• $ 6,8223
  • € 7,5691
  • 379.237
  • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

El ovuşturanlar daha çok bekler

Salı günü Meclis grup toplantılarında ortaya çıkan atmosfer, umudunu ‘krize’ bağlayanlar için bir fırsat olarak görüldü. Bugüne kadar AK Parti iktidarını parti içi kavgalarla devirebileceklerini düşünen dar kafalılar, konu Cumhur İttifakı olunca bu işin daha basit olacağını düşündüler herhalde.

Açıkçası bu müzmin muhalefetin en büyük sorunu Türkiye’deki siyasi ve sosyolojik ortamı iyi analiz edememeleri. Herhalde kendi çıkarcı dünyalarından bakınca Cumhur İttifakı’nın ‘at pazarlıkları’ üzerine kurulmuş bir yapı olduğunu görüyorlar...

Başkan Erdoğan’ın ve AK Parti’nin bu konuya bakışı ortada...

Peki Bahçeli ne diyor; “Bizim mazimizde vatanı ve milleti geri planda tutan siyasi körlük hiçbir zaman olmamıştır. Siyasi ikballerle oyalanacak tıynetimiz yoktur. Aziz milletimizin vicdanında doğan Cumhur İttifakı 2023’ün güçlü Türkiyesini şekillendirecek ve tarihin akışını değiştirecektir.”

Yani bu ittifakın çatısını millet ve devletin bekasına yönelik kaygılar oluşturuyor!

Millet deyince “bidon kafalı”, “göbeğini kaşıyan adam” sıfatları aklına gelenler, devlet deyince de, akılları bölücülükten başka şeye çalışmayanlar bu kaygıyı, bu duruşu anlayamaz.

Peki o gün esen sert rüzgarın nedeni ne? Onun açıklaması da ittifak kelimesinin anlamında yatıyor. Bu iki farklı dünya görüşüne sahip yapı, asgari müşterekler üzerinde bir araya geldi, yani her konuda aynı düşünmeleri, aynı şeyleri söylemeleri beklenemez. Aslında kimse de beklemiyor... Oluşan beklenti ise işte ittifak çatlarsa diye el ovuşturan o malum cephede! Sanırım bu gidişle daha da çok beklerler...

NE OLACAK BU CHP'NİN HALİ!

Ya artık ne desek, ne yazsak boş! CHP’deki bu savrulmuşluğu ifade etmek için cümle bulmakta zorlanıyoruz. Bakın dün gazetemizde manşetti, CHP’li başkan “Şeker fabrikaları satılmasın” diye kampanya yapıyor, sonra o fabrikayı satın alan şirkete danışman oluyor... Geçen dönem CHP’nin Mersin milletvekili olan, bu yerel seçimde de Mersin Belediyesi’ni yönetmeye talip kişi, “Mersin’i AK Parti’den alacağız” diye demeç veriyor! Hani şu MHP’li Başkan’ın yönettiği Mersin’i!

Ne diyeyim, Allah akıl fikir versin...

Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yıkım çalışmaları başladı

Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yıkım çalışmaları başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Siirt'te 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sürüyor

Tarihi Kapalıçarşı dezenfekte edilerek açılışa hazırlandı