• $13,5191
  • €15,3601
  • 798.601
  • 2046.87
29 Aralık 2012 Cumartesi

Carlos varken, ne Pirelli takvimi tanırım ne Maya takvimi...

Okuduğunuz bu eki hazırlarken bir güzellik yapıldı bana ve ben de iş arkadaşlarımla paylaştım bu jesti. Jest, Biscolata reklamında rol alan 33 yaşındaki İspanyol model Carlos Martin'in gazetemizi ziyaretiydi. Carlos ekibimize özel takvimini hediye etti, 2012'yi ağız tadıyla bitirdik.

"elif.20121228211738.jpg"Uzun süredir hiçbir kadını kıskanmıyorum, bir dönem Monica Lewinski'ye takmıştım; Beyaz Saray'da benden önce staj yaptı diye, o kadar. Geçtiğimiz haftalardaysa Ayşe Arman'a bozuldum açıkçası. Ayşe'yi yaptığı haberlerden ötürü değil de, prodüksiyonlarından ve cesaretinden ötürü kıskanmışlığım vardır, itiraf ediyorum. Bakınız şöyle; Biscolata erkekleriyle röportaj yapmıştı hem de yarı çıplak fotoğraflarını çektirmişti; müthişti doğrusu. Sanırım birçok kadın gazeteci benim gibi düşünmüş ve evrene mesaj yollamış olacak ki, birkaç gün önce çok başarılı işler yapan bir PR şirketinden gelen bir telefonla ayaklarım yerden kesildi; 'Biscolata modeli Carlos ile beraber gazeteye ziyaretinize gelmek istiyoruz. Carlos size özel takvimimizi hediye edecek'. 'Gazeteye mi?' dedim belli belirsiz, 'Evet' dedi halkla ilişkiler şirketinden sevgili Nurten; saçmaladım tabii, eve çağıracak halim yok ya! Oysa içimden 'Taksim Meydanı, Okmeydanı, Bağdat Caddesi, en kalabalık halinde Ortaköy, olmadı Kapalıçarşı' falan demek istiyorum. Carlos'la buluşacağımız anı herkes görsün, milyonlar bu mutluluğa tanık olsun! 
RANDEVUM VAR
Şöyle gelişti hikaye, buluşma günü itibariyle: Uzun bir gündü, sabah erken geldim gazeteye, iki röportaj çözdüm, sonra başka bir röportaja gittim, gözyaşları içinde Carlos'la buluşmayı iptal etmek zorunda kaldım zira işlerin hepsine yetişmek imkansızdı. Akşamüstü koşturmanın büyük kısmını bitirip gazeteye dönerken o muhterem insanlar bir kez daha aradılar, 'Biz ayarlama yaptık, size akşamüstü geleceğiz'... Haliç üzerindeydik o anda, Davutpaşa'ya gelinceye kadar bütün kız arkadaşlarımı arayarak davet ettim, gelemeyeceklerdi biliyorum ama en azından Carlos'la buluşacağımı bilmelerini istedim! Kafede beni bekliyorlardı, Carlos'u biliyorsunuz reklamdan, hani şu sahilde tango yapan Biscolatacı çocuk; ancak takım elbiseyle görünce ilk anda tanıyamadım. Hafızamı tazelemesi için gömleğini çıkarmasını rica edecektim ama hava soğuktu ve acıdım misafirime.
Bir yandan da gazeteyi arayarak iş arkadaşlarımı çağırdım, aslında bir miktar bocaladım telefon etmeden. Bana gelen bir hediyeyi ne diye paylaşacaktım ki? Ah benim insancıl ve paylaşımcı tarafım, ah benim merhamet duygum! Nasıl da ağır bastı, 'Hemen buraya gelin, acele edin, hatta pencereden atlayın' dedim.
ERKEKLER KISKANIYOR
Kızlar gelene kadar Carlos ve ekiple sohbet ettik, yeni bir reklam çekimi için gelmiş İstanbul'a, yeni yılda Biscolata macerası devam edecek anlayacağınız. Ayaküstü kendisine dizi ve sinema filmi teklifinde bulundum, bunu hangi kafayla yaptım bilmiyorum ama Carlos'a bir yapımcı olduğumu söylemiş olabilirim. Bir yandan da fotoğraf çekimi yapmaya başladık, bu arada kafeye gelen erkekler pek hoşlanmamışlardı durumdan.

"elif1.jpg"
Kafa sallayıp, 'Cık cık cık, ne saçma iş' diyenler olduğu kadar, 'Elif Hanım havaya sokmayın adamı, o kadar da yakışıklı değil' diyenler de vardı. Nihayet geldiler ve tahmin ettiğim üzere bir sessizlik oldu, bakakaldılar öyle. Kızlar gelmeden Carlos'a tembihlemiştim zaten, 'Sakın kimseye sarılma, öpüşme, tokalaşma'... Çok sevimli bir adam, esprilerime deli gibi güldü ve hatta benden izin isteyerek 'Merhaba' dedi kızlara. Elinizden düşmeyen ve okumaya doyamadığınız hafta sonu eklerimizi hazırlarken ne kadar yorgun düştüklerini bildiğimden Carloscuğumu kendileriyle paylaştım kısa süre için de olsa. Zeynep dayanamayıp şap diye öperken, Nilay her zamanki gibi şık değil, spor giyindiği için kendine kızıyor, Gülay yüzüne müstehzi bir gülücük kondurup baştan ayağa süzüyor, Pınar gözlerini kocaman açarak 'Fiziği de iyiymiş' derken, Sibel şoka girmiş gibi bir ifadeyle 'O kadar da yakışıklı değil sanki' diyordu...
Heyecanla yeni reklamı bekliyoruz, hatta Carlos'un bir dizide rol alması için yetkililere sesleniyoruz. Bu arada erkeklerin Biscolata reklamı başladığında kanal değiştirdiğini de öğrendim, acaba sizin erkeğiniz ne kadar dayanabiliyor Biscolata erkeğine?
Mutlu seneler canımın içi okuyucularım ve özellikle de hanımlar, Carlos'un hepinize ayrı ayrı selamı var... Meraklanmayın ben sizin yerinize Carlos'u öptüm, işim gereği tabii...

Haftalık
- Seviyorum Dr. Oz Show'u. Home TV'de 3 Ocak Perşembe günü Michelle Obama'yı ağırlayacak aile doktorumuz Mehmet Öz. ABD'nin hayran olduğu First Lady kaçmaz, izlenir... Bakalım nasıl sırlar verecek?
- Saba Melike Belkıs Doğar, 'Yaşam Gördüğünün Ötesinde' adlı kitabında hayatın anlamına değiniyor. Çok sevmediğim bir türde yazılan kitaba bayıldım, başka bir yerden bakıyor yazar insana. Okunsun, bu yıl çok kitap okunsun.
- Spor spikeri kadınların, gelin başı gibi saç ve assolist gibi makyaj yaptırma sebeplerini sordum twitter'da takipçilerime. Cevapları burada yazamayacağım; bilemedim...
- Çok sevdiğim bir arkadaşımın kısa bir sürede takipçi sayısı iki binden 200 bine çıkınca merak edip baktım kimler takip ediyor diye. Bir de ne göreyim, 'yumurta kafa'lar dolu ve hepsi de yabancı! Aman Allah korusun, proteinin bu kadarı zarar. Karatay Hoca bile günde iki-üç tane veriyor.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları