• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
31 Mart 2012 Cumartesi

Eva yapınca oluyor da Seda yapınca neden batıyor?

Seda Sayan, aylık bir kadın dergisine kapak oldu, öyle ince, öyle zarif ve öyle sevimli ki sanırım arkasından konuşanlara da fena halde kapak oldu. Seda'ya 'photoshop'lu diyenler neden dünyada bütün fotoğraflara aynı işlemlerin yapıldığını görmezden geliyorlar. Latin star Eva Longoria, minicik boyuyla çok mu güzel?

"seda.jpg"

Kapak şahane, itiraz istemem. Seda Sayan bambaşka bir kadın gibi görünse de aslında daha çok kendi haline benziyor. Onu ekranda, sahnede ve magazin programlarında hep şaşaalı kıyafetlerle, çarpıcı makyajla ve rengarenk ayakkabılarla görmeye alışınca, bir anda Hollywood yıldızına dönüşmesine şaşırmak da bir miktar normal. Normal olmayan, ardından yapılan eleştiriler ve verilen tepkiler. Marie Claire sıkı kapaklar yapar zaten, bütün kadın dergileri gibi. Son çalışmalarında assolist Seda Sayan'ı fotoğrafladılar.
Fotoğrafta en çok beğendiğim yeri saçları oldu. Seda'nın ne kadar zayıf olduğunu bilenlerdenim, minicik kaldı bedeni son bir iki yıldır. Diyet yaptığını, yediklerine hep dikkat ettiğini söyler durur, programlarında seyircisine 'çenenizi tutun' mesajı verir. İki yıl kadar önce sabah programına konuk olmuştum, sabahları domates, salatalık ve simit yediğini söylemişti. Ancak yediği simit sadece çeyreğiydi. Programdan sonra meyvesini yiyor ve sadece yoğurt veya salatayla devam ediyordu güne.
FORMÜL ÇOK BASİT
Canının çok istediği yiyeceklerin tadına bakıyor ve nefsini köreltiyordu. Formülü gayet basitti aslında ve uzun vadede ne kadar işe yaradığını gördük. Üstelik ilerleyen yaşlarda kilo vermek ve forma girmek daha da zor, genç kızlar beceremezken Seda Sayan, 'çatır çatır zayıfladı' işte. Eh dedim ya herkese da kapak oldu, hala neden arkasından konuşurlar bilemem. Fotoğrafa bakın ve susun bir zahmet, gerçekler tam da gördüğünüz gibi.
Durup dururken Eva Longoria ya da Jennifer Lopez'e bulaşıyor gibi olacak ama onların fotoğraflarına baksanıza! Dünyada fotoğraf çektirip de düzeltme işlemi yaptırmayan star var mı, olabilir mi? Hatta sosyal medyada kendi profil fotoğraflarını çektiren sıradan genç kızlarımız bile 'photoshop'lu uygulama yapan' stüdyoları aşındırmaya başlamışlar.
İstanbul'da fotoğraf stüdyolarında 'profil fotonuz çekilir' ibaresi görünce anlayın durumu, herkes bir anda bir hayal kahramanına ya da popstar'a dönüşebilir.
STARLARA GÜN IŞIĞI
Sahnede ışıldayan, fotoğraflarıyla baş döndüren birçok kadın ya da erkek aslında gün ışığında sıradan birer homo sapiens'ten ibaret. Rihanna ne kadar güzel kadın değil mi, peki bacak ve kol atı kılları çok sert olduğu için ve bir türlü tertemiz görünmediği için sadece o bölgelere özel 'photoshop' yapıldığını söylesem, ne diyeceksiniz? Kızı yakında gördüm ve kollarına inanamadım, oysa nasıl çekici sahnede şakırken!
Kim Kardashian'ın kirpikleri, saçları, poposu, bacakları hatta kolları gerçekten de öyle mi, cildi öyle pürüzsüz mü sanıyorsunuz?
Genç ve henüz eskimemiş bedenleri bile saatlerce emek verilen çekimlerle 'star' yapıyorlar, öyle basit değil bir dergiye kapak olmak, poz vermek. Seda Sayan'daki gibi bir vücut ve cesaret olmalı önce, sonra da bu işi üstlenen ehil ve güvenilir bir ekip. Bence derginin keyfini çıkarın... Seda'nın yeniden doğuşunun da...

İDEAL KADIN
O bir savaşçı, o bir kahraman, o hırsın ve çalışkanlığın simgesi. Ece Vahapoğlu, kendini yeniden ve sonra yeniden yaratmakta pek mahir. Sessiz kaldığı her zaman diliminin ardından bir başka projeyle karşımıza çıkıyor. Sağlıklı yaşam kılavuzu olarak adlandırabileceğim nefis bir kitap hazırladı son olarak.
'60 Günde İdeal Vücut', zamansız bir kitap ve eminin uzun yıllar raflarda kalacak. Antrenör Tony Hill ile sıkı bir çalışma yapan ve deneyimlerini aktaran Vahapoğlu, yaza girmeden özellikle kadınlara müthiş gaz verdi. Çok da iyi yaptı. Ece'ye de bahsetmiştim, Tony ile iki yıl önce İstanbul'a geldiği hafta tanışmıştım. Karısı Karen beslenme uzmanı. Biz gayet iyi dost olduk, Hill ailesiyle gezdik tozduk. Aklıma bile gelmedi, böyle bir proje yapmak. İşte bu yüzden bir daha tebrik ediyorum onu, herkesten önce düşünüyor ve hayata geçiriyor.
'Ha benim vücut zaten ideal belki o yüzden aklıma gelmemiştir' diyeyim de son söz olarak, çıkayım işin içinden...

Evlenirken erkeğe ne söylenmez?
- Kocacığım adımı google'lamayacağına söz ver.
- Arkadaşlarını son kez bir eğlencede gördüğün için üzgün müsün?
- Gelinliğimi senin kredi kartınla satın aldım.
- Annene dikkatle baktım da, ne kadar da benziyorsunuz.
- Erkek arkadaşların ne kadar da yakışıklı!
- Bekarlığa veda partini özel bir dedektife kayıt ettirdim, bu akşam baş başa onu seyredeceğiz.
- Ne zaman bebeğimiz olacak?
- Söylemeyi unuttum hafta sonu annemler geliyor...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip