• $32,2511
  • €35,0023
  • 2418.47
  • 10676.7
5 Kasım 2021 Cuma

Ölümsüzlüğün ve yeniden dirilişin simgesi Anka Kuşu

Türk mitolojisinde doğaüstü nitelikleri olan kızıl renkli devasa bir kuştur. Anka Kuşu'nu akla getirir. Ölümsüzlüğü ve yeniden dirilişi simgeler. Her gün yeniden doğar. Anka Kuşu diğer pek çok Dünya uluslarının mitolojilerinde de değişik adlarla mevcuttur. Ancak Türk mitolojisindeki bu kuşun diğer mitolojilerdeki benzerlerinden en önemli farkı tek başına olmayıp bir benzerinin hatta ikizinin bulunmasıdır. Konrul Kuşu, Toğrul Kuşu ile birlikte anılır. Her ikisi de Anka kuşunun tüm niteliklerini barındırırlar. Toğrul Kuşu yeraltına da inebilir. Atilla Han'ın ve bazı Oğuz boylarının bayraklarında yer almıştır. Oğuz Kağan ilk eşini, başında Tuğrul Kuşu olan bir ağacın kovuğunda bulmuştur. Konrul Kuşu ise Türkleri simgeler. Yiğitleri kanatlarının altına alıp yardım eder, ne isterse yapacağını söyler. Tüyleri sihirlidir, iki tüyünü birbirine sürtünce zenci bir cin gelir ve üç dileği yerine getirir. Ufuk noktasının ötesindeki sonsuz denizde bulunan kaf dağının ardındaki karanlıkta yaşar. Türklerde kaf dağının MANİSA SİPİL dağı olduğuna inanılır.

Attila'nın ve bazı Oğuz boylarının bayraklarında Tuğrul kuşu yer almıştır. Oğuz Kağan Destanı'nda Oğuz eşini tepesinde bir tuğrul kuşu bulunan bir ağacın kovuğunda bulur. Türk İslam tarihinde pek çok şehzade Manisa SİPİL bölgesinde eğitim almıştır. 4-5 Kasım Yeni Ayı ile Anka Kuşu Küllerinden yeniden doğuyor ülkemiz ve bireysel olarak ruhlarımız için.

KOÇ: Akrep burcundaki Yeni Ay, 2. evinizdeki Uranüs ile karşı karşıya geldiği için ani bir değişim döngüsü oluşturacak. Bu, mali durumunuzla ilgilenmek için bir zaman olduğunu gösterir. 8. ev genellikle borçlar, vergiler ve genel olarak diğer insanların parasıyla ilgilenir. Borcu temizlemek bu noktaya kadar odak noktası değilse, Evren sizden ne kadar harcadığınız konusunda dikkatli olmanızı istiyor gibi görünüyor.

BOĞA: 1. evinizdeki Uranüs ile karşı karşıya gelen ayın Yeni Ay'ı oldukça heyecan verici bir döngü oluşturuyor. Bu ay, sizi ilişkilerinize daha önce yaptığınızdan farklı bir şekilde yaklaşmaya davet ediyor. Sorumluluklarınızın ne olduğuna dair fikirlerinizi değiştirmenin zamanı geldi. Çok inatçı olmamaya dikkat edin ve değişime teslim olun. Kasım, küresel ölçekte büyük değişimlerin olduğu bir aydır ve içsel durumunuz, isteseniz de istemeseniz de bunu yansıtmalı (ve yansıtacaktır). Akışa ayak uyduramamak muazzam bir gerginliğe neden olur.

İKİZLER: Bu ay Yeni Ay, son birkaç yıldır 12. evinizden geçen Uranüs ile karşıt açıda olacak. Bir Yeni Ay, bundan daha fazla bırakmakla ilgili olmamıştı. Muhalefet, sonuçlardan ayrılıp hayatın rastgeleliğine teslim olduktan sonra gelen ödülleri verir. 12. ev ayrıca mecazi anlamda inziva ve yalnızlık ile ilgilenir. Kendi kendine ya da tesadüfen bu kayıp duygusunu somutlaştırır. Kendi başınıza olmaya çağrıldığınız ve hedeflerinize odaklandığınız bir zaman olabilir.

YENGEÇ: 5. evinizdeki Yeni Ay, 11. evinizdeki Uranüs'e karşı olduğu için şifaya çarpıcı bir vurgu yapacak. Bu döngü sırasında topluluğunuzdaki önemli değişikliklere dikkat edin. Bu beklenmedik olaylara uyum sağlamak için yaratıcılığınızı kullanmak zorunda kalacağınız bir konuma gelebilirsiniz. Bu döngü sırasında kendi ihtiyaçlarınıza dikkat ettiğinizden emin olmak da çok önemlidir.

ASLAN: Yeni Ay, 10. evinizden geçen Uranüs'e karşı çıkıyor. Bu geçiş ile, Kariyerinize odaklanarak sorunlarınızdan kurtulma şansınız var. Bilin ki içinizde kilitli tuttuğunuz duygular nereye giderseniz gidin peşinizden gelecektir. İçindeki aslanın kükremesine izin vermek ve tüm durumu yapılandırmak için hepsini değerlendirmek en iyisidir.

BAŞAK: Bu ayın Yeni Ay'ı, neredeyse yarım on yıldır 9. evinizden geçiş yapan Uranüs'e karşı olacak. Dünyayı ve inanç sisteminizi nasıl gördüğünüzle ilgili uzun bir değişim döneminden geçme şansınız var. Bu değişimler, duygusal bedeninize daha yakından bağlı olacağından, bu geçiş döngüde önemli bir nokta oluşturacaktır. Bunun aynı zamanda üçüncü iletişim ve öğrenme evinizde de gerçekleşmesi, zaten bildiğiniz şeylere daha derine dalmak için bir itici güce sahip olacağınızı gösterebilir.

TERAZİ: Bu ayki Yeni Ay da 8. evinizde Uranüs ile karşıt açıda olacak. Bu yeni döngü, sizi nelerden vazgeçmeniz gerektiğine dair kararlar almaya teşvik ediyor. Bu, özellikle diğer insanlarla ilgili eski takıntıların serbest bırakılması için bir zamandır. Bu ay, bu dünyadaki hiçbir şey kalıcı olmadığı için bağımsızlık duygunuzu bulmaya çağırıyor. Hayatın birincil amacı yeni şeylerin doğması için eskiyi bırakmak olduğundan, geçmişte olana yas tutmanın zamanı değil. Eğer bırakmayı reddederseniz, bolluk akışınızda bir tıkanıklık yaratacaksınız. Bunun olmasına izin vermeyin.

AKREP: Bu ayın Yeni Ay'ı, son yarım on yıldır romantik hayatınızı hareketlendiren Uranüs ile de karşı karşıya geliyor. Bu Yeni Ay, bu döngüde önemli bir nokta olacak ve yeni başlangıçlara izin verecek. Bir ilişkiniz varsa, yakınlığınıza tamamen yeni bir ışık altında bakma şansınız var. Ve bekarsanız, bunun neden böyle olduğuna dair biraz daha fikir edinmenin zamanı gelebilir. Yeni bir bakış açısının yetiştirilmesi bu alanda bolca iyileşmeye izin verecektir.

YAY: Bu ayki Yeni Ay, 6. evinizde Uranüs ile karşıt açıda olacak. Bu transit, tamamen başkalarının hizmetinde kendini feda etmekle ilgilidir. Buna direnmek istemeseniz de, burada güçlü bir görev duygusu var. Sahne arkasından çalışıyor olabilirsiniz, bu da tüm çabalarınız için takdir edilmediğinizi hissetmenize neden olabilir. Bir ihtimal olsa da, haklı olabilirsiniz. Bu ay döngüsünün ödülü, başkalarından değil, çabalarınızın somut somut sonuçlarından gelecektir doğrudan ondan zevk alan siz olmasanız bile. Bu ay alçakgönüllü olmaya hazır olun.

OĞLAK: Yeni Ay 5. evinizdeki Uranüs ile karşıt açıda olacak. Bu yeni ay döngüsü tamamen yaratıcılık ve yenilikle ilgilidir. Çevreniz telaşlı olsa da, kasırgalar karşısında Oğlak burcunun dayanıklılığına sahip olursunuz. Bu döngünün sosyal medya ile yakından bağlantılı olma ihtimali de var. Topluluğunuzu huzursuzluk içinde tutan sorunlar hakkında konuşmak için çağrılabilirsiniz. İsyanla ilişkilendirilen gezegenin desteğine sahip olmak, tüm bu süre boyunca işe yarar, ancak bu süreçte sözlerinizi silah haline getirmemeye ve insanları incitmemeye dikkat etmelisiniz.

KOVA: Yeni Ay, 4. evinizde Uranüs ile karşıt açıda olacak. Bu, Ay da 10. evde olduğu için Satürn ve Mars karesine dikkat. İyi haber şu ki, bu yeni bir döngünün başlangıcı, ancak dikkatli ve sabırla yürümeniz gereken bir döngü. İş hayatınızın ev hayatınıza taşmasına izin vermemek önemlidir. Dürtüsellik ve duygusal patlamalar için yüksek bir kovalamaca var, bu yüzden kendinizi topraklamak için ekstra çaba göstermeniz gerekecek. Uranüs sizi hayatınızı değiştirecek kararlar almaya meyilli hale getirebilir, bu yüzden harekete geçmeden önce iki kez düşündüğünüzden emin olun.

BALIK: Yeni Ay 3. evinizde bulunan Uranüs ile karşıt açıda olacak. Üçüncü ev aynı zamanda eğitimle de ilgilenir, ancak 9. evin zıttı olarak ayrıntılar ve günlük öğrenme deneyimleri ile ilgilidir. Uranüs ile sabit bir burçta karşıt olan böylesine felsefi bir Yeni Ay'a sahip olmak, bazı varsayımlarınızı yeniden gözden geçirmenize neden olabilir. Muhtemelen, bu ay öğreneceğiniz şeyler o kadar dramatik olacak ki bilişsel uyumsuzluğa neden olabilir. İnançlarınızın yapılarını yeniden bir araya getirmek için zaman ayırmanız çok önemlidir.

<p>19 Mayıs'ta İbrahim Reisi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham  Aliyev birlikte baraj açılışı yaptı.

İRAN CUMHURBAŞKANI İBRAHİM REİSİ KİMDİR?

Kapış kapış gidiyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

2024 bekçi alımı ne zaman?

Serenay Sarıkaya Mardin'de!