• $9,2741
  • €10,7599
  • 526.74
  • 1409.56
2 Şubat 2018 Cuma

Tehlikeli enerjiyle karşı karşıyayız

31 Ocak 2018’de Aslan burcunda Türkiye saatiyle 16.30’da mavi Dolunay ve kanlı tam Ay tutulması gerçekleşti. Dünyanın arkasından gelen Güneş ışınlarının Ay’ı kızıla boyaması nedeniyle bu olaya ‘Kanlı Ay tutulması’ adı da verilir. Mavi Dolunay’ın manası Ay’ın mavi olarak yansımasından ziyade aynı ay içinde iki kez Dolunay’ın gerçekleşmesine verilen addır.

Ayrıca volkanik patlamalar ve doğa olaylarının yansımasıyla Ay her zaman olduğundan daha mavimsi bir görünümle dünyamıza yansıyabilir. Bu olay nadiren gerçekleştiği için bazı dillerde “Mavi ayda bir” şeklinde bir deyim bile bulunuyor. Hindular, Mavi Dolunay’a ‘Adhik Maas’, Museviler ise “Adar’ın ekstra ayı” isimlerini veriyor. Ağustos 2017’de Aslan burcunda gerçekleşen ilk Güneş tutulmasının devamı niteliğindedir. Bu tutulma küresel toplumu güçlü bir şekilde etkileyecek, bireyleri daha büyük resme baktıracak kozmik yankıyı uyandırıyor. Bu güçlü enerjilerle dolu Ay tutulması, geçmişinizden bir şeyler bırakmanızı, geleceğinize cesurca adım atmanızı istiyor.

Tutulma enerjisiyle bireysel olarak duygular fazlasıyla ön planda olacaktır. Pek çok âşık, sevgililerinin aslında evli olduğunu öğrenebilir, hayal kırıklıkları, kandırılmalar ve ardından toparlanma olgunluk gelebilir. Ay tutulmaları, sırları yüzeye çıkarmak gibi bir etkiye sahiptir. Tutulmanın yansımalarıyla Türkiye, 2018 yılı boyunca dünya manşetlerinde önemli bir yer tutacak. Ülkemiz haritasındaki Satürn, yılın ilk altı ayında özellikle ABD ve Rusya gibi büyük güçler ve yabancı hükümetlerle çatışmalara neden olacak. Sekizinci evde Ketu’nun yerleştirilmesi ve üçüncü evdeki Rahu, Türkiye’de maneviyatı canlandırmakla birlikte yabancıların ilgisini de ülkemize çekecektir. Güneş ve Ay tutulmalarının olacağı süreçlerde alt dönemlerinde özellikle 18 Şubat-10 Mart tarihleri arasında Türkiye için tehlikeli enerjileri barındırmakta. Özellikle kuzeybatı ve ülkenin güneybatı bölgelerinde zor olacak. Şubat ayının son haftasında daha fazla depremler, deniz felaketleri ve halkı hedef alan saldırılar mümkün olabilir.

KOÇ

Yaratıcı kıvılcımlar uçuşacak etrafınızda ve şu anda tutkunuzu hayatınızın her noktasına yansıtın. Aksi takdirde kendinize ateş açabilirsiniz. Son derece güçlü hissedersiniz niyetiniz asildir.

BOĞA

Tutulmayla iş arıyorsanız yeteneklerinizi başarılı bir şekilde ortaya koyacağınız başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Fakat duygusal gel git’ler önemli bir fırsatı kaçırmanıza neden olabilir.

İKİZLER

Merak uyandıran gelişmelerle karşı karşıyasınız. Uzun süredir adeta bir külçe gibi yığılıp kaldığınız hissindeyseniz bu tutulma sizi ayağa kaldıracak. Her ayrıntıyı önemsemeniz de gerekiyor.

YENGEÇ

Tutulmanın etkisiyle karamsar olabilirsiniz. Dalgalı duyguların başkalarıyla olan etkileşimlerinizi dikte etmeye ne kadar az izin verirseniz o kadar iyi olur. Güven sorunu yaşayabilirsiniz.

ASLAN

Burcunuzda gerçekleşecek olan tutulmayla birlikte kişisel olarak bir şeyler yapabilirsiniz. Fakat tamamen anlaşılabilir tarzda hareket etmeniz gereken günlerdesiniz.

BAŞAK

Hayallerinizin tezahür ettiği bir tutulmayla karşı karşıyasınız. Ne istediğinizi biliyorsunuz artık boşa harcanacak zamanınız yok. Eski sorunlara çözüm bulma olasılığınız oldukça yüksek.

TERAZİ

Tutulma enerjisiyle başkalarını memnun etmeye çalışıp kendi mutluluğunuzu bozmak yönündeki davranışlarınızdan uzaklaşın. Aksi halde faturasını yalnızlıkla ödersiniz.

AKREP

Tutulma enerjisi sizlere iki seçenek sunabilir. Ya kaçınılmaz olanlara enerjinizi boşa harcayacaksınız ya da hızlı gelişmelerin yollarını bulmak için zamanı iyi değerlendireceksiniz.

YAY

Tutulma enerjisiyle duygusal hayatınızda uğradığınız haksızlıkların farkına varacak, gerçekçi davranacaksınız. Bu tutulma sizleri ağırlıklarınızdan kurtaracak.

OĞLAK

İş hayatınızda kime güveneceğinizi tekrar değerlendirin. Gerçek değerinizi size hissettirenlere yaptığınız haksızlıkları fark edecek, dibe vurup küllerinizden yeniden doğacaksınız.

KOVA

Özel hayatınızda tekrarlardan uzaklaşmalı, korkuları mutsuzluklardan arınmalı, ciddi bir ilişki kurmak istediğiniz bilinciyle kararlar almalı.

BALIK

Tüm fikirler hayal gücünüzün sınırsız bir şekilde zihninizi aydınlatabilir. Spiritüel bir uyanışla karşı karşıyasınız. İş hayatınızda takdir edilmek isterken hırsa yenilmeyin.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi