• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
21 Nisan 2012 Cumartesi

Hayat Hülya Avşar'a zor

İşadamlarını, bilim adamlarını, yazarları-çizerleri ve en sonunda gazetecileri çileden çıkardı. 'Geri zekalı' bulduğu muhabirlerin canını fena halde sıkan Hülya Avşar, geçen gün yazdığı yazıda aslında kendisinin ne kadar sıkıntılı olduğunu anlatıyordu. Avşar için tenis oynamak bir işkenceymiş meğer...

"avsar.jpg"

Basit yazmak en zor iş; öyle, 'Ben de yazarım ne var?' demekle olmuyor bu işler. Ara sıra eleştiri elektronik postaları atan okuyucuya kendi seçtikleri bir konu hakkında yarım sayfa yazı yazmalarını öğütlerim. Hiçbiri de yapamaz, zaten on kişiden dokuzu -de -da ve -ki eklerini doğru yazmayı beceremez.
Kimileri doğuştan yetenekli malumunuz; şarkıcı, oyuncu, sporcu oldukları gibi ticari bir zekaya da sahip olarak geliyorlar dünyaya... Dünya çapında yeteneğe sahip bir avuç 'ünlü'müz kadar, bir dünya 'ünlü'müz de avuç içini doldurmayacak yetenekleriyle salınmaktalar sahnelerde. Hülya Avşar'ı her iki grubun da dışında tutuyorum. İstese dünya çapında bir isim olabilecekken, ülkede fırtınalar estirmeyi tercih etti.
Oyuncu olarak doğdu, hiç bilmeden, el yordamıyla harikalar yarattı çoğu filminde. Ders almadı, okula gitmedi, work-shop'lara katılmadı, festivalleri takip etmedi. Yaptıkları malum, ciddi paralar ve başarılar kazandı. Spora tutkusunu ve gençlere tenisi sevdirme çabalarını takdir ettim. Henüz en iyi filminde de oynamadığını düşünüyorum. Geçen gün yazdığı yazıda, hayatı tenis maçına benzetmiş ve işte tam bu noktada üzüldüğümü söylemeliyim. Çünkü görünen o ki, hayat Hülya Avşar için düşündüğümden daha zor.
Tenis maçında da setteki gibi oynamak zorunda anladığım kadarıyla, kendini vererek ne spor yapabiliyor ne de kendini tamamen bırakabiliyor. Muhtemelen yüzerken de böyledir, her zaman plan ve program halinde, her hamlesinde hesap-kitap yapıyor ve asla tam anlamıyla mutlu olamıyor... Elbette tenis bir strateji oyunu ve elbette her spor dalında bir oyunun olmalıdır. Ancak Avşar, 'oyunculuk' halini 'oyuna' da yansıtmış anlaşılan. 'Eğer her şey yolundaysa, önde gidiyorsanız en tehlikede olduğunuz zamandır! Önde olmanın vermiş olduğu özgüven, rahatlık o topun bir tarafınıza gi.mesine en uygun ruh halidir. Yediğiniz ilk rakip topu, sizi uyandırır ama bir oyun vermiş olursunuz (Hayatta düşmez kalkmaz bir Allah gibi)' demiş yazısında... Yazının tamamını www.acunn.com'dan okuyabilir ve Hülya için endişelenebilirsiniz!

ERKEKLERİN YÜZDE 37'Sİ İŞTE NE YAPIYOR?
Glamour Dergisi'ne göre erkeklerin yüzde 37'si işyerlerinde mastürbasyon yapıyor. Şaşırdınız mı? E şaşırmaya devam edin o halde, bilgileri aktarmaya devam ediyorum. Bir yandan da bizim memlekette bu tarz araştırmalar yapılmıyor diye sevinmelisiniz. Bu durumu 'Bizdeki erkekler masum' diye algılamayın sakın; sadece ne yaptıklarını bilmiyoruz o kadar! Hem bizim adamlar yaparken yakalansalar bile itiraf etmez, itiraz ederler... Erkeklere ve verdikleri cevaplara göre derlenen sonuçlara dönelim...

- Arkadaşınızın eski sevgilisiyle çıkar mısınız?
Asla: Yüzde 34.
Belki, onlar zaten anlaşamamışlar: Yüzde 19.
Evet ama önce arkadaşıma sorarım: Yüzde 47.

- Aldatma sayılır mı?
Flört sayılır: Yüzde 18.
Mesaj veya fotoğraf yollamak aldatma sayılır: Yüzde 59.
Öpüşmek aldatma sayılır: Yüzde 69.

- Nerede mastürbasyon yaparsınız?
Kız arkadaşın evinde: Yüzde 56.
Davette: Yüzde 11.
Ailemin evinde: Yüzde 71.
Araba kullanırken: Yüzde 12.
İşyerinde: Yüzde 37.

- Çıplak bir kadının önce neresine bakarsınız?
Göğüslerine: Yüzde 63.
Bacaklarına: Yüzde 5.
Karnına: Yüzde 5.
Her yerine: Yüzde 27.

- Bir kadınla sevişmek için hangi yalanı söylerler?
Daha iyi bir işi olduğu, yüzde 23.
Çok para kazandığı, yüzde 29.
Çok önem verdiği, yüzde 60.
Bekar oldukları, yüzde 29.
Başka yalanlar, yüzde 14.

- İlk randevuda seviştikleri kızlarla bir daha görüşürler mi, ararlar mı?
Evet, yüzde 8.
Belki daha sonra, yüzde 38.
Asla,                yüzde 54.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak