• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
23 Haziran 2012 Cumartesi

İlk kim başkasıyla sevişecek?

Birini çok sevdik, ötekini şöyle böyle. Birine övgüler yağdırdık, yere göğe koyamadık, ötekine pek itibar etmedik... Magazin basını sadece şunu düşünüyor; 14 yıllık ilişkilerinin bittiğini açıklayan Johnny Depp ve Vanessa Paradis'in hayatına şimdi kimler girecek?

"vanesa.jpg"

Depp'le ilgili herhangi bir gelişme (film falan yapmasına gerek yok) olsa da yazsam diye bekleyenlerdenim, dünyaya kaç defa onun gibi biri geliyor ki? Birlikte yüzyılın ideal çifti olarak gösterildiği, uzun zamanlı 'hayat arkadaşı' Vanessa Paradis'ten ayrıldı geçtiğimiz haftalarda. Yine bir başka sevdiğim aktör Nicolas Cage'in sinemaya armağanı olan Johnny Depp 49 yaşının baharında bekar kaldı!
Böyle 'şahane' adamların pek de şahane olmayan kadınlarla beraber olmaları, dünya üzerinde nefes alan bütün kadınları, kısa-uzun, yaşlı-genç, şişman-zayıf fark etmez, cidden heyecanlandırıyor. Yakın bir kız arkadaşım Chicago'dan e-posta yollayarak, 'Belki bir şansım vardır' dedi yine geçtiğimiz hafta. Cevap veremedim, 'Vanessa'yı beğenen, beni haydi haydi beğenir' diyor da başka şey çıkmıyor dudak kalemiyle genişleterek bir hayli büyüttüğü dudaklarından. Ona 'LA'e taşın o zaman' diye bir espri yapmayı düşündüm ama ABD'de en az 16 eyalet değiştirdiği için vazgeçtim. Hem, Depp ile tanışamazsa bu mutlaka benim suçum da olabilirdi ileride. Vanessa'yı küçümseyen kadınlar olduğu kadar, kıskananlar da var. Ben ikinci gruptayım, 90'lı yıllarda cırtlak sesiyle salına salına 'Joe Le Taxi'yi söylediğini ve arkadaş grubumuzda ne kadar sersem ergen varsa ona aşık olduğunu da aynı netlikte anımsıyorum. Sesi berbattı, seksi bulurlardı, öyle ahım şahım bir güzelliği yoktu, 'Seksi ya o yeter' derlerdi. Vanessa efsane oldu, aradan yıllar geçti Depp'in kalbine girdi ve efsane küllerinden doğdu. O sersem ergenlerin bir bildiği vardı yani!
Dünyanın bütün kadınlarının aşık olduğu adam; sıradan, ayrık dişli, ufak tefek ve cırtlak sesli kadına vurulmuştu! Sinema kariyeri boyunca çok farklı rolleri deneyen, risk almaktan korkmayan, en baba yönetmenler tarafından 'çok iyi bir oyuncu' olarak lanse edilen Johnny Depp, Paradis'ten önce Kate Moss'la ve Winona Ryder ile beraber olmuştu. Kolundaki 'forever winona' dövmesini de 'forever wino'ya çevirmişti, Fransa'ya damat gidince! Malum Fransız kadınlar ateşli, kıskanç, biraz da şirret olurlar (Bunu tamamen uydurdum!).
Depp için yapılan tek eleştiri, kendine yakışmayan rolleri kabul etmesiyle alakalı oldu bunca yıldır. Yönetmen Tim Burton için 'O, ne derse yaparım, hatta filmde bir karıncayiyenle sevişmemi istese onu bile yaparım' diyen Johnny Depp, 'kötü' görünmekten çekinmedi. Hatta Yayın Yönetmenimiz Nilay Örnek, 'Tim Burton, Johnny Depp'in yakışıklılığını kıskanıyor, baksana güzelim adamı ne hallere soktu' dedi. Haklıydı da bir miktar ama şurası bir gerçek ki, Depp'in çirkinlikle yan yana gelmesi mümkün değil.
Ha bir hata etti, Vanessa'ya aşık oldu; olsun, şimdi sırada en az 3 milyar dünya kadını var. Onlardan biri olan ABD'de yaşayan arkadaşım, '3 milyarda 1 hiç de fena bir rakam değil, şansımın olduğunu gösteriyor' diyerek heyecanla beklemeye başladı. Çünkü artık resmi olarak ayrıldılar. Onlar, Brad Pitt-Angelina Jolie'den daha gerçektiler, öyle de kalacaklar. Dedikodular vardı uzunca süredir, hep yalanlıyorlardı. Başkalarının adları söylenmeye başlamıştı...
90'ların sonunda bir film için Fransa'da bulunan Depp, Paradis ile tanışmıştı ve şunu itiraf etmeliyim ki, giyim-kuşamlarından bakımsız hallerine, salaşlıklarından parmak arası terliklerine, taranmamış saçlarından ellerinden düşürmedikleri sigaralarına kadar büyük bir uyum içindeydiler.
Yine itiraf etmemde fayda var, tamam ayrık dişli, sıska falan ama sıkı kadın Vanessa; başkaları girse de hayatına asla Johnny kadar yanına yakışan birini bulamayacak. Johnny de 3 milyar kadını tek tek denese, hiçbir gülümseme, hiçbir porselen diş, hiçbir köfte dudak Vanessa'nın ayrık dişlerini unutturmayacak.
Magazin basını merakla beliyor şimdi, acaba ilk kim-kiminle görüntülenecek? İlk kim unutacak? İlk kim başkasını öpecek, sevecek, sevişecek?

BEN PRENSES DEĞİLİM, PRENSİN YEĞENİYİM O KADAR...
Monaco'nun üçüncü nesil kızı da tıpkı annesi ve anneannesi kadar güzel. Charlotte Casiraghi, 25 yaşında ve görünen o ki annesi Caroline ve teyzesi Stephanie kadar 'yaramaz' değil. Onun yaşına gelene kadar türlü derde sokmuşlardı başlarını Monaco prensesleri. Charlotte farklı bir yol izliyor, gayet sade bir yaşamı var. Moda dergilerine poz veriyor, modellik yapıyor. Cartier, Louboutin, Dior, Chanel, Celine gibi markalar zaten vazgeçilmezleri. Ancak kendisine model denmesini istemiyor, Gucci için poz verdiği kampanyada 'kahraman' olarak bahsediliyor Charlotte'tan. Saraydan çıkıp da modellik yapmak zor iş, kendini Gucci'nin 'forever now' kampanyasında bulunca, 'Burada olduğuma inanamıyorum' demiş zaten. Bir de Gucci ürünlerinin değil de 'ruhu'nun tanıtımını yaptığını eklemiş. 'Annem bir prenses, ben değilim. Sadece Prens Albert'in yeğeniyim' diyen biri için de gayet zarif bir cevap değil mi?

Tuhaflıklar diyarı Hollywood
× Alec Baldwin'i nasıl bilirsiniz? Yaşı ilerleyenler, Kim Basinger'ın eski kocası, daha genç olanlarsa komedi dizisi '30 Rock'ın komedi oyuncusu olarak tanırlar mutlaka. Baldwin, üç gün önce katıldığı David Letterman Şov'da, ayağa kalkıp pantolonunu düşürünce kıyamet koptu ABD'de. Onun adropoz etkisiyle bir miktar aklını kaçırdığını düşünenler çoğunlukta. Ne desem bilemedim koca adama. 
× Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin kızı Shiloh, kuşkusuz çok sevimli ve farklı bir çocuk. Geçtiğimiz günlerde Ellen DeGeneres de 'Bayılıyorum ona' demişti. Pembe, fırfırlı, kadın gibi giyinen küçük kızlardan hiç haz etmediğim için çok seviyorum Shiloh'yu. Müthiş bir tarzı var, ancak ona bakan herkes aynı endişeyi duyuyor, 'Acaba bu giyim tarzı bir başka şeyin habercisi mi?'...
× Jennifer Lopez'i 'Saçlarını kısalttı ve dalgalı yaptı' diye manşete taşımışlar ama kadın zaten Latin değil mi, kıvır kıvır değil mi saçları? Hem muhtemelen o kadar uzun değil, doğal halini ilk defa gördüler herhalde. 'Korkmayın sadece kaynaklarımı çıkardım, panik yapmayın' diye açıklama yapmış ardından.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''