• $8,1393
  • €9,7051
  • 452.92
  • 1375.91
05 Mart 2011 Cumartesi

Evlenecek misiniz, çocuk yapacak mısınız, ne zaman boşanacaksınız?

Gerçekten meraklı bir toplum olsak içim yanmayacak, sadece başkalarının hayatlarını merak ederek nereye varcağız bilen var mıdır? Magazin, gazete tirajı için ne kadar önemlidir?

Gülben Ergen'i evlendirene kadar uğraştık, didindik; annesinden daha çok endişelendik. Öyle ya annesi muhtemelen, 'Kızım, mutlu olsun da gerisi boş' demiştir ama biz demedik. Türk magazini olarak, 'halk bunu istiyor'un arkasına sığınarak Ergen evlensin istedik. Derhal ve hemen evlensin, sayfalara başka başka haberler yapılsın. Tıpkı bekar diğer ünlülere yaptığımız gibi. Okullarını, kariyerler planlarını, işlerini değil de aşklarını merak ettik.
Gülben Ergen kaset yaptı, televizyon programları yaptı, sosyal yardım projelerine katıldı ama biz aklımızı medeni durumuna taktık.
Başarılı işlerini izlerken ona uzanan mikrofonlara her zaman 'aşk meşk' haberleri versin istedik. El yordamıyla yapılan magazin haberciliği, el yordamıyla kendi yolunu-yönünü bulmaya çalışan şöhretlerle beraber büyüdü ama gelişti mi, bakmak lazım!

KONU GÜLBEN DEĞİL
Annem, geçen gün eleştirdi magazin haberi yapanları ve bana da sitem etti, meslekten birilerine laf söylenince kızıyor ve savunmaya geçiyorum diye... Kendimi de işin içine katarak eleştirdiğim zaman rahatsızlık duymuyorum ama bir çift yabancı göz (annem bile olsa) arkadaşlarıma laf söylediği zaman, ben de onlardan oluveriyorum.
Magazinci arkadaşlarla zaman zaman konuşur, dertleşirim ama onlar gerçek düşüncelerini dillendirmezler. Kendi dünyaları, sıkıntıları, dertleri, yarışları vardır. En çok ihtiyaç duyulan ama en kolay eleştirilen gazetecilerdir onlar.
Ne Okan Bayülgen'in acımasızca tarif ve vicdansızca alay ettiği gibi boş ve gereksiz kişilerdir, ne de dünyayı kurtarmak gibi bir dertleri vardır. Hayatı renklendirmek üzere haber yaparlar. Diğer haber servislerinden daha büyük bir baskı vardır üzerlerinde, sürekli olarak 'özel haber' yapmak gibi. Sayıları ve çapları, ne yaptıkları ve yapabilecekleri ortada olan 'şöhretler'in haberleri, birinden biri tükenene kadar hiç durmadan yapılacaktır... Dönüp dolaşıp aynı kişileri aynı sayfalarda görmemiz doğaldır bu yüzden.

İKİ TARAFLI OYUN
Önce gündeme gelir. Sonra performansına göre gündemde kalır ve ya da düşer...
Peki, o zaman ne olur? Magazinci ve şöhret arasında bir düello, tarifsiz bir oyun başlar, bir gün biri incinecektir, oyunun kuralı bellidir. Haber oldukça büyür 'şöhret', büyüdükçe daha çok haber olur, arada çıkan asılsız haberlere ses etmez çünkü reklamın iyisi, kötüsü olmaz diye düşünür. Öyle ya ne kadar çok haber olursa, o kadar çok ekstraya gitmektedir.
Ama bir gün gelir ve aile hayatı haber olmaya başlar. İşte orada, o ince çizgide oyunun sonu gelmek üzereyken, silahlar çekilir. 'Şöhret' susmaktadır, susmak gibi bir silahı vardır. Ve susar. O güne kadar hakkında defalarca haber yapan magazinci şaşıp kalır, öyle ya haber olmak için saç rengini, ayakkabısını, klip aşkını anlattığı gazetecinin telefonlarına çıkmamaktadır.
'Ne zaman evleneceksiniz'den, 'ne zaman boşanacaksınız'a kadar hızla gelişen bir süreç başlamıştır. Daha objektife ilk gülümsendiği gün başlamıştır; hatta bedel ödemek diye bir şey varsa, işte budur.
El yordamıyla geleceğini oluşturan ama bileğinin hakkıyla yerini koruyan 'şöhret' için, eğer dengeyi sağlayamadıysa, acımasız magazin çarkı kendiliğinden işlemektedir ne yazık! Kameranın cazibesine kapılanlar, bu işin sonunun nereye kadar varabileceğini hesaplayabilseler keşke. En azından birkaçı kendini koruyabilse...
Keşke, magazincilerin üzerindeki baskı kalksa, keşke magazin haberciliği saygınlığını koruyabilse. Keşke bir adım öne geçse...
Keşke Gülben Ergen mutsuzluğunu da özgürce yaşayabilse... Keşke acılar ve sıkıntılar da örnek olsa...

Hiç bu tarz mesaj yolladınız mı?
Seks içerikli telefon mesajlarını acaba erkekler neden yollar merak ettiniz mi? Erkekleri yatıralım masaya bir daha ve bakalım, hangi durumda döktürüyorlar...
Ne zaman seksi  mesaj yazarlar?
Yüzde 5, ilk randevudan sonra
Yüzde 38 ilk öpüşmeden sonra
Yüzde 57 ilk sevişmeden sonra
Eski sevgiliye hangi durumda çıplak fotoğraf yollarsınız?
Yüzde 9, beni aldattıysa
Yüzde 7, beni en iyi arkadaşımla aldattıysa
Yüzde 84, asla böyle bir şey yapmam!
Bir kadından gelen seksi mesajı arkadaşınıza gösterdiniz mi?
Yüzde 80, evet
Yüzde 20, hayır
Seksi mesajın hangisi kötü?
İçinde ahh, ohh gibi efektler eklenen mesajları erkekler çirkin, kadınlar iğrenç buluyor.
Seksi fotoğraf çeken var mı?
Erkeklerin yüzde 33'ü kendi çıplak fotoğraflarını çekiyorlar.
Seksi mesajı nereden yolladınız?
Yüzde 74, işyerinden
Yüzde 44, arabadan, otobüsten
Yüzde 73, arkadaşlarla beraberken
Yüzde 84
Seksi içerikli bir tekst mesajı yolladınız mı diye sorulan 100 erkekten, evet diyenlerin sayısı.
Yüzde 91
Seksi mesaja cevap verenlerin sayısı!
Bir kadın size seksi videosunu yolladı mı?
Yüzde 39, hayır
Yüzde 61, evet
Seksi mesajda ilk amaç?
Yüzde 33, kadının aklını çelmek
Yüzde 34, ilgisini çekmek
Yüzde 31, eğlenmek
Yüzde 2, eğlendirmek

Çarşaf katlama sanatı
Öyle bir video klip izledim ki internette, aklımı oynatacaktım. Lastikli çarşaf nasıl katlanır diye  bir video bulmam tamamen tesadüf oldu zira sörf yapmaya medya sitelerini okuyarak başlamıştım... Ben ki düz bir çarşafı tam olarak düzgün katlayamayan biriyken, derhal eve geldim ve derhal lastikli çarşaflarımı katladım. Şahane oldular, dört köşesini de iç içe geçirerek katlıyorsun ve topaklanmadan işi bitiriyorsun.  Ve fekat ne yazıktır ki sitenin linkini bulamadım bir daha. Gönül isterdi ki paylaşayım sizinle ve hiçbir evde 'topaklanmış lastikli çarşaf', yer kaplamasın dolapların içinde... Kısmet.

Haftanın ilk 5'i
- Melih Gökçek, twittleriyle.
- Hürrem Sultan, 'Hurremmiimm bennn' repliğiyle.
- Tamer Yılmaz, Ebru Şallı'ya yaptığı 'Meme uçlarını görmekten bıktım' açıklamasıyla.
- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, obeziteye açtığı savaşla.
- Behzat Ç. bütün 'bip'leriyle...

HAFTALIK
- Bir gazetenin ilavesinde Oscar yorumu yapan bir köşe yazarı, kırmızı halıyı kısa bulmuş ve organizasyonu yapanları uyarmış, 'Halıyı uzun tutun, yayın daha başarılı olur!'
Allah'ım aklımı koru. Nedir bu kendine güven bilmek istiyorum.
- Terzi, stilist ve modacı nedir? Jean'lerimin paçalarını yaptırdığım yetenek abidesi Ataköy Atrium'daki terzime sordum, 'Parası olana modacı, çevresi olana stilist denir' dedi.
- Bu yıl temmuz ayında 5 cuma, 5 cumartesi ve 5 pazar var. Heyecanlanıyorum ve her hafta sonunu bir başka yerde geçirmeyi planlıyorum. 823 yılda bir olurmuş, zevki çıkarılsın derim. Bir daha kısmet olmayabilir!

<p>RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ YAĞIŞLAR ÇEKİLİYOR</p><p>Hafta başında Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nu

Meteoroloji Uzmanı açıkladı... Ramazan'da hava durumu nasıl olacak?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü