• $15,8999
  • €16,7963
  • 938.577
  • 2381.61
4 Ağustos 2012 Cumartesi

Kadın aldatması üzerine timsah gözyaşları

Tek eşli olmayı, o an için tek bir insanla beraber olmak olarak algılarsak sorun kökten çözülür. İlişkiyi, hayat boyu aynı insanla olmak, sadık kalmak olarak sınırlandırınca iş sarpa sarıyor; erkek kadar kadın da sabık çünkü. İnsanoğlu aldatmadan yapamıyor.

Sakın ola “Kadın yapmaz, kadın duygusaldır, kadın aldatıyorsa sebebi vardır” demeyin, kalbinizi kırarım. İlk cümleden ciddiyetimi anlayın istedim, yoksa bu kadar sert değilimdir ancak kadınların timsah gözyaşlarını o kadar çok gördüm ki, bana yutturamazlar, böyle bilinsin çok rica ederim…

“Kadın yapıyorsa sebebi vardır” da ne demek? Geçerli sebep, “Canım çekti” de olamaz mı? “Erkek, sadece aldatmak için aldatır” deniyor, kadın ise eşi tarafından ihmal ediliyorsa, pohpohlanmıyorsa, mutsuzsa, beklentileri karşılanmıyorsa, cinsel doyumsuzluk yaşıyorsa aldatıyor. Peki, insanın bahanesinin olması, bahanesi olmamasından daha berbat, daha rezil daha çirkin değil midir? Kadın zekâsı burada da erkeği gafil avlıyor işte, aldatmanın da kılıfı var.

Kocasını, sevgilisini, nişanlısını aldatan birçok kadın tanıdım. Örneklerle anlatayım, gönül isterdi ki isimlerini ve statülerini de yazayım ama ne yalan söyleyeyim o kadar da cesur değilim. En azından okkalı bir bipolarım, kişilik bölünmem yok ki arkasına saklanayım. Türlü haksızlığa uğradım, boşandım, aldatıldım, aldattım, maddi-manevi sıkıntılarla dibe vurduğum oldu ama bunalıma girecek lüksüm olamadı. Yoksa yapardım gönlümden geçenleri, “Vallahi manik depresif tarafıma denk gelmiş, sorry” derdim, yırtardım.

ALDATTIM AMA NEDEN?
Kocasını aldatan bir kız arkadaşım aralarındaki yaş farkını vurguluyordu sürekli olarak. Aralarında 19 yaş fark vardı ve henüz bir yıllık evliydiler, arkadaşım daha fazla dayanamayarak, “Aldattım ama şekerim biliyorsun aramızdaki yaş farkını, dayanamadım” deyivermişti. “Peki, evlendiğinizde yaş farkınız aynı değil miydi?” diyememiştim. Denmiyor o kafadaki insanlara. Bir başkası, sevgilisinin ilgisizliğinden şikâyet ediyor, ilk günlerindeki gibi saygı, sevgi ve ilgi görmediğinin altını çiziyor ve “Aldattım onu, hem de onun yarısı kadar yakışıklı olmayan biriyle ama görsen bana nasıl kibar davranıyor” diyordu. Haklıydı sonuna kadar, peki neden ayrılmıyordu?

İşte aslı mesele buradaydı, kadın daha sağlam bir kapı bulmak istiyor ancak o durumda ayrılıyordu kocadan. Adamın aldatması bir miktar masum kalmıyor mu, kadına bakınca? Tamam primitif, tamam içgüdüsel ama daha ‘normal’ bana sorarsanız. Burada erkeğin de ayrılmasını tercih ederim ya da yeterince erkekse itiraf etmesini… Neticede erkek de o kadar erkek değil, kadın da o kadar ‘adam’ değil. Herkes bir oyun tutturmuş, kime yutturursa artık. Ama bana yutturamazlar, hele de timsah gözyaşlarını…

ONLARIN BAHANESİ NE?
Hadiseyi “Kristen Stewart koç burcu, sevgilisi Robert Pattinson ise tam bir boğa erkeği, anlaşamamaları çok doğal” diye özetlemek isterdim, sevdiğim ve imrendiğim bir kafa yapısıdır bu. Beceremediğim için “Hollywoodvari bir kandırmaca ile karşı karşıyayız” demekle yetineceğim. ‘Twilight-Alacakaranlık’ serisi dünyayı sarsmaya başladığından beri, kaç defa haber olduklarını, kaç dergiye kapak olduklarını eminim bilen yoktur. ‘Birlikteler’, ‘birlikte değiller’, ‘6 aydır beraberler’, ‘Kanada’da birbirlerine âşık olmuşlar’, ‘Kristen 4 yıldır Robert’ı reddediyor’, ‘Robert filmden başka bir kadınla beraber’, ‘Samimi bir şekilde görüntülendiler’, ‘Aynı otelde ama ayrı odalarda kaldılar’, ‘Beraber yaşamaya başladılar’, ‘Sadece arkadaşlar’, ‘Nişanlandılar’, ‘Robert’ın elde edemediği tek kadın’, ‘Robert aşk acısı çekiyor’, ‘Kristen üzüntüden zayıfladı’, ‘Yeniden ayrıldılar’ başlıklı yüzlerce haber yazıldı.

ABD’nin boyalı basını pek ilgimi çeker ancak ne zaman onları kapakta görürsem dergiyi yerine bırakırım. Üstelik sıkı bir vampir hayranıyım, Stephenie Meyer’le yazışmışlığım var filmin ardından, bir gazeteci olarak değil hem de; öyle söyleyeyim. “Kadın erkeği aldattı, hem de evli bir yönetmenle” klişesini okuyunca, yeni film için hazırlık olacağını düşündüm ister istemez. Yoksa ki aydın, entelektüel, asil ve kibar bir vampiri kim reddedebilir ki?

SON SÖZ USTADAN
Bir sitede okuduğum enfes haberi paylaşmak isterim son olarak, zira görmemiş ve çok şey kaçırıyor olabilirsiniz. Müthiş bir cümleyle ünlülere fikirleri sorulmuş. Cümle aynen şöyle: “Aldatma konusunda kadınlar erkeklere nazaran neden affedilmiyor?” Soruya “Biyolojik olarak kadınla erkeğin eşit olmamasından kaynaklıdır. Kadınlar erkek kadar çok yumurtlayan bir cins değil. Bilimsel olarak erkeğin bir aylık süreçte daha çok yumurtladığı söyleniyor ve erkeğin ihaneti bu yüzden daha az tepki görüyor olabilir. Bu işin bir de günümüzdeki bir yönü var ki o çok fena. Kadınlar bana göre artık erkeklerden daha çok aldatıyor. Erkeklere hissettirmiyor” diye cevap veren Tuğba Ekinci gönlümde taht kurmuştur. Üzerine kurulacak cümle tanımıyorum.

HAFTALIK...

- Kim Kardashian, açık renk pantolon giyerek üzdü beni. Sadece beni değil hayranlarını da üzdü çünkü çok kilo aldığına dair pek çok haber yapıldı. O popoyla o kadar dar ve açık renk pantolon giyilir mi güzel kardeşim? Yok mu memleketinizde bir imaj danışmanlığı müessesesi?
- Geçtiğimiz haftayı Olimpiyat izleyerek geçirdim, bir internet sitesi de altın madalya alan sporcuların mutluluk anlarını paylaşmış. Henüz madalyamız yok ama olursa Spor Bakanı başta olmak üzere ağlayacağımız kesin. Ha! Sahi Bakan, madalya alamayanların başarısızlığını da sahipleniyor mu?
- Bana her zaman Atatürk’ün emaneti değil de memleketimizin emaneti gibi gelirdi. Ülkü Adatepe vefat etti, çok ama pek çok üzüldüm. Birkaç davette sohbet etmişliğimiz vardı, ne kadar güzel koktuğunu hatırlıyorum, ne kadar güzel giyindiğini… İltifat etmekten çekinmeyen, donanımlı, kültürlü bir hanımefendiydi, Allah rahmet eylesin. Yeri dolmayacak kadınlardandı.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak