• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
23 Şubat 2018 Cuma

Yantra semboller ve kristaller!

Yantra doğum haritamızda bizi zorlayan gezegenlerin enerjilerini düzenleyen ve güçlendiren her gezegenle ilişkili; sembollerden oluşan matematiksel hesaplara göre hazırlanan bir uygulamadır. Hayatımızda zorlandığımız iş, aşk ve sağlık gibi sorunlara sebep olan enerjileri dengelemek ve iyileştirmek için her beş kişiden birinin kullandığı yantralar, doğru kullanıldığında olumsuz enerjileri dengeleyecek ve zorlandığınız konularda yardımcınız olacaktır.

Herkes yantra kullanamaz. Mutlaka doğum haritanıza bakılıp değerlendirme yapıldıktan sonra kullanılıp kullanılamayacağına karar verilir. Kişisel horoskop analizinizin değerlendirilmesi yapıldığın da hangi gezegenimizin zayıf olduğunu öğrenir, o gezegenin renk ve kristallerini hangi yantralarınızı belirleyerek olumsuz ya da ilerleyen enerjileri kontrol altına alıp doğru bir enerji akışı sağlayabiliriz. Renkleri sembolleri yantra ve kristallerimizi doğru kullandığımızda, ruhsal ve bedensel anlamda birçok rahatsızlığımıza şifa bulabiliriz.

Kristallerle ilgili yanlış kullanım günümüzde bir hayli yaygın durumdadır. Kristallerin satışını yapan yerlerde bile taşıdığı özellikler tam anlamıyla bilinmeden, yanlış önerilerde bulunularak satılmaktadır. “Ametist, negatif enerjiyi alır”; “Pembe kuvars, aşk taşıdır” gibi genellemeler yapılarak kullanılması son derece yanlıştır. Kristaller; auramız, ruhumuz ve bedenimizde yanlış kullanım sonucu ciddi problemler yaşamamıza sebep olabilir. Örnek vermek gerekirse, “Kristal Kuvars” oldukça güçlü bir enerjiye sahip bir kristaldir ve kesinlikle sivri ucu aşağıya gelecek şekilde (dikey olarak) boyun bölgemizde taşınmamalıdır.

Her kristal topraklanamaz ya da suda arındırılamaz. Yine kristalinizi teninize değecek şekilde kullanmalı ve mümkün olduğu kadar doğal kristaller tercih etmelisiniz. Kristaller kişiye özeldir ve enerji akışınızla bütünleştiğinden dolayı bir başkasının kristale dokunmaması gerekir. Dokunulduğunda yine kristalinizin özelliklerine göre arındırılması gerekir. Kullanacağınız kristali arındırma işlemi yaptıktan sonra programlamalısınız. Kristalinizle enerjinizin bütünleşmesi, birbirini tamamlayarak sahip olduğu enerjinin doğru şekilde sizin benliğinize yansıması için bunun yapılması oldukça önemlidir. Kristal programlama nasıl yapılır? Kristalinizi süt, suda bekletin. Daha sonra kristalinizi sol elinize alın, sadece kristaline odaklanın ve yüksek sesle şu sözleri söyleyin: “Nefes aldığım ilk andan bugüne kadar ruhumda, bedenimde, çevremde, işimde, ilişkilerimde, aşkımda, sağlığımda, yaşamımın tümünde etkili olmuş ruhsal saldırı ve negatif enerjilerin tümünden arınıyor, yenileniyor (Kristalin adını söyleyin). Senin kozmik enerjilerinden faydalanmaya niyet ediyor, doğum haritamdaki tüm gezegenlerin zayıf enerjilerini yükseltiyor, dengeliyor, olumlu enerjiler olarak yaşamıma sevgiyle aktarman için yüzyıllardır yeryüzünden ve gökyüzünden aldığın tüm kozmik şifa yüklü ve güçlü koruyucu enerjilerini faaliyete geçiriyorum.”

KOÇ KRiSTALLERİ:

Granat Kırmızı, Turmalin, Yakut, Beyaz Safir, Elmas, Kan Taşı, Lal kullanabilirler. Bu kristallerin hepsi Mars’ın yönetimindedir. Özellikle elmas cesaretinizi arttırır.

BOĞA KRiSTALLERİ:

Mavi Akik, Firuze, Yeşim, Zümrüt, Krizokol, Mavi Safir kullanabilirler. Mavi Akik, Mavi Safir ve Firuze, tüm kan hastalıkları ve gözle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmış.

İKİZLER KRiSTALLERİ:

Dantelli Agat, Yeşil Zirkon, Oniks, Diopsit, Peridot, Krizopras ve Yeşil Turmalin kullanabilirler. Dantelli Agat, tarihte bilgelik taşı olarak geçer ve İngiltere Kraliçesi 1. Elizabeth de kullanmış.

YENGEÇ KRiSTALLERİ:

Ay Taşı, Labradorit, Peridot, Beyaz Zirkon, Rodokrozit, Zümrüt ve Kalsedon kullanabilirler. Şifa enerjisi yüksek olan Zümrüt, tüm kadim uygarlıklarda kullanılmıştır.

ASLAN KRiSTALLERİ:

Elmas, Kaplan Gözü, Kehribar, Sarı Topaz, Sarı Safir, Kalsedon ve Sardoniks kullanabilirler. Sardoniks iki tabakalı bir Akik taşıdır. Kadim öğretilerde antiseptik özellikleriyle bilinir.

BAŞAK KRiSTALLERİ:

Jet, Lapis Lazuli, Yeşim, Kırmızı Akik ve Safir kristallerini kullanabilirler. Kadim öğretilerde Kırmızı Akik, akıcı konuşma ve negatif ruhsal saldırılara karşı kullanılmıştır.

TERAZi KRiSTALLERİ:

Topaz, Zirkon, Dumanlı Kuvars, Kuvars, Akuamarin, Lapis Lazuli, Mercan ve Opal kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritanızda Venüs zararlı konumda ise Opal kullanmayın.

AKREP KRiSTALLERİ:

Hematit, Malahit, Obsidyen, Lal, Beril, Kırmızı Turmalin ve Akumarin kristallerini kullanabilirler. Kadim uygarlıklarda Mısırlılar, Beril’i guatr tedavisinde kullanırlardı.

YAY KRiSTALLERİ:

Sodalit, Sitrin, Sardoniks, Güneş Taşı, Sarı Safir, Altın Topaz, Aventurin ve Ay Taşı kristallerini kullanabilirler. Topaz, şans, ün ve tanınmışlık için kullanılır.

OĞLAK KRiSTALLERİ:

Spinel, Siyah Turmalin, Yakut, Kara Kehribar, Sitrin, Kalsit, Kuvars, Malahit ve Güneş Taşı kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritada Satürn, zararlı konumdaysa kullanmayın.

KOVA KRiSTALLERİ:

Amazonit, Krizokol, Opal, Beyaz Zirkon, Akuamarin, Yeşil Turmalin ve Grena kristallerini kullanabilirler. Yeşil Turmalin, yüksek ateş tedavisinde kullanılırdı.

BALIK KRiSTALLERİ:

Ametist, Kırmızı Mercan, Mavi Topaz, Ay Taşı, Pembe Kuvars ve Diaspora kristallerini kullanabilirler. Ay taşı, lenfatik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırır.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi