• $8,6862
  • €10,3586
  • 500.379
  • 1411.08
09 Mart 2018 Cuma

Doğum haritasının faydaları

DOĞUM HARİTASI ANALİZİ:

İnsanların kimlikleri karakterleri doğum haritasında gizlidir. Doğum haritanızda sahip olduğunuz zayıf güçlü yetenekli yönlerinizi keşfederek yaşam yolunda doğru seçimler yaparak hayat kalitenizi arttırabilirsiniz.

Doğum haritaları, bir insanın doğduğu anda dünya üzerinde etkisi göstermekte olan gökyüzü hareketlerinin hesaplanması ve harita üzerine çizilmesidir. Bilimsel verilere dayanmakta olan doğum haritası gökyüzünün sürekli olarak hareket etmesinden dolayı tamamen kişilere özgü olarak belirlenmektedir. Kendinizdeki zayıf yönlerinizi öğrenerek, bu zayıf noktalarınızın üzerine gidebilir ve onları yenmeyi de deneyebilirsiniz. Astrolojik bir denge içerisinde ne tür bir insan olma yolunda olduğunuzu doğum haritası analizi sayesinde öğrenebilirsiniz. Doğum haritamız 12 eşit parçadan oluşur. Eskiler buna gök çarkı demişler ve her evi yıldız felekleri olarak adlandırmışlardır. Özelliklerimizi fark etmemizi sağlayan bir analiz şemasıdır.

1’inci ev: Bu ev Koç’un dogˆal evidir. S¸ifresi “Ben” kelimesidir. Fiziksel görünüs¸, istek ve arzular, yüz, gözler, bas¸ bölgesi kis¸inin yas¸am süresini temsil eder.

2’nci ev: ‘Benim’ şifreli bu ev Bogˆa’nın dogˆal evidir. Kis¸inin kazancı para kazanabilecegˆi alanlar zenginligˆi ve yatırımlarını temsil eder.

3’üncü ev: ‘Burası’ s¸ifreli. Bu ev İkizlerin dogˆal evidir. Haberles¸me, kısa yolculuklar, yakın akrabalar, kardes¸ler ve egˆitimi temsil eder.

4’üncü ev: “Ailem’ s¸ifreli bu ev yuvaya aittir. Yengeç’in dogˆal evidir. Anne ve baba, aile yas¸amını buraya düs¸en burç belirler.

5’inci ev: ‘Aşk’ s¸ifreli bu ev Aslan’ın dogˆal yeridir. Bu ev sevgi, çocuklar, eğlence, toplum yaşamı, yaratma gücü ve talih oyunlarını simgeler.

6’ncı ev: ‘Sağlık’ s¸ifreli bu ev Başak burcu ve Merkür’ün dogˆal evidir. Bu ev günlük is¸ler, disiplin, sagˆlık, giyim ve insana bagˆlı kimseleri temsil eder.

7’nci ev: ‘Sen’ s¸ifreli bu ev is¸ ortaklıgˆını ve evliligˆi temsil eder. Terazinin dogˆal evidir. Ayrıca es¸ ve ortaklara olan tutumu açıklar.

8’inci ev: ‘Senin’ s¸ifreli bu ev miras ve hukuk gibi konuları içine alır. Akrep veya Plüton’un evi olan bu kısmın dolayısıyla ölümle olan ilgisi de vardır.

9’uncu ev: ‘Orası’ s¸ifreli bu ev Yay’ın dogˆal evidir. Din, felsefe, yüksek egˆitim, uzun yolculuklar, yabancı ülkeler, dıs¸ ti caret ve gönül maceralarını temsil eder.

10’uncu ev: ‘Kariyer’ s¸ifreli bu ev Ogˆlak’ın dogˆal evidir. I·nsanın bas¸arı derecesini açıklar. Buna ün veya onur evi de denir.

11’inci ev: ‘Beklentilerim’ s¸ifreli bu ev dostları, çevreyi, toplumu, yapılan işi, istekleri, hayalleri, emelleri gösterir. Ayrıca yardım kurumları, insanlıgˆa yardım gibi konuları da içine alır.

12’nci ev: ‘Ruh’ s¸ifreli bu ev gizli benligˆiyle dogˆal olarak Balık’ın ve Neptün’ün evidir. Onun içinde bu ev esrarlı, dışa kaplı bir yerdir. Herkesten gizlenen düs¸ünce ve hayallerle ilgilidir.

KOÇ

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Koç olanlar, arazi, mülk ve araçlarla ilgili konularda bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Her zamankinden daha kontrolcü olmak adına bir dürtü yaşarsınız ve bu, başkalarıyla sürtüşmeye neden olabilir.

BOĞA

Hafta boyunca her türlü riskli işten uzak durmalı ortak iş ve projeleriniz de söz hakkını başkalarına bırakmamalısınız. Aksi takdirde maddi olarak zararlarla karşılaşabilirsiniz. Ayın ilerleyen günlerinde ev değiştirebilir ya da satın alabilirsiniz.

İKİZLER

Güneş Yükselen ya da Ay burcu İkizler olanlar, aşk ve evlilik hayatınız önem kazanıyor. Özellikle evlilik hayatınızda bazı sorunlarla yüzleşeceksiniz. Annenizin desteğini alarak rahatlayacaksınız. Kardeşlerinizle ilgili sorunlar söz konusu olabilir.

YENGEÇ

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Yengeç olanlar, ikili ilişkilerinizde fikirlerinizi kendinize güvenle ortaya koymalı size muhalefet eden kişilere karşı bilginizi konuşturmalısınız. Bu hafta boyunca verdiğiniz sözlerin gerçekleştirilebilir olmasına özen gösterin.

ASLAN

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Aslan olanlar, yoğun iş programınızdan eşiniz için biraz zaman ayırın. İlişkinizle ilgili yorum yapan bazı had bilmez kişiler yüzünden yaşadıklarınızı birbirinizle konuşun ve çözüme kavuşturun.

BAŞAK

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Başak olanlar, aşk hayatınızda mutluluk hakim olacak. Tüm gerilimleri geride bırakarak, bu güzel anları önemsemelisiniz. Yoğun programınız nedeniyle ihmal ettiğiniz şeyleri gündeminize alın.

TERAZİ

Güneş Yükselen ya da Ay Burcu Terazi olanlar yeni bir iş fırsatıyla ilgili sorunlar olabilir. Evli Teraziler eşinizle duygusal bağınız güçlenecek. Birlikteliği devam eden Teraziler biraz daha fazla vakit geçirmeye çalışmalı karşı tarafla...

AKREP

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Akrep olanlar, pek çok konuda avantaj elde edebileceksiniz. Olumlu bir ilişki içinde olmak için eşinizle el ele yürümeniz gerektiğinin farkına varın. Zor durumlarla birlikte karşı koymaya çalışın.

YAY

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Yay olanlar, kişisel ve değerli eşyalarınız için dikkatli olun. Hırsızlıklar kayıplar yaşanabilir. İletişimle ilgili konularda kendinizi sert ifade etmeniz nedeniyle başkalarıyla sorunlar olabilir.

OĞLAK

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Oğlak olanlar, yönetme arzunuz, kendi hatalarınızı yok sayma eğiliminiz, kontrolsüz öfkeye özellikle eşinizle ilişkilerinizde problemlere neden olabilir. Çatışmalara girmekten kaçının.

KOVA

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Kova olanlar, gökyüzü bu hafta düşmanlarınız ve aranızda sorunlar yaşadığınız kişiler ile stratejik bir yaklaşımla barış ve uyumu sağlamak adına destekliyor sizleri..

BALIK

Güneş Yükselen ya da Ay burcu Balık olanlar, gökyüzü bu hafta pek çok konuda karışıklığa sebep olabilir ve ciddi hatalar yapabilirsiniz. Ani maddi kayıplar olabilir. Bu nedenle finansal kararlarınızda dikkatli olmanız gerekir.

<p>Seda Sayan ve Uğur Arslan'ın sunuculuğunu üstlendiği bir  döneme damgasını vuran Evleneceksen Gel

Solmaz Çiros, Armağan Çağlayan'ın programını terk etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Haziran 2021)

DSİ'nin yaptığı gölet hayvancılığı geliştirip köye dönüşü hızlandırdı

Tuz Gölü'ndeki flamingoların ilk kez yavruları görüntülendi