bir rakam veremiyor ama ilginin yoğunluğunda bahsediyor. Yeni duyulmaya başlayan ve kulaktan kulağa yayılan vajinal estetik ameliyatlarına her yıl daha fazla kadının başvurduğunu söylüyor. 'Acaba kadınlar neden böyle bir ameliyat olmak istiyor, vajina estetiği ne kadar önemli olabilir ki' diye sorduğumda her iki doktor da doğumlara değiniyor. 'Kadınların büyük çoğunluğunda doğumdan sonra sarkmalar ve genişlemeler olabiliyor. Dolayısıyla seks hayatlarından zevk alamıyorlar, zevk veremiyorlar veya veremediklerini düşünüyorlar. Mutsuz oluyor kadın, bunalıma giriyor'... Yani sorun sadece dış görüntü değil, bir nevi iç güzelliği de!
46 ülkede yüzlerce doktor ve üroloğu eğitmiş Dr. Matlock; Türkiye'de ise vajinal estetik henüz yeni bir konu. Lüks gibi görünse de kadınlar öğrendikçe ilgi gösteriyorlar. Peki, acaba ameliyat safhası kolay mı? 'Bazı ameliyatlar daha zor ve zahmetli olabilir, genellikle 1 saat sürüyor' diyor Dr. Matlock, elbette kadına ve ne istediğine bağlı olarak da değişiyormuş ameliyat süresi.
Karısının ya da sevgilisinin vajinal estetik ameliyatı olması ya da olmaması erkekleri pek ilgilendirmiyormuş Dr. Matlock'a göre. Dr. Saraçoğlu ise kocaların eşlerine genellikle 'Ne gerek var, ben seni böyle seviyorum' dediklerini söylüyor. Ancak karar mekanizması burada kadın; bu ameliyatı da aslında kendisi için yaptırıyor. Kadın operasyondan sonra memnun olursa keyfini erkek de çıkartıyor, mutluluk katlanıyor yani. 'Peki ameliyattan sonra neler oluyor?'
HEPİMİZ BREZİLYALIYIZ!
'Lazerle ameliyat olursa dikiş yok, dikiş varsa bir haftada işine ve günlük yaşamına dönebiliyor kadın ama cinsel ilişkiye girmesi 6 haftayı buluyor'... Dr. David Matlock, Brezilya poposu (kalçayı dikleştiren ve hacim kazandıran bir ameliyat) ameliyatlarında da uzman, 'Bizim ülkeden size bu konuda iş çıkmaz, hepimiz Brezilyalıyız' diyorum, uzun uzun gülüyor.
 'Acaba hangi hastaya ameliyat yapmazsınız', 'Hastanın ruh hali ve akıl sağlığı, ne istediği her şeyden önemli, Bana bir dergide gördüğü Hollywood starını gösterip de, bundan olmak istiyorum derse, o hastayı kabul etmiyorum'. Doç. Dr. Saraçoğlu da katılıyor bu fikre. 'Acaba bu kadar ünlü bir doktor diğerlerinden pahalı mıdır', yine gülüyor Dr. Matlock ve 'Evet' diyor; 'Kalite daha pahalıdır'... Vajinal estetik ameliyatları David Matlock'un kliniğinde 14 bin doları buluyor, biraz pahalı olduğunu itiraf ediyor; Doç. Dr. Ferit Saraçoğlu bu rakamın bizde 5 ila 10 bin lira arasında olduğunu söylüyor.
Ne kadar gerekli olduğu tartışılır ama bir kadın ne istediğini ve onu neyin mutlu edeceğini biliyorsa, çözümü de mutlaka bulacaktır. Dünyanın pek çok ülkesinden katılımın olduğu kongrenin İstanbul'da yapılması da ayrıca kocaman bir alkışı hak ediyor...

Haftalık
- Rob Lowe 47 yaşında, Vanity Fair'e kapak oldu. 2000'den bu yana televizyon dizilerinde rol alan Rob Lowe, saygı duruşunu hak etmiyor mu? 47 kere maşallah!
- Barack ve fotoğrafta bacakları görünen first lady Michelle Obama, 27 Nisan'da yine fotoğrafta bacakları görünen Oprah Winfrey'in konuğu oldu. Program 2 Mayıs'ta yayınlanacak. Mayıs sonunda ekrana veda etmeye hazırlanan Oprah'ın reklam tarifesi açıklandı;              30 saniyesi 1 milyon dolar!
 (Türk Hava Yolları da bu yıl Oscar Ödül Töreni esnasında yayınlanan 30 saniyelik bir reklam için 1 milyon dolar ödemişti). Reklam vermek isteyen varsa diye haber vereyim dedim!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip