• $7,3818
  • €8,9785
  • 442.077
  • 1546.51
03 Eylül 2011 Cumartesi

'Bana bunu yapanları Allah'a havale ediyorum'

Metris T-1 A.7 koğuşundan mektup aldım, Mecnun Otyakmaz'dan. Geçen hafta Ecevit Kılıç ile yaptığım röportajda bahsi geçen Sivasspor Başkanı Otyakmaz, avukatı aracılığıyla ulaştırdığı mektupta Sedat Peker'le olan yakınlığını anlatmış ve şikeyle adının yan yana anılmasından duyduğu sıkıntıyı dile getirmiş...

Mecnun Otyakmaz'ın avukatı aracılığıyla yolladığı mesaj, daha doğrusu dört sayfalık mektup, 'Sayın Elif Aktuğ, 28.08.2011 tarihli Akşam gazetesi Pazar ekinde Ecevit Kılıç ile yaptığınız röportajınızı ilgiyle okudum' diye başlıyor.
'Kirli Kramponlar'ın yazarı Ecevit Kılıç, Mecnun Otyakmaz'ın Sedat Peker'le beraber çete kurmaktan yargılandığını, Peker tarafından Sivasspor Başkanlığına getirildiğini söylüyordu hem kitabında, hem röportajımızda. Otyakmaz, Ecevit Kılıç'la mahkemede hesaplaşacağını söylüyor ve Kılıç'ın şike ve mafya konularını suiistimal ederek kitabını hazırladığını ifade ediyor. Mektubunda geçmişinden bahseden Otyakmaz, '1988-1999 yılları arasında  suç sayılabilecek birtakım olaylar yaşadım ama bunlar insanın yüzünü kızartacak olaylar değildi. En son 1995 yılında bir silah yakalattım ve o günden bu yana en ufak bir ceza almadım ki bu yıl evlendiğim ve hatalarımdan arındığım, en azından arınma kararı aldığım yıldır. Şimdi 4 çocuğum var ve her Sedat Peker operasyonunda gözaltına alınmam haricinde polisle hiç işim olmadı ve bütün iddialardan beraat ettim. Ama bu tip insanlar yüzünden hep mafya olarak anıldım. Hiç adam öldürmedim, hiç uyuşturucu- kadın satmadım, hiç haraç almadım, hiç hırsızlık ve gasp çetesi kurmadım, ben ne biçim mafyayım' diyor...
Ecevit Kılıç'ın bahsettiği Sedat Peker'le olan yakınlığını ve Başkan seçilme sürecini de şöyle özetliyor Mecnun Otyakmaz, '2001 yılında dönemin Sivasspor Başkanı'ndan bir davet aldım ve 3 yıl yönetici olarak hizmet ettim. 2004 yılında yine başkan olması için teklif götürülen Abdüllatif Şener'in de desteği ve kongre üyelerimizin oylarıyla başkan seçildim. Öyle Ecevit efendinin söylediği gibi Sedat Peker tarafından değil. Bu yorum en masum ifadeyle kongre üyelerimize yapılan bir saygısızlıktır. Başkanlığını yaptığım yıllarda Sivasspor'un sportif başarılarına hiç girmeyeceğim'... İşkence gördüğünü, bazı isimler de vererek anlatmış Otyakmaz, 'Sedat Peker'i sevmek suç mu? Ben bunun bedelini defalarca ödedim, defalarca gözaltına alındım'...

ONUR VE ŞEREF BELİRLİ İNSANLARIN TEKELİNDE Mİ?
Ecevit Kılıç'a, 'Mecnun Otyakmaz, takımı satan eşini de satar' demişti, bunu söyleyen biri samimi midir?' diye sormuştum.
Ecevit Kılıç soruyu, 'Bunu söyleyen isim Türk futbolunda şike şebekesinin merkezinde. Sadece son soruşturmada değil 2000'den beri açılan her şike dosyasında adı geçiyor. Bu kişinin bu soruşturmadaki telefon kayıtları şikenin varlığını net ortaya koyuyor. Nerede samimiyet?' diye cevaplamıştı. Mecnun Otyakmaz, kendisinin namussuz olarak algılanmasına sebep olacak bu cevaptan yana oldukça rahatsız ve mektup yazma sebebi de bu cümle olmuş.
Cevabı gayet net; 'Kılıç, şike konusunda bilirkişi olmaya çalışıyor, popüler insanları kullanıyor. Sedat Peker ile bir röportaj yapmış ve sohbette yapılan esprileri ciddi bir söylem gibi algılayıp yazmış. Namusun ne demek olduğunu bilmeyen insanlar benim namusum hakkında konuşmasınlar'...
Sivasspor'un şike konusunun bir numaralı mağduru olduğunu söyleyen Otyakmaz, 'Ne Aziz Yıldırım şike teklifi yapacak karakterdedir ne de ben bu teklifin yapılabiliceği hafiflikteyim' diyor ve ekliyor, 'Bunun ruhuma verdiği acıyı tarif edemiyorum'.
Sabıkalarının 2002 yılı itibarıyla silindiğini hatırlatan Otyakmaz, 'Sayın Savcı Mehmet Berk, 'Fenerbahçeliyim ama babam olsa şikeyi sonuna kadar soruştururum' demişti. Ben de eski bir Fenerbahçeliyim ama Sivasspor Başkanı olarak sonuna kadar Fenerbahçe'yi yenmek için mücadele ederim. Babam olsa yenmek zorundayım. Onur ve şeref sadece belirli insanların tekelinde mi?' diyerek yaşadığı sıkıntıyı anlatmış mektupta...

Hollywood hamileleri
l En taze hamile Beyonce, geçen gece MTV Ödül Töreni'nde şarkısını söyledikten sonra karnını okşayınca tüm dünyaya 'Evet dedikodular doğru, hamileyim' mesajını vermiş oldu. Beyonce bu hareketi yaparken, kuliste Jay-Z havaya zıplıyordu.
l En sahte hamile  Cameron Diaz, önümüzdeki sezon gösterime girecek olan 'What to Expect When You're Expecting' setinde görüntülendi geçen hafta. Diaz, gelmiş geçmiş en 'fit' anne olacak gibi, şahane görünüyor. Kolları inanılmaz ama Amerikan basını Cameron'un vücudunun erkeksileştiğini ve spor hocasının işini iyi yapamadığını yazdı.
l Jennifer Garner, Jessica Alba, Kate Hudson ve Hilary Duff da hamile. Hollywood yıldızları Başbakanımızın 'İlle de 3 olsun' mesajını almış olmalılar, ardı ardına doğruyorlar baksanıza...
l 41 yaşındaki Tina Fey, en yeni anne olan starlardan.  13 Ağustos'ta ikinci çocuğunu doğuran Fey, kızına Penelope Athena adını koymuş.

HAFTALIK
l Anlamadım! Nihat Doğan'lı reklamın 'ne reklamı' olduğunu anlamak için birkaç defa seyretmek lazım. Araba, kamyon, jean, ayakkabı-çanta ve benzin istasyonu gelirdi de aklıma mobilya hiç gelmezdi açıkçası.
l Daraldım! Ahmet Hakan her ne hikmetse Şahan Gökbakar'a 'Cem Yılmaz daha komik' dedi, Şahan Gökbakar, Ahmet Hakan'la dalga geçen bir görüntü yayınladı ve bizi 'Sincap Ahmet'le tanıştırdı. Hakan, bu defa Şahan'a 'odun' dedi... Bana kalırsa Ahmet Hakan Cem Yılmaz'dan daha komik... Şahan, Cem'den uzun; Cem, Ahmet'ten zeki; Ahmet, Şahan'dan kısa; Şahan, ikisinden de eğitimli; Cem, ikisinden de çekici; Ahmet, ikisinden de şanslı... Bir de Ahmet Hakan 'kıyaslarüstü' bir insan... Onların aklına uyunca bakın bir yere varılmıyor. Daralttılar beni erkek zihniyetleriyle, budur!

<p>Aşı olan vatandaşlarımızın sayısı 1 milyon 250 bini geçti.  Aşılama yapılacak grupları Sağlık Bak

6,5 milyon doz aşı Türkiye'de... Aşı planlaması nasıl olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında performans testi için Ankara'dan Yozgat'a geçti

Pompalı tüfekle polisten kaçan zanlının yakalanma anı güvenlik kamerasında