• $17,9131
  • €18,2474
  • 1022.97
  • 2750.49
26 Mart 2011 Cumartesi

Jennifer Aniston: Her masal mutlu sonla bitmiyor

En güzel yıllarını kalp kırıklıklarıyla geçirdi Jennifer Aniston, hayranlarının bitmeyen desteği sayesinde hayatına devam ediyor. Üstelik onun küllerinden yeniden doğuşu tüm kadınları cesaretlendiriyor. Bir de yaşı 42 oldu ama hala şahane!

Neredeyse on yıldır Amerika'da yayınlanan çeşitli dergiler tarafından defalarca 'En Güzel Oyuncu, En Çekici Kadın, En İyi Giyinen Oyuncu, Gelmiş Geçmiş En Sevimli Oyuncu, En Şansız Kadın, En Bahtsız Gelin' seçilen Jennifer Aniston, son filmi 'Just Go With It-Hayatım Yalan'da partneri Adam Sandler'in evlenmesine yardım ediyor... 
11 Şubat 1969 doğumlu ve yarı Yunan asıllı (Yunan yemeklerini hiç sevmiyor!) oyuncu Jennifer Aniston; dünyalı herkesin bildiği üzere 2000'de Brad Pitt'le evlenince şöhretinin doruklarına ulaşmıştı. 2005'te boşanınca dibe de vurmadı ama uzun zaman terapi gördüğünü ve zor bir dönem geçirdiğini samimi olarak itiraf etti. Jennifer Aniston'un uzaktan bakılınca zaman zaman peri masalını andıran hayatı -ki peri masallarında da üzücü anlar yaşanır- aslında seçtiği okul sayesinde şekillenmişti. New York'un kısaca 'Fame' olarak bilinen en büyük ve ünlü gösteri sanatları okulunu bitirmesi ve birkaç küçük projenin ardından da 1994'te 'Friends' dizisine seçilmesiyle Jennifer önce ülkesinin, hemen ardından da dünyanın gözbebeği olmuştu. Saçları imzasıydı Jennifer'ın, öyle şahane bir yüzü yoktu ama güzel bir vücudu, kitaplara konu olan incecik bacakları vardı ve son derece sevimliydi.
90'ların sonunda ve 2000'li yılların başında saçlarını Jennifer rengi yapan kadınlar hiç abartısız milyonları bulmuştu, bir yandan da moda ikonu olarak her giydiği kopyalanıyordu.
Tam bu noktada, 'Bir sevgilim bile yok, ne yapayım böyle şöhreti' diye yakınırken; menajeri ona 'Brad Pitt ile bir randevu ayarlayalım sana, o da bekar ve çok popüler, belki de anlaşırsınız' deyiverdi. Görücü usulünün halen kabul gördüğü Hollywood böylece 5 yıllık bir masala tanıklık etti. Masal bu ya, Pitt kimilerinin Pamuk Prenses'teki kötü kalpli cadıya benzettiği Angelina Jolie tarafından büyülendi ve bir gecede çoluk çocuğa karıştı. Aynı dönemi kafası karışarak ve muhtemeldir ki dili tutularak geçiren Aniston için California'da ve diğer eyaletlerde ne kadar bekar erkek varsa hemen randevular ayarlandı.
Berbat yıllardı ve hemen her hafta bir başka dergiye 'Jen, yeni aşkını buldu' başlığıyla kapak oldu, gerçi yalan haber yapan dergilere açtığı davalardan da güzel paralar kazandı. O dönemi 'arayış-bulamayış-hayal kırıklığı yaşayış' üçgeni içinde ama hayran kitlesini hiç azaltmadan hatta çoğaltarak bitirmeyi bildi Aniston.
Amerikalı kadınların biricik sevgilisiydi, kalbi kırılanların, aldatılanların, yalnızların sesi oldu. Hayranları onu hiç terk etmedi, Jennifer Aniston sessiz kaldı; sessiz kaldıkça büyüdü, büyüdükçe sevildi ve unutulmaz romantik komedilerin başrol oyuncusu oldu.

Jennifer, görücü usulü tanıştığı Pitt'le beş yıl süren rüya gibi bir ilişki yaşadı ancak Angelina ortaya çıktı ve masal kötü bitti...

Bazen bir kadını elde etmek için başka bir kadın gerekir!
Ödüllü filmlerde oynamadı ama hep gişe yaptı, iddiası yoktu ama oyunculuğu iddialıydı, hırslı değildi ama tekliflerin ardı arkası kesilmedi...
'Friends' dizisinde Monica'yı oynayan Courteney Cox ve Chandler'ı oynayan Matthew Perry ile çok iyi arkadaş olan Aniston, son filmi 'Hayatım Yalan'da yine çok iyi arkadaşı olan 1966 doğumlu Adam Sandler ile başrolü paylaşıyor. 90'ların başından beri arkadaşlar Adam Sandler ve karısı Jackie ile. 'Just Go With It-Hayatım Yalan'ın afişinde 'Bazen bir kadını elde etmek için bir başka kadın gerekir' cümlesi var; Jennifer gülümseyerek anlatıyor filme karar verme aşamasını: 'Bu filme tamam dedim çünkü Adam'ın karısı Jackie beni ikna etti, yani bir başka kadın sayesinde çok güzel bir karar verdim. Kadınlar birbirlerine her zaman kötü şeyler yapmıyorlar...' 
Geçtiğimiz ay Los Angeles'taki evini   42 milyon dolara satışa çıkaran ve New York'a taşınma kararı alan Jennifer Aniston yine geçen ay 'Smartwater' markası için kamera karşısına geçmişti. Reklam filmi 'Jennifer'ın seks kaseti' adıyla anılmaya başlayınca da en çok izlenen film olmuştu.
Uçmaktan korkan, yogaya bayılan, haftada üç gün Meksika yemeği yiyen ve gençliğinde garson olarak çalışan Jennifer Aniston 'İnsanlar sizi markete kadar takip edip de aldığınız tuvalet kağıdına kadar merak ediyorlarsa hayatınız değişti demektir' diyerek olayı şahane bir şekilde özetliyor aslına bakarsanız...
Gerisi 'Hayatım Yalan' ile kendiliğinden geliyor işte...

Erkekler 'seksi kadın' sever mi?
'Bu kadınlardan hangisi daha güzel, seksi, çekici' diye sordum; kadınlar erkeklerin Scarlett Johansson'ı beğeneceklerinden emin olduklarını söylediler. Öyle mi acaba?
İki sarışın kadın fotoğrafı koydum önlerine ve sordum, 'Bunlardan biriyle evlenecek, sevişecek veya sadece kırıştıracaksınız, hangisini seçerdiniz?' Erkeklerin hemen hepsi Vanessa Paradis'yi  seçti! Sade, sıradan, güzel ama çekici olmayan, pembe rujlu ve dağınık saçlı Vanessa'yı! Scarlett'i değil; o köfte ve kıpkırmızı dudakları, yeni yapılmış  sapsarı saçları, şahane dekoltesi ve dekoltenin içinden birer cazibe merkezi gibi çapkın sinyaller veren göğüslerine rağmen Scarlett'i değil! 'Emin misin' diye sordum her birine, 'Scarlett'e bak, bir daha bak'... Yok, cevaplar değişmedi, erkekler zannettiğimiz gibi düşünmüyor, yine ve bir daha şaşırdım. Biz erkeklerin en seksi kadını beğeneceğini zannediyor ve onları tehlike gibi görüyoruz.  Oysa erkekler Scarlett gibi kadınlara biz nasıl bakıyorsak öyle bakıyorlar; güzel bir tabloya, leziz bir yemekle dolu tabağa bakar gibi. Oysa iş, aşka-meşke gelince devreye farklı algılar, beğeniler giriyor... Kadınların şöyle bir yanılgısı var, erkeklerle alakalı her şeyi bildiklerini sanıyorlar. Tamam, ben de onlardan biriyim itiraf etmek gerekirse ve bu defa da fena yanıldım. Fakat aynı fotoğrafları gösterdiğim kız arkadaşlarım da erkeklerin Scarlett'e oy vereceklerinden öyle eminlerdi ki... Başka bir kadın için kendisini terk eden kocasının arkasından bir arkadaşım şöyle demişti, 'Seksi bile değil!' Erkekler seksiden ziyade, güzel ve sade kadın seviyor bilesiniz. Tehlikeyi büyük göğüslerde aramamak lazım, onlar erkekler için de korkutucu olabiliyor... Tehlike en beklenmedik yerde, sıradan kadınlarda, haberiniz olsun!

<p>Türk müziğinin usta söz yazarı, besteci ve şarkıcısı Selami Şahin, Akşam TV'de yayınlanan Akşam Y

Selami Şahin: Hayatımın filminde başrol oğlumun

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu! Kızılırmak'ta endişelendiren görüntü