• $13,4653
  • €15,3603
  • 786.67
  • 2085.76
20 Ağustos 2011 Cumartesi

Dönüşüm: Nasıl erkek oldum?

Henüz bir yaşındayken Amerika'nın en ünlü çocuklarından biriydi, 1969 doğumlu Chastity Bono. 70'lerin en popüler ikilisinin, Cher ve Sony Bono'nun sarışın ve dünya tatlısı kızıydı. Çocukluğu, şovlarda, ekran ve kamera önünde geçti. Cher gibi gittikçe güzelleşen, yaşlanmayan, dünyanın en seksi kadınları arasında gösterilen birinin, annesi kadar güzel olmadığı için hep arka planda kaldığına inandığım kızıydı. Henüz ergenliğe adım attığı zaman kendinde birtakım farklılıklar olduğunu anlamıştı, kız arkadaşlarından hoşlanıyordu! 13-14 yaşına geldiği zaman 'lezbiyen' olduğuna karar verdi ve annesine durumu anlattı. Cher, kızını sakince dinleyip hemen arkasından sinir krizleri geçirdiğini itiraf etti geçenlerde ekranda. Gençlik yıllarında lezbiyen olduğunu keşfettikten sonra bir dönem mutlu bir hayat yaşayan Chastity zamanla aslında gerçekte o kadar da mutlu olmadığı anlar. Annesine lezbiyen olduğunu söylediğinde büyük bir tepkiyle karşılaşan, hatta evden kovulan Chastity, bir erkeğe dönüşmek istediğini daha doğrusu kendini bir erkek gibi hissettiği için çeşitli operasyonlar geçireceğini annesine nasıl anlatacaktır?
Kolay olmaz elbette, bana kalırsa annesinden ziyade kız arkadaşı Jennifer Elia'ya açılması zor olmuştur! Düşünsenize kadınlardan hoşlanıyorsunuz, lezbiyensiniz ve hayatınızın kadını 'erkek' olacağını söylüyor. Bu durumda her ikisi de artık lezbiyen olmayacaktır...
Tuhaf değil mi?
Jennifer, Chaz'a destek oluyor, göğüslerini aldırdığı ameliyata beraber giriyorlar, hormon iğnelerine başlayıp da sakalları çıkana kadar geçen 'erkeleşme' sürecinde hep yanında yer alıyor.
Seks hayatlarının değiştiğini ve çok mutlu olduklarını CNN LIVE'da Piers Morgan'a anlatmışlardı mayıs ayında. Yine aynı aylarda Oprah Winfrey'e konuk olmuş ve ilişkilerini anlatmışlardı, Oprah'ın sahibi olduğu OWN kanalında yayınlanan belgeselinde de ameliyat dahil neredeyse tüm süreç yer almış.
İşin Cher kısmına dönecek olursak, bir süre değişime uğramaya başlayan kızını görmeyi reddetmiş ama neden sonra özlem ağır basınca dayanamamış ve ziyaretine gitmiş. Cinsiyet değiştirmeden önceki sekiz yıl boyunca terapiste giden ve erkekliği konusunda hiç şüphe duymadığını söyleyen Chaz için, ikinci bir ameliyat söz konusu değil. Chaz Bono, erkekliği penis boyuyla orantılayan dünyaya inat, yapay bir organ yaptırmayacak ve nihayetinde barıştığı bedeninde gerçek bir erkek olarak yaşamaya devam edecek.
NOT: Chaz bir süre önce Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin bir erkek çocuğu gibi davranan ve giyinen kızları Shiloh'ya dikkat etmeleri gerektiğini söylemiş ve kamuoyunun tepkisini üzerine çekmişti.
NOT 2: Jennifer ile artık istedikleri eyalette karı-koca olabilecekler ama Chaz tam bir erkek gibi davranıp bu konuyu geçiştiriyormuş yaptığı röportajlarda...

HAFTALIK
- Reality şov yıldızı Kim Kardashian'ın üzerindeki tulumun aynından aldım ama giymeye cesaret edemiyorum. Yakışmaz diye değil de karışanım çok diye! Kendi adını taşıyan koleksiyonu için kamera karşısına geçen şanslı kadın Kim'in nişanlısı Kris Humphries kıyafetlerine burnunu sokmuyor olsa gerek!
- LeBron James alınsın derim bizim takımlardan birine. Malum NBA'de oyuncular sendikası ve takım sahipleri arasında gelirlerin paylaşılması konusunda anlaşma sağlanamamış ve lokavt kararı alınmıştı. Tayvan'da gazetecilere açıklama yapan Miami Heat'in 1984 doğumlu oyuncusu, sezonun oynanacağına inandığını söylemiş. Twitter'dan takip etmek isteyenler, 'kingjames'i arasınlar. 
- Oprah Winfrey'in arkadaşı olarak tanıdı Gayle King'i Amerikan halkı. Oprah'ın 25 yıl boyunca yaptığı şovlarında önce dilinden düşürmediği sonra sıkça ekrana çıkardığı arkadaşıydı. Eski bir televizyon spikeriydi ve biricik arkadaşının internet televizyonu OWN kanalında kendi programını yapmaya başladı. Oprah'la arkadaş olmak için geç mi kaldım acaba?

"bono.jpg"

Kızınız 'lezbiyen' olduğunu söylüyor, ardından 'kadın bedenine hapsolmuş bir erkek' olduğunu iddia ediyor... Oscar'lı oyuncu ve şarkıcı Cher'in kızı Chastity, yeni adıyla Chaz Bono hafta içi sakallı olarak kameralara yakalandı. Chaz, yeni kitabı 'Transition-The Story Of How I Become A Man'de olup biteni ayrıntılarıyla anlattı; ayrıca dönüşüm hikayesi bir belgesele konu oldu...

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi