• $16,5669
  • €17,5769
  • 971.263
  • 2529.26
18 Aralık 2010 Cumartesi

Aşk, asla özür dilemek zorunda olmamaktır

Digiturk'te gecenin bir yarısı Oprah'ya kilitlendim yine; bu defa tam 40 yıl sonra 'Aşk Hikayesi'ni konuşmak üzere Ali MacGraw ve Ryan O'Neal'ı konuk almıştı. Müthiş bir programdı...


İtiraf ediyorum, hiçbir diziyi seyretmiyorum; insanlar diziler başlarken kaçırmamak için evlerine koşarken kendimi hissiz, zevksiz, kalpsiz ve yalnız hissediyorum. Yani hissediyordum ki, 'Aşk Hikayesi' imdadıma yetişti... Sorun bende değilmiş... Hadise şöyle gelişti:
Tam 40 yıl önce dünyayı kasıp kavuran bir film çekildi; 2 milyon dolarlık bütçeye sahip ve sadece Amerika'da 30 milyon dolar hasılat elde eden bir filmdi bu; 'Love Story-Aşk Hikayesi'... Sinemada aşk konulu filmler içinde bir milat olan 'Aşk Hikayesi'nin başrol oyuncuları hem kendi aşklarını hem de filmde yaşadıkları aşkı anlattılar Oprah Winfrey'e.
Aklımdan hemen geçen 'Selvi Boylum Al Yazmalım' oldu; Kadir İnanır ve Türkan Şoray neden böyle bir programa katılıp, neden aynı samimiyetle aşklarını anlatmazlar acaba diye düşündüm!
Geçen yıl ölen oyuncu Farrah Fawcett'la büyük bir aşk yaşayan Ryan O'Neal, gözyaşları içinde en büyük aşkını ve Farrah'sız geçen günlerini anlatırken, bir ara Ali MacGraw'la el ele tutuştu; müthiş samimi ve etkileyiciydiler.
Farrah'a olan sevgisinin hiç bitmediğini, birlikte geçirdikleri son yıllarının en güzel yılları olduğunu anlattı O'Neal, hatta dünyadaki bütün kadınların saç modelini taklit ettikleri sevgilisinin saçlarını pek beğenmediğini de söyledi. Seyircinin gözleri Ryan O'Neal'la beraber doldu, yine onun anlattıklarıyla kahkahalara boğuldular.

ALI MACGRAW'A åŞIKTIM
'Aşk Hikayesi'ndeki rolü için daha önce Michael Douglas, Jon Voight ve Peter Fonda'ya teklif götüren yapımcılar, Ali MacGraw'ın Ryan O'Neal'ı görüp 'İşte bu adam' demesiyle karar vermişler Harvard mezunu genci kimin oynayacağına.
Ali MacGraw, seçmeler yapılırken Ryan'ın çok iyi öpüştüğünü hatırlıyor. Ryan O'Neal da filmi çekerlerken Ali MacGraw'a aşık olduğunu söylemekten çekinmiyor, 'Sahnelerimiz çekilirken heyecandan titriyordum ama Ali çekimden sonra kocasının yanına gidiyordu, acı çekiyordum' diyor; seyirci öyle mutlu ki bu itirafı duyduğu için. Oprah 'Bir zamanlar dünyada Beyonce, Jennifer, Angelina yokken Ali MacGraw vardı' dedi ve 'Bütün kadınlar onun gibi ve bütün adamlar onunla olmak isterlerdi'...
MacGraw kendi aşk hikayesini anlatırken yine çok içtendi; 'Ben erkeklere yanlış davrandım, kendimi anlatmak zahmetine girmedim. Onlar beni çözsünler istedim'... Oprah hemen soruyor bu arada 'Peki, Steve McQuenn senin en büyük aşkın mı?'... Ali MacGraw 5 defa evlendiğini, çok defa aşık olduğunu ama en büyük aşkının McQueen olmadığını söyledi, o kadar dürüsttü ki.
Programın en müthiş cümlesi Ryan O'Neal'dan geldi, Oprah Ali'ye 'Aşk nedir sence' diye sorunca. 'Aşk asla özür dilemek zorunda kalmamaktır' diye atıldı O'Neal, filmin muhteşem repliğini hatırlatarak... Öleceği için sevdiği adamdan özür dileyen kadına söylenen bu söz, en unutulmaz aşk tarifi olarak sinema tarihine geçti...
Seyirci aşkın tarifini dinlerken yine ağlıyordu...
SON SÖZ: Bu insanların samimiyetleri, komplekssizlikleri ve dürüstlükleri bitiriyor beni; bir yandan da bizim memlekette yapılan talk-show'lara bakıyorum; kasılmaktan, kompleksten, ne oldum delisi anlık şöhretlerden neden haz almadığımı anlıyorum.
SON SÖZ 2: Bu repliklerden, böyle oyunculuklardan sonra da bizim yutturmaca dizilerdeki yutturmaca aşk hikayelerine hiç kanmayacağım doğrusu. Kusura bakmasınlar...

Zamansız bir kadın
1969'da çekilen bu fotoğrafta basit, açık renkte bir etek ve göğüs dekoltesini ortaya çıkaran bir gömlek giyiyor. O dönemin en ünlü modacısı İngiliz Ossie Clark, Ali'nin favorisiydi. Ossie Clark; YSL, Tom Ford ve Anna Sui'nin ilham aldığı bir modacı, vintage kıyafetleri için oldukça yüksek rakamlar ödeniyor.

HAFTALIK
- Japon kadınların gözbebeği Prada açıldı, pardon ikinci defa açıldı yaşasın! Prada'sını koluna takan, limited edition'larını gerine gerine sergileyenler açılıştaydı. En güzel çanta Hande Ataizi'nin kullandığı modeldi bu arada.
- 'Sayın Basın Mensubu' diye başlayan e-maillerden hiç haz etmiyorum; yok şunu demedim, yok bunu derken böyle demek istedim, yok şununla ilişkim yok, bundan ayrıldım, şu diziyi bıraktım... Geçtiğimiz hafta okuduğum en sıkıcı e-mail, Binnur Kaya'dan geldi. Konuşmayı sevmiyor ama anladığım kadarıyla yazmayı hiç sevmiyor Binnur Hanım.
- Susan Miller'ın herhangi bir tahminini okumak, görmek veya yorum yapanla aynı ortamda bulunmak istemiyorum. Her ay düzenli olarak bana astroloji yorumu yollayanlara da şunu söylemeliyim; 'Henüz bir tek satır okumuş değilim, çok sıkıcı ve gereksiz buluyorum'...
- 90 milletvekili ralliye katılacakmış. Ülke için küçük ama kendileri için büyük bu etkinlikten çok zevk alacaklarına eminim zira genç olan vekiller bile son derece yaşlı ve bitap düşmüş bir profil sergilemekteler.
- Kayahan CD'sini beğenmedim desem, içim bayıldı desem...

Yılbaşı yaklaşırken
- Kart atsın herkes birbirine, ne var? Keşke böyle bir kampanya başlatılsa, 'Ey ahali duyduk duymadık demeyin, bundan böyle herkes birbirine kart atacaktır, atmayanlar yeni yıla giremeyeceklerdir' dense, işe yarar mı?
- Aile fotoğrafları çekilsin, stüdyoya gidilsin; herkes süslensin püslensin bir arada fotoğraf çektirsin. Yeni yılda bu fotoğraflar eş-dosta gönderilsin...
- Çikolatalı, kurabiyeli çam ağaçları en güzel hediye; çam ağacı geleneğimiz yok madem biz de çikolatadan yapıp yiyelim ağaçları...
- Sizin için önemli kişilere hediye sepeti hazırlayın ama içine kendi seçtiğiniz bir CD'yi, kendi yaptığınız pastayı, kendi ördüğünüz bir atkıyı koyun. Sıradan olmayın, hediyenizle de... Ne var, zor mu?

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını