• $13,7483
  • €15,5604
  • 787.894
  • 1927.39
31 Mayıs 2014 Cumartesi

Erkekleri tanıma kılavuzu Ne istiyor olabilirler?

Aşkla yatıyor, aşkla kalkıyoruz. Aşkı arıyor, aşkı soruyoruz. Aşkla evlenmek, aşkla yaşlanmak istiyoruz. Aşkı ve aslında bir eş arayanlara, net ve kesin çözümler ilişki sitelerinden çıkıyor. Kadınların en büyük derdi ‘evlenecek erkek kalmadı’ sorunundan yola çıkarak siberalem.com’un kapısını çaldım. Siteyle ortaklaşa yaptığımız araştırmadan çıkan sonuçlara bakarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; erkeklerin ne istediği çok açık.

Aşk, sevgili, koca! Nerede aradığınız önemli, pek çok kadından duymuşumdur ‘evlenecek erkek yok’ cümlesini. Kadınlara acımasızca cevap verdiğim de olur, “Gece kulüplerinde geziyorsun, tabii koca bulamazsın!” Zaten ‘koca bulmak’ cümlesi de berbattır, erkek de o zaman ‘karı bulmak’ üzere hareket ediyordur ve ortaya bir ‘hayat arkadaşlığı’ veya ‘ortak yaşamı istemek’ gibi bir kavram çıkamaz! İlişki sitelerine bu anlamda bakınca, dürüst ve ne istediğini bilen insanların buluşma noktasıdır diyebiliriz. Siberalem.com sitesine bir süre önce üye olarak profilleri incelemeye başlamıştım. Sahte bir hesapla ama kimsenin gururunu da kırmadan aşk, ilişki ya da evlilik peşindeki beylerle sohbet ettim. Yurtdışında artık bir ilişkiye başlamanın en doğal yolu ilişki siteleri. Üstelik çok çeşitli site var, ülkemizde de vasıflarınıza uygun ortamda ‘arama’ yapabilirsiniz. Hanımlara erkeklerle ilgili vermek istediğim bilgiler var. Sanılanın aksine, erkekler öylesine takılmak istemiyor, çocuk istiyor, evlenmeye can atıyor.

İNTERNET ERKEĞİ AŞK PEŞİNDE

- Artık erkekler uzun süreli ilişki istiyor. Siberalem.com’un üye profillerinin ortaya koyduğu tabloya göre, Türkiye’de uzun süreli ilişki arayan erkeklerin sayısı giderek artmakta. 10 yıl önce Siberalem.com’a üye erkek kullanıcıların sadece yüzde 44’ü uzun soluklu ilişki veya evlilik arayışındayken, bugün rakam yüzde 84’e ulaşmış. Yani bir barda veya gece kulübünde, tatilde veya akşam yemeğinde ‘koca bulmak’ çok daha zor!
- Baba olmak isteyenler artıyor. Net rakamlar verelim ve öyle konuşalım. Aktif kullanıcı sayısı bir buçuk milyona ulaşan sitedeki erkek kullanıcı sayısı bir milyon yüz bin! Uzun süreli ilişki isteyen erkek sayısı 9 yüz yirmi bin! Şahane değil mi? Yani bir milyona yakın Türk erkeği evlenmek üzere eş arıyor. Kendini aile değerlerine bağlı olarak gören erkek oranı yüzde 79, baba olmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla yani. Harika...
- Evlenmek isteyenler hangi şehirde? Büyük şehirlerdeki erkekler evlenmek istemiyor demeyin sakın! Erkekler arasında evlilik fikri giderek popüler hale gelirken, ‘evinin erkeği’ olmak isteyenlerin en yoğun olduğu kentler arasında, İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin en büyük metropolleri ile Balıkesir başı çekiyor. Uzun süreli ilişki arayan kadınların göz atabileceği şehirler listesinde de ilk sıralarda İstanbul, Ankara ve Trabzon var. Kısa süreli ilişki isteyen erkekler İzmir, Antalya ve Adana’da yaşıyor. Demek ki sıcak şehirlerden uzak duracağız diyerek duruma şakayla yaklaşalım. Çare yok...

KADINLAR NE İSTİYOR?

Sevgili arayanlar için

İzmir, İstanbul ve Ankara, hem uzun hem de kısa süreli ilişki arayan kadınların en yoğun olduğu şehirler. Evlenmek isteyen kadınların yaşadığı iller listesindeyse ilk sırada Ankara var. Onu Adana ve Antalya takip ediyor. Demek ki sıcak şehirlerdeki kadınlar erkeklerin aksine evliliğe sıcak bakıyor!

En çok aranan meslek hangisi?

Kadınların çoğu doktor, mühendis ya da bankacı sevgili arıyor. Erkeklerin kadınlarda aradıkları mesleklerin sınırı yok ama en çok ilgi çeken meslekler arasında öğretmenlik, hemşirelik ve bankacılık var. Erkek biliyor işini!
İnternette aşk ihtimali fazla Milyonlarca insan eşini arıyor kabul, peki, bulabiliyor mu? Cevap kesinlikle ‘evet’. Siberalem.com’da son bir yılda “Aradığım kişiyi buldum” diyerek profilini kapatanların sayısı 158 bin! Yaa!

Kadınlar artık daha rahat

Sonuçlar, hayallerindeki sevgiliyi internette arayan ve on-line kanallara güven duyan kadınların sayısının da hızla arttığını gösteriyor. Kadın kullanıcıların birçoğu kendi fotoğraflarını paylaşmaktan çekinmiyor ve bu sayede hayatlarının aşkını yakalama şansları çok daha fazla oluyor. Siberalem.com’da son 12 ayda aradığı kişiyi bulan kadınların yüzde 61’i fotoğraflarını paylaşan kullanıcılardı. Fotoğraflı tam bir profil, kadınların erkeklerin dikkatini çekme ve aradıkları sevgiliyi bulma olasılığını yüzde 76 oranında arttırıyor. Tabii fotoğraf gerçekleri yansıtıyorsa!

<p>Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle 2020 ve 2021 yılında yıldızı parlayanlar arasına

İlginç tavırları geceye damga vurdu

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri